Kategoriarkiv: Uncategorized

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestvial 2020.

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2020 vel overstått.

Dette var 11. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen neste år!

Stor takk til vertskapet på Furuholmen for flott service og tilrettelegging av arrangementet!

Det var iår hele 67 båter påmeldt og ca.150 deltagere totalt.

Stor takk også til våre sponsorer som bidro til et meget godt premiebord:   Østfold Rør, XXL, Elbe Normark, Marineshop og  M&M Fiske og Fritid

Her er resultatene fra årets Nedre Glomma Gjeddefestival.

Årets Gjeddedronning ble Melissa Eriksen med ei flott gjedde på 116cm (vekt: 11.06Kg)

Dette er første året vi har en kvinnelig vinner av festivalen, og vi gratulerer så mye!

Hun bidro også sterkt til at Team Kaos (Joacim Eriksen, Melissa Eriksen, Martin Engen) vant lagkonkurransen med hele 499 cm!

Vinner av juniorklassen ble Emil Borgaas med en flott gjedde på 99cm.

Vinner av barneklassen ble Nicolay Reitan med en flott gjedde på 76cm.

Vi Gratulerer så mye til alle vinnerne!!

Øvrige resultater kommer her:

Åpen klasse Individuelt:

1 Melissa Eriksen Kaos 116
2 Thomas Norheim Banan 114
2 Raymond svendsen Tracker 114
4 Martin Engen Kaos 106
5 Kristoffer Bjørglund Jerkeliten 105
6 Marius Halden Jahr AGK 103
7 Stian Støa Johannesen Storgjedda 102
9 Jørgen Høydahl small pike 99
9 Emil Borgaas (Jr) Slimpurka 99
10 Lars-Jørgen Karlsen Evja Pikers 98
10 Trygve Hoff Floke 98
12 Anders Galaas Hagen Firepike 97
13 Sindre Fredriksen (Jr) Sabeltann 97
14 Simen fredheim Johansen Samen 93
15 Ole Ragnar Torgersen Sjøliv 91
16 Stian Bjørglund Jerkeliten 90
17 Jan Erik Unnestad Floke 90
18 Piotr barda Barda 89
19 Joacim Klavestad Ise Baits 89
20 Kenneth Henriksen Bånnfast 89
21 Ali Yusuf Hussein Riverpigs 88
22 Pål Dramstad PD BAITS 88
23 Carsten Holter Pocket pike 88
24 Joacim Eriksen Kaos 87
25 Karl-Fredrik Stensrud Ise Baits 87
26 Even Ysterud Evjen Fizkelina Pikeoppdragers 87
27 Stian lunder Lunder 86
28 Andreas Norheim Banan 83
29 Boguslaw Turczynowicz FISHBUSTERS 82
30 Espen Braatnes GLM – Gjedde Lives Matter 81
31 Lene Mari Lia PD BAITS 81
32 Andrè Grøtvedt Gjeddejolla 81
33 Lars Mørk Monkey Fishing 80
34 Henrik Johansen Jerkeliten 80
35 Valentin Pascu Pilu-Team 80
36 Vegard Sandvik small pike 80
37 Daniel Pedersen Storgjedda 80
38 Marcin Fedorowicz FISHBUSTERS 79
39 Glenn ringstad Monster krokodilla 79
40 Kjell Remi Westlie Gjeddejeger Norge 79
42 Truls Grøtvedt Gjedde Jolla 78
43 Jarle Reitan Reitan 78
44 Lars Peder Larsen Jerkeliten 2 78
45 Helge Norvang Riverpigs 78
46 Marius vikeby-Larsen motortrøbbel 78
47 Adam Wansacz Fishbusters 77
48 Jonas Smaaberg (Jr) Sabeltann 77
49 Lars-Andre Østby Monkey Fishing 76
50 Kenneth Pettersen Yamaha 76
51 Łukasz Masłoń Fishbusters 76
52 Robert Preda Lukas 76
54 Nicolay Reitan (B) Reitan 75
55 Ted Magnus Sørlie Fryken 74
56 Heidi Smedsrud Hansen Colibri 74
57 Sander Karlsen Yamaha 74
58 Kjell Bøe Bånnfast 74
59 Carsten Lunde Fizkelina Pikeoppdragers 74
60 Morten Martiniussen M & M 74
61 Stian Høydal small pike 73
62 Josefine Opstad Arnesen (Jr) Poppers 72
63 Patrick Olsen AGK 71
64 Lillian Slutningen Slutningen 71
65 Martin Josefsson Østre Skjebergdal Storgjeddelag 71
66 Jan Øyvind Haugen Østre Skjebergdal Storgjeddelag 71
67 Håkon Lunde (Jr) Sabeltann 71
68 Martin Arntsen Pocket pike 71
69 Bjørn Kristiansen MdK 70
70 Ida Bjerkan #TeamPinkPikers 69
71 Alexander Skogen MdK 68
72 Lucian Dobos Transformers 67
73 Andreas Thorbjørnsen Fryken 66
74 Atle Høidalen Colibri 66
75 Ole Martin Strand Fizkelina Pikeoppdragers 66
76 Serban Bogdan Transformers 65
77 Aki Paltto Samen 65
78 Mina Slutningen Slutningen 65
79 Ted Olsen Ambulansen 63
80 Jon Borgaas Slimpurka 61
81 Thomas Arnesen Poppers 61
82 Jens-Otto Eliassen Gone Fishin’ 60
83 Ole Jørgen Slutningen Slutningen 60
84 Joakim Gjermundsen Firepike 60
85 Camilla Næss Samen 60
86 Marius Molvik pompel og pilt 60
87 Jonatan Stensrud Kiwi 59
88 Steffen Andersson Bumblebee 59
89 Linn Marie Borgaas Slimpurka 59
90 Fredrik grythe fredriksen motortrøbbel 58
91 Emil Rustad Monkey Fishing 55
92 Lars-Otto Eliassen Gone Fishin’ 54
93 Marius Andersen Evja Pikers 54
94 Ole mikkel kalgård motortrøbbel 50
95 Kacper Barda (B) Barda 50
96 Niklas Rekdal Norsefishing 39

Junior:

1 Emil Borgaas (Jr) Slimpurka 99
2 Sindre Fredriksen (Jr) Sabeltann 97
3 Carsten Holter Pocket pike 88
4 Andrè Grøtvedt Gjeddejolla 81
5 Jonas Smaaberg (Jr) Sabeltann 77
6 Josefine Opstad Arnesen (Jr) Poppers 72
7 Håkon Lunde (Jr) Sabeltann 71
8 Martin Arntsen Pocket pike 71
9 Mina Slutningen Slutningen 65
10 Sander Bjerkli Pocketpike
11  Kevin Bjerke Gjeddene
12 Nicholas Wastvedt Gjeddene

Barn:

Plassering Navn Team Lengde:
1 Nicolay Reitan (B) Reitan 75
2 Kacper Barda (B) Barda 50

Lagkonkurransen:

Plassering Navn Team Lengde:
1 Joacim Eriksen, Melissa Eriksen, Martin Engen Kaos 499
2 Trygve Hoff, Jan Erik Unnestad Floke 443
3 Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund, Henrik Johansen Jerkeliten 441
4 Thomas Norheim, Andreas Norheim Banan 432
5 Jørgen Høydahl, Vegard Sandvik,Stian Høydal small pike 413
6 Ole Ragnar Trogersen Sjøliv 411
7 Kjell Bøe, Kenneth Henriksen Bånnfast 402
8 Sindre Fredriksen, Jonas Smaaberg, Håkon Lunde Sabeltann 395
9 Boguslaw Turczynowicz, Marcin Fedorowicz FISHBUSTERS 391
10 Stian lunder Lunder 383
11 Raymond svendsen Tracker 380
12 Lars-Andre Østby, Emil Rustad, Lars Mørk Monkey Fishing 375
13 Marius Halden Jahr, Patrick Olsen AGK 375
14 Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein Riverpigs 373
15 Adam Wansacz, Łukasz Masłoń Fishbusters 373
16 Truls Grøtvedt, Andrè Grøtvedt Gjedde Jolla 371
17 Even Ysterud Evjen, Carsten Lunde, Ole Martin Strand Fizkelina Pikeoppdragers 360
18 Jon Borgaas, Linn Marie Borgaas, Emil Borgaas Slimpurka 357
19 Ted Magnus Sørlie, Andreas Thorbjørnsen Fryken 351
20 Jarle Reitan, Nicolay Reitan Reitan 351
21 Kenneth Pettersen, Sander Karlsen Yamaha 345
22 Robert Preda Lukas 345
23 Stig Tore Sundell, Kjell Remi Sundell Gjeddejeger Norge 343
24 Bjørn Kristiansen, Alexander Skogen MdK 335
25 Joacim Klavestad, Karl-Fredrik Stensrud Ise Baits 334
26 Thomas Arnesen, Josefine Opstad Arnesen Poppers 318
27 Steffen Pedersen, Stian Støa Johannesen, Daniel Pedersen Storgjedda 315
28 Serban Bogdan, Lucian Dobos Transformers 306
29 Pål Dramstad, Lene Mari Lia PD BAITS 298
30 Christer Berg Johansen, Anders Galaas Hagen, Joakim Gjermundsen Firepike 297
31 Lars Peder Larsen Jerkeliten 2 290
32 Aki Paltto, Simen fredheim Johansen, Solveig Lindstad, Camilla Næss Samen 290
33 Ted Olsen Ambulansen 285
34 Atle Høidalen, Heidi Smedsrud Hansen Colibri 255
35 Ole Jørgen Slutningen, Lillian Slutningen, Mina Slutningen Slutningen 252
36 Marius vikeby-Larsen, Ole mikkel kalgård, Fredrik grythe fredriksen Motortrøbbel 251
37 Carsten Holter, Martin Arntsen, Sander Bjerkli Pocket pike 224
38 Valentin Pascu Pilu-Team 219
39 Glenn ringstad, Stian Rusten Monster krokodilla 180
40 Lars-Otto Eliassen,Jens-Otto Eliassen Gone Fishin’ 170
42 Lars-Jørgen Karlsen, Marius Andersen Evja Pikers 152
43 Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen Østre Skjebergdal Storgjeddelag 142
44 Piotr barda, Kacper Barda Barda 139
45 Morten Martiniussen M & M 130
46 Steffen Andersson, Stian Lysgård Bumblebee 116
47 Espen Braatnes, Erik Braatnes GLM – Gjedde Lives Matter 81
48 Mats Widell, Ida Bjerkan #TeamPinkPikers 69
49 Niclas Berglund Jensen, Marius Molvik pompel og pilt 60
50 Jonatan Stensrud, Mats Larsson Kiwi 59
51 Sander Håndlykken, Niklas Rekdal, Jakub Makowski, Martin Håndlykken Norsefishing 39

 

 

 

Nedre Glomma Gjeddefestival 2020 (29. – 30. august) @ Furuholmen!

