Resultater-og-oppsummering-2018

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 vel overstått, og iår var det hele 40 lag påmeldt og totalt 86 deltagere.

Vi takker alle for deltagelsen, og håper å få se alle igjen neste år!

Årets Gjeddekonge ble Mats Widell (se bilde) som fikk med ei flott gjedde på 111cm (10.02Kg) og vinner av lagkonkurrasen ble Team Andersson med 453cm fordelt på de 5 lengste gjeddene. Det ble tatt hele 8 gjedder over meteren iår, og veldig gledelig å se at juniorene gjorde det så bra iår også. De fikk 2 fikk gjedder over 1 meter og kom helt oppe på 2.plass (Julie Slutningen 107cm) og 4.plass (Josefine Arnesen 104cm) i åpen klasse.

Vi Gratulerer!!

 

Stor takk til våre sponsorer:   Ove Skaar A/S  , Østfold Rør, Jula og  M&M Fiske og Fritid

 

Her er fullstendige resultatlister:

Åpen klasse Individuelt

Plass: Team: Navn Lengde
1 Pink Pikers Mats Widell 111.0
2 Vannulven Jack Moe 107.0
2 Slutningen Julie Slutningen 107.0 Jr
4 Poppers Josefine Arnesen 104 Jr
5 Andersson Steffen Andersson 103.0
6 Normark / PD Baits Marius Godli 102.0
7 Banan Andreas Norheim 100.0
8 Ambulansen Ted Olsen 98.0
9 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 95.0
10 Noroco Christoffer Askheim 94.0
11 Krokodille Atle Høidalen 92.0
12 Firepike Fredrik Hagen 91.0
13 River Rats Kjetil Skrøder 90.0
14 Banan Thomas Norheim 89.0
15 Bånnfast Kenneth Henriksen 88.0
16 Riverpigs Helge Norvang 87.0
17 Pikesmen Tore-Bjørn Johnsen 86.0
18 Firepike Stian Johansen 85.0
19 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund 84.0
20 Evja Pikers 2 Jørgen Arnesen 82.0
20 Storgjedda Steffen Pedersen 82.0
22 Østre Skjerbergdal Storegjeddelag Martin Josefsson 81.0
23 Samen Camilla Næss 79.0
24 M & M Morten Martiniussen 78.0
24 Jerkeliten Stian Bjørglund 78.0
26 Suser i Sivet Peter Pehrsen 76.0
27 Flåte 2 Sindre Fredriksen 75.0 Jr
28 Firepike Christer Berg Johansen 73.0
28 Normark / PD Baits Pål Dramstad 73.0
30 Pikesmen Christer Marthinsen 72.0
30 No Worries Lars-Otto Eliassen 71.0
30 Firepike Christer Johansen 71.0
30 Suser i Sivet Frode Pehrsen 71.0
30 Mermaid Amalie Svamo Torgersen 71.0 Barn
35 Rapax Geir Andrè Pedersen 70.0
35 Rapax Ole Henrik Bjerknes 70.0
35 No Worries Monica Pettersen 70.0
35 Pike Bite Joachim Gjermundsen 70.0
35 Ise Thomas Bernhus 70.0
40 Krokodille Heidi Smedsrud Hansen 68.0
41 Fryken Ted Sørlie 68.0
42 Pikesmen Bjørn Marthinsen 68.0
43 Evja Pikers 2 Linus Arnesen 68.0 Jr
44 Bøjda Spøn Emil Rustad 67.0
45 Fryken

Midtre Skjebergdal storgjeddelag

Andreas Thorbjørnsen

Romero Rynning

67.0  

 