Nedre Glomma Gjeddefestival (29.august – 30. august 2020) @ Furuholmen.

Vi ønsker alle velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival siste helgen i august, og vi er svært fornøyde over å være tilbake på Furuholmen.

Se kart her:  Furuholmen

Informasjon om starten på lørdag.

Alle må være på Furuholmen senest kl. 09:00 for å overvære skippermøtet som skal gi obligatorisk informadsjon om konkurransen.

Dere må også ta en tur innom sekretæriatet på morgenen og påse at vi har registrert lag og personer korrekt.

Alle tar med seg en målestav og 1 ark for registrering av fisk ved påmeldingen på lørdag.

 

Informasjon om påmelding og betaling.

NB!! Festivalen er nå fullbooket og det er ikke lenger mulig å melde seg på!

For dere som allerede har meldt dere på:

Her er informasjon vedrørende betaling til festivalen.

Åpne Vipps og velg enten å betale til kode 12766 eller skriv inn skjeberg og omegn jeger og fiskerforening.

Velg deretter Gjeddefestivalen. (Senior(18-> år): 250 kr, Junior(12-17 år): 100k, Barn (0-11 år): gratis)

Vipps

 

 

 

 

 

 

 

<———————–

 

 

Betaling vil skje i form av VIPPS, og vi legger ut info om dette nær festivalen nærmer seg.

Senior: 250kr (18år ->)

Junior: 100 kr (12-17 år)

Barn: gratis (0-11år)

 

Kiosksalg på Furuholmen

Det vil iår være gode muligheter for å kjøpe seg mat under festivalen.

NB! Vi ser helst at alle betaler med Vipps.

kiosk

 

 

 

 

 

 

 

 

Her følger liste over utvalg og priser på mat og drikke under Gjeddefestivalen.

——————

Vafler med tilbehør kr.20

————

Baguetter m/ost og skinke kr.49

Baguetter m/salami kr.49

Baguetter m/ost kr. 49

——————–

Hamburgere kr.79

Cheesburgere kr. 89

Grillpølser i brød/lompe kr. 25

Det vil være eget bord med tilbehør/garnityr til hamburgere og pølser, som f.eks salat, tomat, agurk, løk, dressing, ketchup, sennep etc. for selvbetjening.

————

Kaffe kr.10

Brus kr. 25

—————

Det vil også være noe småkaker, lefser +++

—————-

Muligheter for å leie overnatting på Furuholmen

utleiehus_furuholmenjpgDet er iår mulig å leie Hus, hytte eller lavvo for overnatting under Gjeddefestivalen.

https://www.airbnb.no/rooms/44144793?location=Varteig&source_impression_id=p3_1594974908_FYTrlfxqtUbUXE%2F5&guests=1&adults=1

https://www.airbnb.no/rooms/43316784?location=Varteig&previous_page_section_name=1000&federated_search_id=277fb072-273b-4c1c-9849-f975e65083b8

https://www.airbnb.no/rooms/43362022?location=Varteig&previous_page_section_name=1000&federated_search_id=504bd4f5-05ab-4043-94ab-48bd4518286a

Klikk på linkene for mer informasjon om dette tilbudet.

 

Informasjon om selve konkurransen og arrangementet

Vi satser på et arrangement som blir mest mulig likt tidligere år, men hvis nødvendig vil vi gjøre endringer i opplegget for å tilfredsstille de til enhvert tid gjeldene krav fra myndighetene med tanke på Covid-19 situasjonen. Ved svært uheldige omstendigheter kan Festivalen bli utsatt eller avlyst på kort varsel.

Konkurranseregler:

  • Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
  • Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
  • Gjedder skal kun fanges på stang
  • Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
  • Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
  • Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
  • Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
  • All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter innveiing, måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
  • Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde (og gjerne vekt). Store gjedder bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker.
  • NB!! Båter uten godkjent flyteplagg ombord vil bli nektet å delta i konkurransen
Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28

E-post: gjeddefestival@skjebergojff.no

  • Gjeddefestivalen utføres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.
Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2020:

Navn:Team:
Helge NorvangRiverpigs
Geir Andrè PedersenRapax
Truls GrøtvedtGjeddejolla
Lene JensenStorslips
Espen BraatnesGLM - Gjedde Lives Matter
Jarle ReitanReitan
Steffen PedersenStorgjedda
Ted SørlieFryken
Lars-Otto EliassenGone Fishin'
Morten MartiniussenM & M
Lars-Andrè ØstbyMonkey Fishing
Piotr BardaBarda
Mats LarssonLille Ludde
Kristoffer BjørglundJerkeliten
Lars Peder LarsenJerkeliten 2
Sindre FredriksenSabeltann
Ernst SundtSørlandsgjedde
Frode PehrsenSuser i sivet
Mats Widell#TeamPinkPikers
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Ole Petter SandtangenMotörboat
Steffen AnderssonBumblebee
Hans Petter IversenNo team
Joacim EriksenKaos
Marius Halden JahrAGK
Kenneth HenriksenBånnfast
Thomas ArnesenPoppers
Serban BogdanTransformers
Bjørn Unnerud
Trøgstad Tur og Gjeddelag
Jon Borgaas
Slimpurka
Adam Wansacz
Fishbusters
Jørgen Høydahl
small pike
Carsten Holter
Pocket pike
Boguslaw Turczynowicz
FISHBUSTERS
Kenneth Pettersen
Yamaha
Joacim Klavestad
Ise Baits
Ted OlsenAmbulansen
Christer Marthinsen
Pikeopaths
Atle Høidalen
Colibri
Valentin Pascu
Pilu-Team
Ole Jørgen Slutningen
Slutningen
Kristian Hjerkinn
Haga Fiskeklubb
Pål Dramstad
PD BAITS
Aki PalttoSamen
Martin JosefssonØstre Skjebergdal Storgjeddelag
Thomas NorheimBanan
Trygve HoffFloke
Anders Galaas HagenFirepike
Stian LunderLunder
Even Ysterud EvjenFizkelina Pikeoppdragers
Robert PredaLukas
Ole Ragnar TorgersenSjøliv
Glenn RingstadMonster krokodilla
Thomas Koffeld IversenSkjetve-gjedder
Niclas Berglund Jensen pompel og pilt
Tommy JørgensenGjeddene
Sondre BreianBKK
Kaiingar Øby Ørka
Sander HåndlykkenNorsefishing
Raymond svendsen
Tracker
Jostein ØbyOvaskogs
Bjørn KristiansenMdk
Stig Tore SundellGjeddejeger Norge
Marius vikeby-LarsenMotortrøbbel

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestvial 2019.

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2019 vel overstått.

Dette var 10. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen neste år! 🙂

Det var iår 47 båter påmeldt og 99 deltagere fordelt på 4 barn, 11 junior og 84 senior.

Stor takk også til våre sponsorer som bidro til et meget godt premiebord:   Ove Skaar A/S  , Østfold Rør, XXL, Elbe Normark, MinnKota og  M&M Fiske og Fritid

Her er resultatene fra årets Nedre Glomma Gjeddefestival.

Årets Gjeddekonge ble Kristoffer Bjørglund med ei kjempeflott gjedde på hele 121cm (se bilde) 🙂

Han ble da vinner av hovedpremien som iår var en MinnKota i Pilot el-motor! 🙂

Han bidro også sterkt til at Team Jerkeliten (Kristoffer Bjørglund og Stian Bjørglund) vant lagkonkurransen med hele 493 cm.

Vinner av juniorklassen ble Carsten Holter med en flott gjedde på 98cm.

Vinner av barneklassen ble Kacper Barda med en flott gjedde på 76cm.

Vi Gratulerer!!

 

Øvrige resultater kommer her:

Åpen Klasse Individuelt

Plass: Team: Navn Lengde
1 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund 121.0
2 Vannulven Benedicte Tangeland 104.0
2 Bumblebee Steffen Andersson 104.0
2 PD Baits Lene Maria Lia 104.0
5 Firepike Anders Hagen 102.0
6 Gjeddefeber Martin Moskau 100.0
7 Bånnfast Kenneth Henriksen 98.0
7 Flåte 2 Carsten Holter (jr) 98.0
9 Ise Baits Karl-Fredrik Stensrud 97.0
10 Håpet Lars-Otto Eliassen 95.0
11 Fryken Andreas Thorbjørnsen 94.0
12 Jerkeliten Stian Bjørglund 93.0
13 Rapax 3 Arnfinn Grindvoll 93.0
14 Vannulven Jack Moe 91.0
15 Kanon Christer Berg Johansen 90.0
16 Bånnfast Kjell Bøe 89.0
17 Flåte Jonas Børresen Smaaberg (Jr) 88.0
17 Kanon Tom Arne Johansen 88.0
19 Ise Baits Joacim Klavestad 87.0
20 Jump Fishing – Team Donnay Gregor Matuszyk 85.0
20 Ambulansen Ted Olsen 85.0
22 JP og JFP Amatør Team Jarle Pedersen 84.0
23 Flåte 4 Håkon Smaaberg Lunde (Jr) 83.0
23 Suser i sivet Peter Løvskov Pehrsen 83.0
25 Rapax – AGK Ole Fosby 82.0
26 Riverpigs Ali Yusuf Hussein 80.0
27 Håpet Monica Pettersen 80.0
28 JP og JFP Amatør Team Jack Frode Pedersen 79.0
29 Barda Piotr Barda 79.0
30 Fryken Ted Sørlie 78.0
30 Reitan Jarle Reitan 78.0
32 Flåte Emil Skatt (Jr) 77.0
33 Pink Pikers Mats Widell 76.0
33 Barda Kacper Barda (B) 76.0
33 Firepike Fredrik Hagen 76.0
36 Pikesmen Bjørn Marthinsen 75.0
36 Slimpurka Emil Borgaas (Jr) 75.0
36 Reitan Nicolay Reitan (B) 75.0
39 Gjeddefeber Chris Andrè Nilsen 74.0
40 Storgjedda Stian Støa Johannesen 73.0
41 Pink Pikers Ida Bjerkan 72.0
41 Rapax Geir Andrè Pedersen 72.0
41 Pikesmen Tore Bjørn Johnsen 72.0
41 HP Hans Petter Iversen 72.0
44 Paven Ole Jørgen Aarnes 72.0
44 Bumblebee Stian Ruud Lysgård 72.0
46 Pikefishing Norway Stian Kristoffer Syversen 71.0
46 Suser i sivet Frode Pehrsen 71.0
46 PD Baits Pål Dramstad 71.0
49 Monkey Fishing 1 Lars Andrè Østby 70.0
50 Pikesmen Christer Marthinsen 69.0
50 Storgjedda Steffen Pedersen 69.0
52 Slimpurka Jon Borgaas 68.0
53 M & M Morten Martiniussen 67.0
53 Flåte 4 Sindre Fredriksen (Jr) 67.0
53 Slimpurka Linn Marie Borgaas 67.0
56 Monkey Fishing 1 Lars Kristian Mørk 66.0
57 Jump Fishing – Team Donnay Lukasz Matuszyk 65.0
57 Samen Aki Paltto 65.0
59 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson 64.0
59 Samen Camilla Næss 64.0
61 Flåte 2 Edvin Tokerud (Jr) 63.0
62 Poppers Thomas Arnesen 63.0
63 Pikefishing Norway Stian Häckert 62.0
64 M & M Lene Jensen 56.0
65 Poppers Josefine Arnesen (jr) 49.0

Lagkonkurransen

Plass Team: Navn Lengde
1 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund 493.00
2

3

Vannulven

Bånnfast

Jack Moe, Benedicte Tangeland, Tommy Jørgensen

Kjell Bøe, Kenneth Henriksen

428.00

412.00

4 Håpet Lars-Otto Eliassen, Monica Petteren 404.00
5 Gjeddefeber Chris Andrè Nilsen, Martin A Moskau 396.00
6 Fryken Andreas Thorbjørnsen, Ted Sørlie 392.00
7 JP og JFP Amatør Team Jack Frode Pedersen, Jarle Pedersen 388.00
8 Firepike Fredrik Hagen, Anders Hagen, Aleksander Edvardsen 385.00
9 Kanon Christer Berg Johansen, Tom Arne Johansen 384.00
10 Flåte (jr) Jonas Børresen Smaaberg, Emil Skatt, Martin Arntsen 383.00
11 Jump Fishing – Team Donnay Lukasz Matuszyk, Gregor Matuszyk 380.00
12 Rapax 3 Arnfinn Grindvoll 379.00
13 Ambulansen Ted Olsen 375.00
14 Flåte 2 (Jr) Edvin Tokerud, Carsten Holter 365.00
15 Barda Piotr Barda, Kacper Barda (B) 362.00
16 Pikesmen Tore-Bjørn Johnsen, Christer Marthinsen, Bjørn Marthinsen 358.00
17 Suser i sivet Frode Pehrsen, Peter Løvskov Pehrsen 354.00
18 Flåte 4 (Jr) Sindre Fredriksen, Håkon Smaaberg Lunde 350.00
19 Pink Pikers Mats Widell, Ida Bjerkan 348.00
20 Storgjedda Steffen Pedersen, Stian Støa Johannesen 348.00
21 Rapax Geir Andrè Pedersen 343.00
22 Slimpurka Jon Borgaas, Emil Borgaas (Jr), Linn Marie Borgaas 331.00
23 Paven Ole-Jørgen Aarnes 330.00
24 Ise Baits Joacim Klavestad, Karl-Fredrik Stensrud 315.00
25 PD Baits Pål Dramstad, Lene Mari Lia 313.00
26 M & M Morten Martiniussen, Lene Jensen 303.00
27 Bumblebee Steffen Andersson, Atle Sælid, Stian Ruud Lysgård 292.00
28 Monkey Fishing 1 Lars Andrè Østby, Lars Kristian Mørk 260.00
29 Poppers Thomas Arnesen, Josefine Arnesen (Jr) 260.00
30 Reitan Jarle Reitan, Nicolay Reita (B) 220.00
31 Rapax – AGK Ole Fosby 214.00
32 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 201.00
33 Samen Aki Paltto, Camilla Næss 190.00
34 Pikefishing Norway Stian Häckert, Stian Kristoffer Syversen 188.00
35 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen 64.00
Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen
Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad, Marius Andersen, Ole Johan Roska
Flåte 3 (Jr) Sander Andrè Håkonsen Bjerkeli, Kenneth Pettersen
Den er liten men lukter som en stor Alexander Fjeld Karlsen, Jan Aage Gjedrum, Kari Anne Hulløen, Erik Andrè Onsum Swaberg
Monkey Fishing 2 Emil Rustad
Banan Thomas Norheim, Andreas Norheim
HP Hans Petter Iversen,
Rapax 1 Ole Henrik Bjerknes
Kola Lars Henry Eliassen, Ann Kristin Eliassen, Oda Eline Eliassen (B), Kasper Eliassen (B)
Andersen Lars Henrik Andersen, Hanne Andersen

Junior:

Plass Team: Navn Lengde
1 Flåte 2 Carsten Holter 98.0
2 Flåte Jonas Børresen Smaaberg 88.0
3 Flåte 4 Håkon Smaaberg Lunde 83.0
4 Flåte Emil Skatt 77.0
5 Slimpurka Emil Borgaas 75
6 Flåte 4 Sindre Fredriksen 67.0
7 Flåte 2 Edvin Tokerud 63.0
8 Poppers Josefine Arnesen 49.0
Flåte Martin Arntsen
Flåte 3 Sander Andrè Håkonsen Bjerkeli
Flåte 3 Kenneth Pettersen

Barn:

Plass Team: Navn Lengde
1 Barda Kacper Barda 76
2 Reitan Nicolay Reitan (B) 75
3 Kola Oda Eline Eliassen
3 Kola Kasper Eliassen

Nedre Glomma Gjeddefestival 2019 (24. august – 25. august)

Nedre Glomma Gjeddefestival (24.august – 25. august 2019)

Årets Nedre Glomma Gjeddefestival går av stabelen 24.-25. august.

Årets Festival arrangeres på Trøsken (avkjøring ved Trøskenbrua der Mingevannet møter Vestvannet)

Se Kart her:  Trøsken

Det er samme sted som vi arrangerte ifjor. Plassen burde være velkjent for de fleste, og her er det også gode muligheter å sette ut båt. Det er også svært sentralt i forhold til hvor de fleste pleier å fiske under konkurransen. Fasilitetene blir som ifjor ved at vi leier et toalett og setter opp et telt hvor vi kan samles for å ha det sosialt på kvelden. Tar også med et strømaggregat så det blir mulig å koke kaffe og lade telefoner. Hvis noen har ønske om å campe andre steder er det selvsagt fritt frem for å gjøre som man måtte ønske.

Eneste vi har som krav er at alle møter opp til påmeldingen lørdag, og at alle er inne SENEST 14:30 på søndag. Selve konkurransen blir helt lik som før og dere kan lese mer om dette her:

  • Nedre Glomma Gjeddefestival er en Catch & Release konkurranse der den lengste gjedda premieres individuelt, mens det er totallengde for de 5 lengste gjeddene som premieres pr team/båt.
  • Konkurransen starter lørdag kl 10:00 og varer helt frem til søndag kl 14:00.
  • Påmelding på lørdag morgen fra kl.08:00 til kl. 09:00. OBS! Møt opp i god tid. Det er lagt inn en halvtimes kjøretid, så båtene kan forlate startområdet kl.09:30 lørdag. Alle båtene må være tilbake SENEST kl. 14:30 søndag ettermiddag.
  • Pris: 250kr pr deltager uavhengig av om om man overnatter eller ikke (Junior 100kr, barn: gratis)
  • Vi anbefaler deltagerne å sette ut båten på en av båtslipppene for Nedre Glomma som ligger i nærheten av startområdet (Detaljer om dette kommer senere)
  • For de som ønsker å overnatte anbefales det og ta med eget telt.
  • Husk å ta med blyant/kulepenn, kamaera og overføringskabel (USB) for overføring av fangstbilder fra kamera til PC.
  • Alle båtene skal ha godkjent flyteplagg til alle deltagerne ombord, og det er også påbudt at man har dette på seg når man oppholder seg i båten.
  • Dette vil bli kontrollert i forkant av konkurransen og under konkurransen.