46 Noroco Per-Anders Arvidsson 66.0
47 Poppers Thomas Arnesen 66.0
48 Pike Bite Joakim Johansen 66.0
49 Flåte 2 Kenneth Pettersen 66.0 Jr
50 Slutningen Mina Slutningen 66.0 Barn
51 Andersson Stian Lysgård 65.0
52 Rokosjøen Marco Holmberg 64.0
53 Rokosjøen Per Espen Olegario 64.0
54 Mermaid Ole-Ragnar Torgersen 64.0
55 Bånnfast Kjell Bøe 64.0
56 NO team Hans Petter Iversen 64.0
57 Slutningen Ole Jørgen Slutningen 63.0
58 Slutningen Lillian Slutningen 63.0
59 Mermaid Sigrid Rekvin 63.0 Barn
60 Østre Skjerbergdal Storegjeddelag Jan Øivind Haugen 62.0
61 Rokosjøen Anders Haugnes 60.0
62 Pink Pikers Ida Bjerkan 60.0
63 River Rats Petter Willhelmsen 60.0
64 Bøjda Spøn Patrick Hansen 59.0
65 Flåte 1 Martin Arntsen 58.0 Barn
66 Riverpigs Ali Yusuf Hussein
67 Hull i båten Lars-Andrè Østby
68 Hull i båten Morten Christoffer Burkdal
69 Hull i båten Lars Mørk
70 Evja Pikers 1 Lars-Jørgen Karlsen  *
71 Evja Pikers 1 Kristian Navestad  *
72 Evja Pikers 1 Marius Andersen  *
73 Bånnfast Leander Henriksen Barn
74 Storgjedda Daniel Pedersen
75 Noroco Andreas Askheim
76 Mermaid Ole Martin Kolberg
77 Flåte 1 Edvin Tokerud  Jr
78 MDK Bjørn Kristiansen
79 MDK Alexander Skogen
80 Samen Aki Palto
81 Andersson Atle Sølid
82 Paven Ole-Jørgen Aarnes
83 Suser i Sivet Petter Pehrsen
84 Normark / PD Baits Lill Godli
85 Flåte 2 Jonas Smaaberg Jr
86 Flåte 1 Emil Skatt Jr
87
  • Evja Pikers 1 rakk dessverre ikke innmeldingen, men har i ettertid vist oss 2 fine gjedder ved Marius Andersen på 92cm og Lars-Jørgen Karlsen på 73cm.
Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 – LAG
Plass Team: Navn Lengde
1 Andersson Steffen Andersson, Stian Lysgård, Atle Sælid 453
2 Banan Andreas Norheim, Thomas Norheim 431
3 Vannulven Jack Moe 416
4 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 406
5 Firepike Christer Berg Johansen, Stian Johansen, Fredrik Hagen, Christer Johansen 403
6 Pikesmen Tore-Bjørn Johnsen, Christer Marthinsen, Bjørn Marthinsen 395
7 Ambulansen Ted Olsen 394
8 Normark / PD Baits Marius Godli, Pål Dramstad, Lill Godli 387
9 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund 382
10 Slutningen Ole Jørgen-,Lillian-,Julie- og Mina Slutningen 382
11 Pink Pikers Mats Widell, Ida Bjerkan 379
12 Poppers Thomas Arnesen, Josefine Arnesen (Jr) 372
13 Noroco Christoffer Askheim, Andreas Askheim, Per-Anders Arvidson 368
14 M & M Morten Martiniussen 345
15 Pike Bite Joachim Gjermundsen, Joakim Johansen 341
16 Hull i båten Lars-Andrè Østby, Morten Christoffer Burkdal, Lars Mørk 340
17 Rapax Geir Andrè Pedersen, Ole Henrik Bjerknes 340
18 Mermaid Ole-Ragnar Torgersen, Amalie Svamo Torgersen, Ole Martin Kolberg, Sigrid Rekvin 325
19 Fryken Andreas Thorbjørnsen, Ted Sørlie 322
21 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 319
22 Rokosjøen Anders Haugnes, Marco Holmberg, Per Espen Olegario 305
23 Bøjda Spøn Emil Rustad, Patrick Hansen 299
24 River Rats Kjetil Skrøder, Petter Wilhelmsen 269
25 Bånnfast Kenneth Henriksen, Kjell Bøe, Leander Henriksen (B) 263
26 No Worries Lars-Otto Eliassen, Monica Petteren 259
27 Krokodille Atle Høidalen, Heidi Smedsrud Hansen 240
28 Storgjedda Steffen Pedersen, Daniel Pedersen 209
29 Suser i sivet Frode Pehrsen, Peter Pehrsen, Petter Pehrsen 205
30 NO team Hans Petter Iversen 175
31 Evja Pikers 2 Jørgen Arnesen, Linus Arnesen 150
32 Østre Skjerbergdal Storgjeddelag Martin Josefsson, Jan Øivind Haugen 143
33 Flåte 2 Kenneth Pettersen, Sindre Fredriksen, Jonas Smaaberg(Jr) 138
34 Ise Thomas Bernhus 121
35 Flåte 1 Edvin Tokerud, Emil Skatt, Martin Arntsen 108
36 Samen Aki Pallto, Camilla Næss 79
37 Midtre Skjebergdal Gjeddefiskelag Romero Rynning 67
38 Evja Pikers 1 Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad, Marius Andersen
39 MDK Bjørn Kristiansen, Alexander Skogen
40 Paven Ole-Jørgen Aarnes

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 -Individuelt Junior
Plass Team: Navn Lengde
1 Slutningen Julie Slutningen 107.0
2 Poppers Josefine Arnesen 104
3 Flåte 2 Sindre Fredriksen 75.0
4 Evja Pikers 2 Linus Arnesen 68.0
5 Flåte 2 Kenneth Pettersen 66.0
6 Flåte 2 Jonas Smaaberg
7 Flåte 1 Emil Skatt
8 Flåte 1 Edvin Tokerud

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2018 -Individuelt Barn
Plass Team: Navn Lengde
1 Mermaid Amalie Svamo Torgersen 71.0
2 Slutningen Mina Slutningen 66.0
3 Mermaid Sigrid Rekvin 63.0
4 Flåte 1 Martin Arntsen 58.0
5 Bånnfast Leander Henriksen

Om Ted