Priser:

Senior 250 kr (18 år og oppover)

Junior: 100 kr (13-17 år)
Barn: Gratis (0-12 år)

Betaling:

Vi tilbyr to alternativer for betaling.
Alternativ 1: Deltagerne betaler kontant under påmeldingen på lørdag.
NB! Husk å ta med nøyaktig beløp! 🙂

Alternativ 2: Betale med Vipps:

Starte opp Vipps og velg «Betal».

Søk opp Skjeberg og omegn jeger og fiskeforening

vippsvipps1

Velg arrangement: Gjeddefestivalen

Betal for ønsket antall Senior og Junior deltagere (PS! Barn er gratis)

Parkering:
Det er mulig å parkere nede ved båtslippene der festivalen arrangeres. Kapasiteten er noe begrenset, og vil avhenge av vannstand. I tillegg er det mulig å parkere på veilommene oppe ved riksveien. NB! Vi anbefaler alle å møte opp i god tid, da det må påregnes litt kø når mange skal sette ut båter og parkere biler samtidig. Alle som har mulighet anbefales å komme og sette ut båten allerede på fredag.

Målestav: Vi kommer til å dele ut 1 stk målestav til alle lagene ved påmelding iår også. Denne skal benyttes ved fotografering av fangst, og vil forenkle arbeide vårt med å kontrollere lengden av gjeddene.

NB! Målestaven skal leveres inn igjen sammen med innlevering av fangstkort på søndag. De som ønsker det kan kjøpe målestaven av oss under påmeldingen (Pris: 150kr)

De som har kjøpt målestav tidligere kan bruke denne, men den må medbringes på påmeldingen slik at den merkes med årets klistremerke.

Konkurranseregler:

  • Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
  • Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
  • Gjedder skal kun fanges på stang
  • Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
  • Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
  • Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
  • Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
  • All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter innveiing, måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
  • Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde (og gjerne vekt). Store gjedder bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker.
  • NB!! Båter uten godkjent flyteplagg ombord vil bli nektet å delta i konkurransen
Uforpliktende forhåndspåmelding kan gjøres ved å sende oss en E-post: til gjeddefestival@skjebergojff.no og sende info om Team/båt og antall deltagere.
OBS! Vi oppfordrer alle som ønsker å delta om å forhåndspåmelde seg slik at vi får en oversikt over hvor mange deltagere som kommer.
Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28

E-post: gjeddefestival@skjebergojff.no

  • Gjeddefestivalen utføres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.
Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2019:

Navn:Team:
Helge NorvangRiverpigs
Geir Andrè PedersenRapax
Chris Andrè NilsenGjeddefeber
Stian Kristoffer SyversenPikefishingnorway
Martin JosefssonØstre Skjebergdal Storgjeddelag
Jack Frode Pettersen
Steffen PedersenStorgjedda
Ted SørlieFryken
Lars-Otto EliassenHåpet
Morten MartiniussenM & M
Christer MarthinsenPikesmen
Lukasz MatuszykJump Fishing - Team Donnay
Piotr BardaBARDA
Kristoffer BjørglundJerkeliten
Jonas Børresen SmaabergFlåte
Edvin TokerudFlåte 2
Sander Andrè Håkonsen BjerkeliFlåte 3
Sindre FredriksenFlåte 4
Mats WidellPink Pikers
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Ole Petter SandtangenMotörboat
Alexander Fjeld KarlsenDen er liten men lukter som en stor
Thomas BernhusIse
Lars Andrè ØstbyMonkey Fishing 1
Emil RustadMonkey Fishing 2
Lars Peder LarsenJerkeliten 1
Kim JuliussenFredrikstad Trolling
Christer Berg JohansenKanon
Pål FjeldbergVarlum Gråteig
Aki PalttoSamen
Frode PehrsenSuser i sivet
Kenneth HenriksenBånnfast
Ole FosbyRapax - AGK
Thomas ArnesenPoppers
Thomas NorheimBanan

 

Resultater-og-oppsummering-2018

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 vel overstått, og iår var det hele 40 lag påmeldt og totalt 86 deltagere.

Vi takker alle for deltagelsen, og håper å få se alle igjen neste år!

Årets Gjeddekonge ble Mats Widell (se bilde) som fikk med ei flott gjedde på 111cm (10.02Kg) og vinner av lagkonkurrasen ble Team Andersson med 453cm fordelt på de 5 lengste gjeddene. Det ble tatt hele 8 gjedder over meteren iår, og veldig gledelig å se at juniorene gjorde det så bra iår også. De fikk 2 fikk gjedder over 1 meter og kom helt oppe på 2.plass (Julie Slutningen 107cm) og 4.plass (Josefine Arnesen 104cm) i åpen klasse.

Vi Gratulerer!!

 

Stor takk til våre sponsorer:   Ove Skaar A/S  , Østfold Rør, Jula og  M&M Fiske og Fritid

 

Her er fullstendige resultatlister:

Åpen klasse Individuelt

Plass: Team: Navn Lengde
1 Pink Pikers Mats Widell 111.0
2 Vannulven Jack Moe 107.0
2 Slutningen Julie Slutningen 107.0 Jr
4 Poppers Josefine Arnesen 104 Jr
5 Andersson Steffen Andersson 103.0
6 Normark / PD Baits Marius Godli 102.0
7 Banan Andreas Norheim 100.0
8 Ambulansen Ted Olsen 98.0
9 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 95.0
10 Noroco Christoffer Askheim 94.0
11 Krokodille Atle Høidalen 92.0
12 Firepike Fredrik Hagen 91.0
13 River Rats Kjetil Skrøder 90.0
14 Banan Thomas Norheim 89.0
15 Bånnfast Kenneth Henriksen 88.0
16 Riverpigs Helge Norvang 87.0
17 Pikesmen Tore-Bjørn Johnsen 86.0
18 Firepike Stian Johansen 85.0
19 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund 84.0
20 Evja Pikers 2 Jørgen Arnesen 82.0
20 Storgjedda Steffen Pedersen 82.0
22 Østre Skjerbergdal Storegjeddelag Martin Josefsson 81.0
23 Samen Camilla Næss 79.0
24 M & M Morten Martiniussen 78.0
24 Jerkeliten Stian Bjørglund 78.0
26 Suser i Sivet Peter Pehrsen 76.0
27 Flåte 2 Sindre Fredriksen 75.0 Jr
28 Firepike Christer Berg Johansen 73.0
28 Normark / PD Baits Pål Dramstad 73.0
30 Pikesmen Christer Marthinsen 72.0
30 No Worries Lars-Otto Eliassen 71.0
30 Firepike Christer Johansen 71.0
30 Suser i Sivet Frode Pehrsen 71.0
30 Mermaid Amalie Svamo Torgersen 71.0 Barn
35 Rapax Geir Andrè Pedersen 70.0
35 Rapax Ole Henrik Bjerknes 70.0
35 No Worries Monica Pettersen 70.0
35 Pike Bite Joachim Gjermundsen 70.0
35 Ise Thomas Bernhus 70.0
40 Krokodille Heidi Smedsrud Hansen 68.0
41 Fryken Ted Sørlie 68.0
42 Pikesmen Bjørn Marthinsen 68.0
43 Evja Pikers 2 Linus Arnesen 68.0 Jr
44 Bøjda Spøn Emil Rustad 67.0
45 Fryken

Midtre Skjebergdal storgjeddelag

Andreas Thorbjørnsen

Romero Rynning

67.0  

 

46 Noroco Per-Anders Arvidsson 66.0
47 Poppers Thomas Arnesen 66.0
48 Pike Bite Joakim Johansen 66.0
49 Flåte 2 Kenneth Pettersen 66.0 Jr
50 Slutningen Mina Slutningen 66.0 Barn
51 Andersson Stian Lysgård 65.0
52 Rokosjøen Marco Holmberg 64.0
53 Rokosjøen Per Espen Olegario 64.0
54 Mermaid Ole-Ragnar Torgersen 64.0
55 Bånnfast Kjell Bøe 64.0
56 NO team Hans Petter Iversen 64.0
57 Slutningen Ole Jørgen Slutningen 63.0
58 Slutningen Lillian Slutningen 63.0
59 Mermaid Sigrid Rekvin 63.0 Barn
60 Østre Skjerbergdal Storegjeddelag Jan Øivind Haugen 62.0
61 Rokosjøen Anders Haugnes 60.0
62 Pink Pikers Ida Bjerkan 60.0
63 River Rats Petter Willhelmsen 60.0
64 Bøjda Spøn Patrick Hansen 59.0
65 Flåte 1 Martin Arntsen 58.0 Barn
66 Riverpigs Ali Yusuf Hussein
67 Hull i båten Lars-Andrè Østby
68 Hull i båten Morten Christoffer Burkdal
69 Hull i båten Lars Mørk
70 Evja Pikers 1 Lars-Jørgen Karlsen  *
71 Evja Pikers 1 Kristian Navestad  *
72 Evja Pikers 1 Marius Andersen  *
73 Bånnfast Leander Henriksen Barn
74 Storgjedda Daniel Pedersen
75 Noroco Andreas Askheim
76 Mermaid Ole Martin Kolberg
77 Flåte 1 Edvin Tokerud  Jr
78 MDK Bjørn Kristiansen
79 MDK Alexander Skogen
80 Samen Aki Palto
81 Andersson Atle Sølid
82 Paven Ole-Jørgen Aarnes
83 Suser i Sivet Petter Pehrsen
84 Normark / PD Baits Lill Godli
85 Flåte 2 Jonas Smaaberg Jr
86 Flåte 1 Emil Skatt Jr
87
  • Evja Pikers 1 rakk dessverre ikke innmeldingen, men har i ettertid vist oss 2 fine gjedder ved Marius Andersen på 92cm og Lars-Jørgen Karlsen på 73cm.
Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 – LAG
Plass Team: Navn Lengde
1 Andersson Steffen Andersson, Stian Lysgård, Atle Sælid 453
2 Banan Andreas Norheim, Thomas Norheim 431
3 Vannulven Jack Moe 416
4 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 406
5 Firepike Christer Berg Johansen, Stian Johansen, Fredrik Hagen, Christer Johansen 403
6 Pikesmen Tore-Bjørn Johnsen, Christer Marthinsen, Bjørn Marthinsen 395
7 Ambulansen Ted Olsen 394
8 Normark / PD Baits Marius Godli, Pål Dramstad, Lill Godli 387
9 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund 382
10 Slutningen Ole Jørgen-,Lillian-,Julie- og Mina Slutningen 382
11 Pink Pikers Mats Widell, Ida Bjerkan 379
12 Poppers Thomas Arnesen, Josefine Arnesen (Jr) 372
13 Noroco Christoffer Askheim, Andreas Askheim, Per-Anders Arvidson 368
14 M & M Morten Martiniussen 345
15 Pike Bite Joachim Gjermundsen, Joakim Johansen 341
16 Hull i båten Lars-Andrè Østby, Morten Christoffer Burkdal, Lars Mørk 340
17 Rapax Geir Andrè Pedersen, Ole Henrik Bjerknes 340
18 Mermaid Ole-Ragnar Torgersen, Amalie Svamo Torgersen, Ole Martin Kolberg, Sigrid Rekvin 325
19 Fryken Andreas Thorbjørnsen, Ted Sørlie 322
21 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 319
22 Rokosjøen Anders Haugnes, Marco Holmberg, Per Espen Olegario 305
23 Bøjda Spøn Emil Rustad, Patrick Hansen 299
24 River Rats Kjetil Skrøder, Petter Wilhelmsen 269
25 Bånnfast Kenneth Henriksen, Kjell Bøe, Leander Henriksen (B) 263
26 No Worries Lars-Otto Eliassen, Monica Petteren 259
27 Krokodille Atle Høidalen, Heidi Smedsrud Hansen 240
28 Storgjedda Steffen Pedersen, Daniel Pedersen 209
29 Suser i sivet Frode Pehrsen, Peter Pehrsen, Petter Pehrsen 205
30 NO team Hans Petter Iversen 175
31 Evja Pikers 2 Jørgen Arnesen, Linus Arnesen 150
32 Østre Skjerbergdal Storgjeddelag Martin Josefsson, Jan Øivind Haugen 143
33 Flåte 2 Kenneth Pettersen, Sindre Fredriksen, Jonas Smaaberg(Jr) 138
34 Ise Thomas Bernhus 121
35 Flåte 1 Edvin Tokerud, Emil Skatt, Martin Arntsen 108
36 Samen Aki Pallto, Camilla Næss 79
37 Midtre Skjebergdal Gjeddefiskelag Romero Rynning 67
38 Evja Pikers 1 Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad, Marius Andersen
39 MDK Bjørn Kristiansen, Alexander Skogen
40 Paven Ole-Jørgen Aarnes

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 -Individuelt Junior
Plass Team: Navn Lengde
1 Slutningen Julie Slutningen 107.0
2 Poppers Josefine Arnesen 104
3 Flåte 2 Sindre Fredriksen 75.0
4 Evja Pikers 2 Linus Arnesen 68.0
5 Flåte 2 Kenneth Pettersen 66.0
6 Flåte 2 Jonas Smaaberg
7 Flåte 1 Emil Skatt
8 Flåte 1 Edvin Tokerud

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 -Individuelt Barn
Plass Team: Navn Lengde
1 Mermaid Amalie Svamo Torgersen 71.0
2 Slutningen Mina Slutningen 66.0
3 Mermaid Sigrid Rekvin 63.0
4 Flåte 1 Martin Arntsen 58.0
5 Bånnfast Leander Henriksen

Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 (24. – 26. august)

Nedre Glomma Gjeddefestival 24. – 26.august 2018

OBS!! Årets Festival arrangeres på Trøsken (avkjøring ved Trøskenbrua der Mingevannet møter Vestvannet)

Se Kart her:  Trøsken

Da har vi bestemt oss for at årets festival arrangeres på Trøsken. Plassen burde være velkjent for de fleste, og her er det også gode muligheter å sette ut båt. Det er også svært sentralt i forhold til hvor de fleste pleier å fiske under konkurransen. Vi kommer til å leie et toalett, samt et lite strømaggregat og setter opp et telt vi kan samles i på kvelden så håper vi på like god stemning som tidligere. Det vil ikke bli noe salg av mat iår, men vi tar med en gassgrill som fritt kan lånes av deltagerne under arrangementet. Hvis noen har ønske om å campe andre steder, eller har tilgang til bryggeplass i Glomma er det selvsagt fritt frem for å gjøre som man måtte ønske.

Eneste vi har som krav er at alle møter opp til påmeldingen lørdag, og at alle er inne SENEST 14:30 på søndag. Selve konkurransen blir helt lik som før og dere kan lese mer om dette her:

 

  • Nedre Glomma Gjeddefestival er en Catch & Release konkurranse der den lengste gjedda premieres individuelt, mens det er totallengde for de 5 lengste gjeddene som premieres pr team/båt.
  • Konkurransen starter lørdag kl 10:00 og varer helt frem til søndag kl 14:00.
  • Påmelding på lørdag morgen fra kl.08:00 til kl. 09:00. OBS! Møt opp i god tid. Det er lagt inn en halvtimes kjøretid, så båtene kan forlate startområdet kl.09:30 lørdag. Alle båtene må være tilbake SENEST kl. 14:30 søndag ettermiddag.
  • Pris: 250kr pr deltager uavhengig av om om man overnatter eller ikke (Junior 100kr, barn: gratis)
  • Vi anbefaler deltagerne å sette ut båten på en av båtslipppene for Nedre Glomma som ligger i nærheten av startområdet (Detaljer om dette kommer senere)
  • For de som ønsker å overnatte anbefales det og ta med eget telt.
  • Husk å ta med blyant/kulepenn, kamaera og overføringskabel (USB) for overføring av fangstbilder fra kamera til PC.
  • Alle båtene skal ha godkjent flyteplagg til alle deltagerne ombord, og det er også påbudt at man har dette på seg når man oppholder seg i båten.
  • Dette vil bli kontrollert i forkant av konkurransen og under konkurransen.

Betaling:

Vi tilbyr to alternativer for betaling.
Alternativ 1: Deltagerne betaler kontant under påmeldingen på lørdag.
NB! Husk å ta med nøyaktig beløp! 🙂

Alternativ 2: Betale med Vipps:

Starte opp Vipps og velg «Betal».

Søk opp Skjeberg og omegn jeger og fiskeforening

vippsvipps1

Velg arrangement: Gjeddefestivalen

Betal for ønsket antall Senior og Junior deltagere (PS! Barn er gratis)

 

Priser: Senior 250 kr (18 år og oppover)
Junior: 100 kr (13-17 år)
Barn: Gratis (0-12 år)

Parkering:
Mer informasjon om dette kommer senere

Målestav: Vi kommer til å dele ut 1 stk målestav til alle lagene ved påmelding iår også. Denne skal benyttes ved fotografering av fangst, og vil forenkle arbeide vårt med å kontrollere lengden av gjeddene.

NB! Målestaven skal leveres inn igjen sammen med innlevering av fangstkort på søndag. De som ønsker det kan kjøpe målestaven av oss under påmeldingen (Pris: 150kr)

De som har kjøpt målestav tidligere kan bruke denne, men den må medbringes på påmeldingen slik at den merkes med årets klistremerke.

Konkurranseregler:

  • Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
  • Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
  • Gjedder skal kun fanges på stang
  • Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
  • Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
  • Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
  • Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
  • All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter innveiing, måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
  • Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde (og gjerne vekt). Store gjedder bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker.
  • NB!! Båter uten godkjent flyteplagg ombord vil bli nektet å delta i konkurransen
Uforpliktende forhåndspåmelding kan gjøres ved å sende oss en E-post: til gjeddefestival@skjebergojff.no og sende info om Team/båt og antall deltagere.
OBS! Vi oppfordrer alle som ønsker å delta om å forhåndspåmelde seg slik at vi får en oversikt over hvor mange deltagere som kommer.
Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28

E-post: gjeddefestival@skjebergojff.no

  • Gjeddefestivalen utføres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.
Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2018:

Navn:Team:
Helge NorvangRiverpigs
Geir Andrè PedersenRapax
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Ole Jørgen SlutningenSlutningen
Andreas AskheimNorocco
Kristoffer BjørglundJerkeliten
Anders HaugnesRokosjøen
Ted SørlieFryken
Lars-Otto EliassenHåpet
Morten MartiniussenM & M
Steffen PedersenStorgjedda
Petter WilhelmsenNipa River Rats
Atle HøidalenKrokodille
Sindre FredriksenFlåte 1
Jonas SmaabergFlåte 2
Edvin TokerudFlåte 3
Jørgen ArnesenEvja Pikers 2
Emil RustadBøjda Spøn
Lars-Andrè ØstbyHull i båten
Ted OlsenAmbulansen
Mats WidellPink Pikers
Ole Ragnar TorgersenMermaid
Christer MarthinsenPikesmen

Resultater-og-oppsummering-2017

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 vel overstått, og iår var det hele 32 lag påmeldt og totalt 71 deltagere.

Vi takker alle for deltagelsen, og håper å få se alle igjen neste år!

Årets Gjeddekonge ble junioren Linus Arnesen (se bilde) som likegodt slo alle i seniorklassen og vant med ei flott gjedde på 113cm(!!).

Vi Gratulerer!!

Ellers var det meget jevnt i den individuelle konkuransen, og det var kun 1 cm skilte de 4 øverste plassene.

Team Storgjedda (Steffen Pedersen,Daniel Pedersen og Stian Støa Johanessen) vant lagkonkurransen med 430cm totalt.

Josefine Arnesen vant barneklassen med ei flott gjedde på hele 98cm, som holdt helt til 9.plass i åpen klasse.

Vi Gratulerer!!

 

Stor takk til våre sponsorer:   Ove Skaar A/S  , Bazar Outlet, Villmarksbutikken, Marine Shop, NJFF,  M&M Fiske og Fritid

Vi ønsker også å takke vertskapet på Furuhomlen.

Her er fullstendige resultatlister:

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 – LAG
Plass Team: Navn Lengde
1 Storgjedda Steffen Pedersen, Daniel Pedersen, Stian Støa Johannesen 430
2 Popper’s Thomas Arnesen, Josefine Arnsen (barn) 415
3 Fryken Ted Sørlie, Andreas Thorbjørnsen 410
4 Perfect Hooking Håkon Dahl, Thomas Aarum 390
5 Firepike Fredrik Hagen. Christer Berg Johansen 386
6 Pikesmen Tore Bjørn Johnsen, Chsister Martinsen, Bjørn Martinsen 381
7 Kystvakta Marius Olafsen, Trond Skjelle 374
8 Vannulven Jack Moe, Tommy Jørgensen, Benedicte Tangeland 373
9 M & M Morten Martiniussen, Geir Thorvaldsen 371
10 Fishbusters Adam Wanscacz, Boguslaw Turczynowicz, Lukas  Maslow 368
11 Evja Pikers 2 Jørgen Arnesen, Linus Arnesen (junior) 363
12 Jerkeliten Kristoffer Bjørglung, Stian Bjørglund 346
13 Slimpurka Jon Borgaas, Linn Borgaas, Tor I. Borgaas, Emil Borgaas 341
14 Ludde Mats Larsson, Jonatan Stensrud 335
15 Ambuansen Ted Olsen 331
16 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 329
17 Turbo Truls  Johannesen, Simen Signebøem 316
18 Bånnfast Kenneth Henriksen, Kjell Bøe 287
19 Evja Pikers 1 Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad 251
20 No Worries LarsOtto Eliassen, Jens-Otto Eliassen, Monica Pettersen 200
21 Samen Aki Palttom Camlla Næss, Eskil Persen 198
22 Andersen Geir Andersen, Espen Andersen 190
23 Noroco Christoffer Askheim, Andreas Askheim, Askheim, Per-Anders  Arvidson 137
24 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson, Jan Øivind Haugen 137
25 Ise Thomas Bernhus 133
26 Elias Lars Henry Eliassen, Ann Kristin Eliassen, Oda Eline Eliassen (barn) 128
27 Varteig Fredrik Grythe, Marius Vikeby
28 Lars- Jerkeliten Lars Peder Larsen
29 Sandbakken Aleksander sKogen, David Olsen
30 Krokodille Atle Høidalen, Heidi Smedsrud Hansen
31 Parebåten Ole Jørgen Aarnes, Lars Petter Didrichsen
32 Høydahl Jørgen Høydahl, Stian Høydahl

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 -Individuelt Barn
Plass Team: Navn Lengde
1 Popper’s Josefine Arnesen 98.0 Barn
2 Slimpurka Emil Borgaas 80.0 Barn
3 Elias Oda Eline Eliassen 73.0 Barn

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 -Individuelt Junior
Plass Team: Navn Lengde
1 Evja  Pikers 2 Linus Arnesen 113.0 Junior
2 Turbo Truls Johanessen 66.0 Junior
3 Turbo Simen Signebøen 64.0 Junior

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 -IndividueltÅpen Klasse
Plass: Team: Navn Lengde
1 Evja  Pikers 2 Linus Arnesen 113.0
 2 Fryken Ted Sørlie 112.0
3 Ambulansen Ted Olsen 111.0
4 Storgjedda Daniel Pedersen 110.0
5 Firepitk Fredrik Hagen 107
6 M & M Geir Thorvaldsen 105.0
7 Storgjedda Stian Støa Johannesen 100.0
8 Pikesmen Tore Bjørn Johnsen 98
9 Popper’s Thomas Arnesen 98
10 Popper’s Josefine Arnesen 98.0 Barn
0 Perfect Hooking Thomas Aarum 97
12 Perfect Hooking Håkon Dahl 95
13 Fryken Andreas  Thorbjørnsen 94.0
14 Firepitk Christer Berg Johansen 93
15 Kystvakta Trond Skjelle 89
16 Ludde Jonatan Stensrud 89.0
17 No Worries Jens-Otto Eliassen 88.0
18 Fishbusters Adam Wansacz 84.0
19 Riverpigs Ali Yusuf Hussin 83.0
20 Evja Pikers 2 Jørgen Arnesen 82
21 Slimpurka Emil Borgaas 80.0 Barn
22 Kystvakta Marius Olafsen 77.0
23 Jerkeliten Stian  Bjørglund 77
24 Pikesmen Christer Martinsen 76
25 M & M Morten Martiniussen 76.0
26 Bånnfast Kjell Bøe 75.0
27 Østre Skjerbdal Storgjeddelag Jan Øivind Haugen 73.0
28 Elias Oda Eline Eliassen 73.0 Barn
29 Samen Aki Paltto 71.0
30 Fishbusters Lukas Maston 71.0
31 Fishbusters Boguslaw Turczynowicz 70.0
32 Noroco Per-Anders Arvidson 70.0
33 Vannulven Benedicte Tangeland 68
34 Jerkeliten Kristofffer Bjørglund 68
0 Ise Thomas Bernhus 67.0
36 Slimpurka Tor I Borgaas 67.0
37 Andersen Espen Andersen 66.0
38 Turbo Truls Johanessen 66.0 Junior
39 Andersen Geir Andersen 65
40 Slimpurka Jon Borgaas 65.0
41 Evja Pikers 1 Kristian Navestad 65.0
42 Turbo Simen Signebøen 64.0 Junior
43 Evja Pikers 1 Lars-Jørgen Karlsen 63.0
44 Samen Eskil Persen 61.0
45 Ludde Mats Larsson 61.0
46 Riverpigs Helge Norvang 59.0
47 No Worries Monica  Pettersen 58.0
48 Bånnfast Kenneth Henriksen 57.0
49 Elias Ann Kristin Eliassen 55
50 Slimpurka Linn Borgaas 55.0
51 No Worries Lars-Otto Eliassen  54.0
52 Høydahl Jørgen Høydahl
53 Høydahl Stian Høydahl
54 Vannulven Jack Moe
55 Vannulven Tommy Jørgensen
56 Elias Lars Henry Eliassen
57 Samen Camilla Næss
58 Parebåten Ole Jørgen Aarnes
59 Parebåten Lars Petter Didrichsen
60 Krokodille Atle Høidalen
61 Krokodille Heide Smedsrud Hansen
62 Østre Skjerbdal Storgjeddelag Martin Josefsson
63 Sandbakken Alexander Skogen
64 Sandbakken David Olsen
65 Lars – Jerkeliten Lars Peder Larsen
66 Varteig Marius Vikebye
67 Varteig Fredrik Grythe
51 Pikesmen Bjørn Martinsen
69 Storgjedda Steffen Pedersen
70 Noroco Christoffer Askheim
71 Noroco Anders Askheim

Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 (25. -27. august)

Nedre Glomma Gjeddefestival 25. – 27.august 2017

Vi ønsker herved alle velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2017!

Som tidligere vil selve fiskekonkurransen gå over 2 dager fra lørdag-søndag med BaseCamp på Furuholmen som har alle fasiliteter.
Det anbefales som vanlig å fiske fra båt som deltagerne selv medbringer, men det er også mulig å fiske fra land.
Konkurransen starter lørdag kl.10:00 og varer frem til søndag kl. 14:00.
Det er selvsagt mulig å overnatte på Furuholmen allerede fra fredag for de som ønsker dette.

Det vil bli salg av hamburgere på lørdag kveld og søndag (så langt beholdningen rekker) så husk å ta med kontanter! Det er også mulig å kjøpe med baguetter for å ta med seg på sjøen.

Informasjon:

  • Nedre Glomma Gjeddefestival er en Catch & Release konkurranse der den lengste gjedda premieres individuelt, mens det er totallengde for de 5 lengste gjeddene som premieres pr team/båt.
  • Konkurransen starter lørdag kl 10:00 og varer helt frem til søndag kl 14:00.
  • Påmelding på Furuholmen lørdag morgen fra kl.08:00 til kl. 09:00. OBS! Møt opp i god tid. Det er lagt inn en halvtimes kjøretid, så båtene kan forlate Furuholmen kl.09:30 lørdag. Alle båtene må være tilbake på Furuholmen SENEST kl. 14:30 søndag ettermiddag.
  • Pris: 250kr pr deltager uavhengig av om om man overnatter eller ikke (Junior 100kr, barn: gratis)
  • Vi anbefaler deltagerne å sette ut båten på Furuholmen,  ved Trøskenbrua eller ved Nipa  (broa mellom Hafslundsøy og Hasle). Glengshølen kan også benyttes hvis ønskelig.
  • På disse stedene er det også muligheter for parkering.
  • For de som ønsker å overnatte anbefales det og ta med eget telt.
  • Det er tilgang til toalett på Furuholmen
  • Husk å ta med blyant/kulepenn, kamaera og overføringskabel (USB) for overføring av fangstbilder fra kamera til PC.
  • Alle båtene skal ha godkjent flyteplagg til alle deltagerne ombord, og det er også påbudt at man har dette på seg når man oppholder seg i båten.
  • Dette vil bli kontrollert i forkant av konkurransen og under konkurransen.

Betaling:

Vi tilbyr to alternativer for betaling.
Alternativ 1: Deltagerne betaler kontant under påmeldingen på lørdag.
NB! Husk å ta med nøyaktig beløp! 🙂

Alternativ 2: Betale med Vipps.
Gå inn på Vipps på vanlig måte og Skriv inn «Skjeberg» i søkefeltet.
Velg så «Skjeberg Fiskeavdelingen» og overfør ønsket beløp til denne (se bilde)
NB! Det er dårlig mobildekning på Furuholmen så vi anbefaler å betale på forhånd.
Husk å ta med mobil for fremvisning av kvittering.

Priser: Senior 250 kr (18 år og oppover)
Junior: 100 kr (13-17 år)
Barn: Gratis (0-12 år)

Parkering:
Vi har satt av et område på Furuholmen mellom låvene til parkering for biler m/henger. Følg skiltingen for parkering. Vi anbefaler alle å møte opp i god tid.  De som har mulighet anbefales å sette ut båten allerede på fredag.
Når det gjelder «parkering» av båter ønsker vi at den store brygga reserveres for de største båtene, mens de med mindre båter fortøyer direkte mot land.

Målestav: Vi kommer til å dele ut 1 stk målestav til alle lagene ved påmelding iår også. Denne skal benyttes ved fotografering av fangst, og vil forenkle arbeide vårt med å kontrollere lengden av gjeddene.

NB! Målestaven skal leveres inn igjen sammen med innlevering av fangstkort på søndag. De som ønsker det kan kjøpe målestaven av oss under påmeldingen (Pris: 150kr)

De som kjøpte målestav av oss ifjor kan benytte denne iår også.

Konkurranseregler:

  • Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
  • Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
  • Gjedder skal kun fanges på stang
  • Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
  • Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
  • Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
  • Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
  • All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter innveiing, måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
  • Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde (og gjerne vekt). Store gjedder bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker.
  • NB!! Båter uten godkjent flyteplagg ombord vil bli nektet å delta i konkurransen
Uforpliktende forhåndspåmelding kan gjøres ved å sende oss en E-post: til gjeddefestival@skjebergojff.no og sende info om Team/båt og antall deltagere.
OBS! Vi oppfordrer alle som ønsker å delta om å forhåndspåmelde seg slik at vi får en oversikt over hvor mange deltagere som kommer.
Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28

E-post: gjeddefestival@skjebergojff.no

  • Gjeddefestivalen utføres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.
Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Lokasjon for festivalen:

Furuholmen

Foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2017:

NavnTeam
Helge NorvangRiverpigs
Ted SørlieFryken
Lars-Otto EliassenNo Worries
Kenneth HenriksenBånnfast
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers 1
Truls JohannesenTurbo
Ove GrønludKAMM - Konger av Misslykka Mothugg
Steffen PedersenStorgjedda
Ted OlsenAmbulansen
Morten MartiniussenM & M
Mats LarssonLudde
Atle HøidalenKrokodille
Christoffer AskheimNoroco
Thomas ArnesenPopper's
Jack MoeVannulven
Jørgen HøydahlHøydahl
LJEvja Pikers 2
Kristoffer BjørglundJerkeliten
Boguslaw TurczynowiczFishbusters

Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 – Resultater og oppsummering

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 vel overstått, og iår var det hele 51 (!!) lag påmeldt og totalt 104 deltagere.

Vi takker alle for deltagelsen, og håper å få se alle igjen neste år!

Årets Gjeddekonge ble Jon Borgaas (se bilde) med ei flott gjedde på 112cm, tett etterfulgt av hele 3 deltagere med fisk på 110cm.

Team Dilorg vant lagkonkurransen med 471cm totalt. Truls Johannesen vant juniorkonkurransen med ei gjedde på 70cm og Amalie Svamo Torgersen vant barneklassen med ei gjedde på hele 81cm.

Vi Gratulerer!!

Her er bilder av vinnerne av de ulike klassene (Bilder av de største gjeddene kommer etterhvert) :

Barn:

Amalie Svamo Torgersen

Junior: Truls Johannesen (70cm)

Senior: Jon Borgaas (112cm)

Lag: Team Dilorg (Ole Martin Kolberg og Dyhre Tveit)

 

Stor takk til våre sponsorer:  Garmin, Flak    Ove Skaar A/S  og  M&M Fiske og Fritid

Vi ønsker også å takke vertskapet på Furuhomlen.

Her er fullstendige resultatlister:

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 -Individuelt Barn
Plass Team: Navn Lengde
1 Mermaid Amalie Svamo Torgersen 81.0
2 PS Mina Pham 69.0
3 Krabben Emil Borgaas 62.0

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 -Individuelt Junior
Plass Team: Navn Lengde
1 Turbo Truls Johannesen (J) 70.0
2 Tom Krok Martin Berggren Nilsen (J) 69.0
3 PS Julie Pham (J) 68.0
4 Turbo Sander Olsen (J) 59.0

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 -Individuelt Senior

Plass: Team: Navn Lengde
1 Slimpurka Jon Borgaas 112.0
2 Mermaid Ole Ragnar Torgersen 110.0
2 No Worries Jens-Otto Eliassen 110.0
2 Unknown Geir Andersen 110.0
5 M & M Geir Thorvaldsen 108.0
6 Storgjedda Stian Støa Johannesen 103.0
7 Dilorg Dyhre Tveit 100.0
8 Dilorg Ole Martin Kolberg 99.0
9 Pikesmen Bjørn Marthinsen 98.0
10 Grevling i Kveldssol Ove Grønlund 97.0
11 Perfect Hooking Thomas Aarum 95.0
11 Storgjedda Steffen Pedersen 95.0
13 Grøn Patrick Olsen 94.0
14 Poppers Thomas Arnesen 91.0
15 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 90.0
16 M & M Morten Martiniussen 87.0
17 Uflaks Lars Brest 86.0
18 Poppers Jørgen Arnesen 85.0
19 Tracker Henrik 82.0
19 Slimpurka Tor Inge Borgaas 82.0
21 Grøn Marius Halden Jahr 81.0
21 Vannulven Jack Moe 81.0
23 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund 79.0
23 Ambulansen Ted Olsen 79.0
25 Perfect Hooking Håkon Dahl 78.0
25 Storgjedda Daniel Pedersen 78.0
27 Veslefrikk Jan Konrad Wallin 77.0
28 No Worries Lars-Otto Eliassen 75.0
28 Varteig Marius Vikeby-Larsen 75.0
30 PS Lilliam Pham 74.0
30 Jerkeliten Stian Bjørglund 74.0
30 Lucious Roar Nilsen 74.0
30 Veslefrikk Kristian Hage 74.0
34 Jerkeliten Christer Berg Johansen 73.0
34 Gullkroken Per Berg 73.0
36 Riverpigs Helge Norvang 72.0
37 Fryken Ted Sørlie 71.0
37 Krokodille Per-Anders Arvidson 71.0
37 Evja Pikers Pål Østby 71.0
40 Suser i Sivet Peter Pehrsen Løvskog 70.0
40 Samen Aki Paltto 70.0
40 Gullkroken Mikkel Mosekk 70.0
43 Ludde Peter Kristiansen 68.0
44 Ludde Mats Larsson 67.0
45 Slimpurka Linn Mare Borgaas 67.0
46 Andersson Steffen Andersson 65.0
47 Rapax Arnfinn Grindvoll 64.0
47 Lucious Sven Erik Kristiansen 64.0
49 Krokodille Atle Høidalen 62.0
49 Krokodille Christoffer Askheim 62.0
49 Brakvak Kristin Berlin 62.0
49 Tracker Raymond Svendsen 62.0
53 Evja Pikers Kristian Navestad 60.0
53 Ise Thomas Bernhus 60.0
53 Rapax Geir Andre Pedersen 60.0
56 Midtre Skjebergdal Gjeddefiskelag Romero Rynning 59.0
57 Unknown Espen Andersen 58.0
58 Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen 57.0
59 Riverpigs Ali Yusuf Hussein 54.0
60 Fryken Andreas Johansen 53.0
61 Samen Camilla Næss 51.0
62 Suser i Sivet Frode Pehrsen 50.0
63 Clueless Mette Johannsen 48.0
64 Clueless Line M. Sundaas 40.0
BPF Thomas Austad
PS Ole Jørgen Slutningen
Jerkeliten 1 Ole Jørgen Slutningen
Suser i Sivet Petter Pehrsen
Backlash Fishing Norway Per Paulsen
Uflaks Hanne Brest
Bånnfast Kenneth Henriksen
Bånnfast Kjell Bøe
No Worries Monica Pettersen
Fishy SFK 1 Nils Christian Møll Bjørnestad
Fishy SFK 1 Chris Andrè Martinsen
Fishy SFK 1 Stian Søgaard
Fishy SFK 2 Daniel Andby
Fishy SFK 2 Martin Zetterqvist
Grevling i Kveldssol Ronny Grønlund
Kjell Åke’s Thomas Norheim
Kjell Åke’s Ole Petter Sandtangen
Big Bandit Joacim Klavestad
Big Bandit Karl Freddy Stensrud
Brakvak Johan Berlin
Samen Finn Bergerud
Varteig Fredrik Grythe
Gullkroken Bjørn Ove Fossengen
Gullkroken Anette Bredesen
Pikesmen Tore Johnsen
Pikesmen Christer Marthinsen
Trua Kjetil Møllerop
Trua Espen Møllerop
Fjas Joachim Brueland
Fjas Jonas Sørensen
Sputnik Øyvind Espenes
Sputnik Alexander Andreassen
Clueless Marianne Sundaas
Tom Krok Per Olav Nilsen
Bursdag David A. Olsen
Bursdag Alex Skogen
Anderson Daniel Rasmussen

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 – LAG
Plass Team: Navn Lengde
1 Dilorg Ole Martin Kolberg, Dyhre Tveit 471
2 Storgjedda Steffen Pedersen, Daniel Pedersen, Stian Støa Johannesen 436
3 Poppers Thomas Arnesen, Jørgen Arnesen 424
4 Perfect Hooking Håkon Dahl. Thomas Aarum 399
5 Mermaid Ole Ragnar Torgersen, Amalie Svamo Torgersen (B) 397
6 M & M Morten Martiniussen, Geir Thorvaldsen 393
7 No Worries Lars-Otto Eliassen, Monica Pettersen, Jens-Otto Eliassen 388
8 Slimpurka Jon Borgaas, Tor Inge Borgaas, Linn Marie Borgaas 379
9 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund, Christer Berg Johansen 378
10 Grøn Marius Halden Jahr, Patrick Olsen 376
11 Vannulven Jack Moe 363
12 Tracker Raymond Svendsen, +1 348
13 Unknwon Geir Andersen Espen Andersen 346
14 Veslefrikk Jan Konrad Wallin, Kristian Hage 346
15 PS Ole Jørgen Slutningen, Lilliam Pham, Julie Pham, Mina Pham 338
16 Grevling i Kveldssol Ove Grønlund Ronny Grønlund 338
17 Gullkroken Mikkel Mosekk, Bjørn Fossengen, Per Berg, Anette Bredesen 331
18 Krokodille Atle Høidalen, Christoffer Askheim Per Ander Arvidson 318
19 Pikesmen Tore Johnsen, Bjørn Marthinsen, Christer Marthinsen 318
20 Turbo * (Junior) Truls Johannesen, Sander Olsen 316
21 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 309
22 Tom Krok Per Olav Nilsen, Martin Berggren Nilsen 301
23 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 221
24 Lucious Sven Erik Kristiansen, Roar Nilsen 197
25 Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad 188
26 Ambulansen Ted Olsen 186
27 Suser i sivet Frode Pehrsen, Peter Pehrsen Løvskog, Petter Pehrsen 175
28 Uflaks Hanne Brest, Lars Brest 144
29 Ludde Mats Larsson, Peter Kristiansen 135
30 Fryken Ted Sørlie, Andreas Johansen 124
31 Rapax Arnfinn Grindvoll, Geir Andrè Pedersen 124
32 Samen Aki Paltto  Camilla Næss, Finn Bergerud 121
33 Anderson Steffen Anderson, Daniel Rasmussen 120
34 Midtre Skjebergdal Gjeddefiskelag Romero Rynning 117
35 Krabben * (Barn) Emil Borgaas 115
36 Ise Thomas Bernhus 111
37 Clueless Marianne Sundås, Mette Johannsen, Line M. Sundås 88
38 Varteig Marius Vikelby-Larsen, Fredrik Grythe 75
39 Brakvak Johan Berlin, Kristin Berlin 62
BPF Thomas Austad
Backlash Fishing Norway Per Paulsen
Bånnfast Kenneth Henriksen, Kjell Bøe
Fishy SFK 2 Daniel Andby, Martin Zetterqvist
Fishy SFK 1 Nils Christian Møll Bjørnestad, Chris Andrè Martinsen
Kjell Åke’s Thomas Norheim, Ole Petter Sandtangen
Big Bandit Joacim Klavestad, Karl Freddy  Stensrud
Høydahl Jørgen Høydahl
Bursdag David Olsen, Alex Skogen
Sputnik Øyvind Espenes, Alexander Andreassen
Fjas Joachim Brueland, Jonas Sørensen
Trua Kjetil Møllerop, Espen Møllerop

Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 (26. – 28. august)

Nedre Glomma Gjeddefestival 26. – 28.august 2016

OBS!! Årets festival går av stabelen 26. – 28. august

Vi ønsker herved alle velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2016!

Vi fortsetter suksessen med å arrangere siste helgen i august, og håper på like gode forhold iår som ifjor.

Som tidligere vil selve fiskekonkurransen gå over 2 dager fra lørdag-søndag med BaseCamp på Furuholmen som har alle fasiliteter.
Det anbefales som vanlig å fiske fra båt som deltagerne selv medbringer, men det er også mulig å fiske fra land.
Konkurransen starter lørdag kl.10:00 og varer frem til søndag kl. 14:00.
Det er selvsagt mulig å overnatte på Furuholmen allerede fra fredag for de som ønsker dette.
Selve campingen blir iår ca.300 meter unna der vi lå ifjor (På andre siden av låven der vi hadde campingen første året vi var på Furuholmen)
Det vil trolig IKKE bli noe kiosksalg på Furuholmen iår, men vi kommer med mer info når det nærmer seg festivalen.

Informasjon:

  • Nedre Glomma Gjeddefestival er en Catch & Release konkurranse der den lengste gjedda premieres individuelt, mens det er totallengde for de 5 lengste gjeddene som premieres pr team/båt.
  • Konkurransen starter lørdag kl 10:00 og varer helt frem til søndag kl 14:00.
  • Påmelding på Furuholmen lørdag morgen fra kl.08:00 til kl. 09:00. Møt opp i god tid. Det er lagt inn en halvtimes kjøretid, så båtene kan forlate Furuholmen kl.09:30, og må være tilbake på Furuholmen SENEST søndag kl. 14:30.
  • Pris: 250kr pr deltager uavhengig av om om man overnatter eller ikke (Junior 150kr, barn: gratis)
  • Vi anbefaler deltagerne å sette ut båten på Furuholmen,  ved Trøskenbrua eller ved Nipa  (broa mellom Hafslundsøy og Hasle). Glengshølen kan også benyttes hvis ønskelig..
  • På disse stedene er det også muligheter for parkering.
  • For de som ønsker å overnatte anbefales det og ta med eget telt.
  • Det er tilgang til toalett på Furuholmen
  • OBS! Husk å ta med blyant/kulepenn, kamaera og overføringskabel (USB) for overføring av fangstbilder fra kamera til PC.
  • OBS!Alle båtene skal ha godkjent flyteplagg til alle deltagerne ombord, og det er også påbudt at man har dette på seg når man oppholder seg i båten.
  • Dette vil bli kontrollert i forkant av konkurransen og under konkurransen.

Betaling:

Vi tilbyr to alternativer for betaling.
Alternativ 1: Deltagerne betaler kontant under påmeldingen på lørdag.
NB! Husk å ta med nøyaktig beløp! 🙂

Alternativ 2: Betale med Vipps.
Gå inn på Vipps på vanlig måte og Skriv inn «Skjeberg» i søkefeltet.
Velg så «Skjeberg Fiskeavdelingen» og overfør ønsket beløp til denne (se bilde)
NB! Det er dårlig mobildekning på Furuholmen så vi anbefaler å betale på forhånd.
Husk å ta med mobil for fremvisning av kvittering.

Priser: Senior 250 kr (18 år og oppover)
Junior: 100 kr (13-17 år)
Barn: Gratis (0-12 år)

Parkering:
Vi har satt av et område på Furuholmen mellom låvene til parkering for biler m/henger. Følg skiltingen for parkering. Siden det ser ut til å bli veldig bra oppmøte iår anbefaler vi alle å møte opp i god tid.  De som har mulighet anbefales å sette ut båten allerede på fredag.
Når det gjelder «parkering» av båter ønsker vi at den store brygga reserveres for de største båtene, mens de med mindre båter fortøyer direkte mot land.

Målestav: Nytt av året er at vi iår vil dele ut 1 stk målestav til alle lagene ved påmelding. Denne skal benyttes ved fotografering av fangst, og vil forenkle arbeide vårt med å kontrollere lengden av gjeddene.

NB! Målestaven skal leveres inn igjen sammen med innlevering av fangstkort på søndag. De som ønsker det kan kjøpe målestaven av oss under påmeldingen (Pris: 150kr)

 

Konkurranseregler:

  • Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
  • Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
  • Gjedder skal kun fanges på stang
  • Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
  • Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
  • Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
  • Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
  • All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter innveiing, måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
  • Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde (og gjerne vekt). Store gjedder bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker.
  • NB!! Båter uten godkjent flyteplagg ombord vil bli nektet å delta i konkurransen
Uforpliktende forhåndspåmelding kan gjøres ved å sende oss en E-post: til gjeddefestival@skjebergojff.no og sende info om Team/båt og antall deltagere.
OBS! Vi oppfordrer alle som ønsker å delta om å forhåndspåmelde seg slik at vi får en oversikt over hvor mange deltagere som kommer.
Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28

E-post: gjeddefestival@skjebergojff.no

  • Gjeddefestivalen utføres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.
Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Lokasjon for festivalen:

Furuholmen

Foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2016:

NavnTeam
Helge NorvangRiverpigs
Håkon DahlPerfect Hooking
Lars-Otto EliassenNo Worries
Ted SørlieFryken
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Thomas AustadBPF
Ole Jørgen SlutningenPS
Daniel AndbyFishy SFK 2
Ted OlsenAmbulansen
Steffen PedersenStorgjedda
Mats LarssonLudde
Thomas BernhusIse
Morten MartiniussenM & M
Atle HøidalenKrokodille
Ove GrønlundGrevling i Kvedssol
Per PaulsenBacklash Fishing Norway
Ole Ragnar TorgersenMermaid
Hanne BrestUflaks
Kenneth HenriksenBånnfast
Jørgen ArnesenPoppers
Arnfinn GrindvollTeam Rapax
Marius Halden JahrGrøn
Truls JohannesenTurbo
Stian SøgaardFishy SFK 1
Kristoffer BjørglundJerkeliten
Ole Martin KolbergDilorg
Frode PehrsenSuser i sivet
Romero RynningMidtre Skjeberg Gjeddefiskelag
Lars Peder LarsenJerkeliten 1
Ole Petter SandtangenKjell Åke's
Joacim KlavestadBig Bandit