Alle innlegg av Ted

Spinnville resultater for Nedre Glomma Gjedddefestival 2022

Da er gjeddefestivalen 2022 vel overstått, og dette ble virkelig et år for historibøkene:

  • Aldri før har vi hatt så mange deltagere i junior (18) og barneklassen (8)
  • Aldri før har så mange ulike deltagere meldt inn gjedde over 1 meter (20 deltagere)
  • Aldri før har det blitt meldt inn så mange gjedder over 1 meter totalt (27 stk)
  • Aldri før har lagkonkurransen blitt vunnet med totallengde på over 5 meter (3 lag klarte dette i 2022: 521cm, 513cm og 508cm)
  • Aldri før har vi hatt 3 vinnere av åpen klasse (3 gjedder på 115cm ble meldt inn, og den samme gjedda ble tatt av to ulike fiskere lørdag og søndag så C&R fungerer!!)

Det var totalt 134 senior, 18 junior, 8 barn og 73 Team som deltok under gjeddefestivalen 2022.

Kacper Barda vant barneklassen med ei gjedde på 86cm, Martin Arntsen vant juniorklassen med ei gjedde på 90cm, og Stian Støa Johannesen, Joacim Eriksen og Inger Vidnes delte seieren i åpen klasse med gjedder på 115cm. Stian og Inger delte sågar samme gjedde da denne var sulten både lørdag og søndag!

Vinner av lagkonkurransen ble Team Kaos (Martin Engen, Joacim Eriksen, Melissa Eriksen) med hele 521cm, mens 2.plasss Fisbusters (Adam Wansacz, Grzegorz Listwan) fikk 513cm og Team Storgjedda (Stian Støa Johannessen, Daniel Pedersen) fikk 508cm.

Dette var 13. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen 1.-3. september neste år!

Stor takk til vertskapet på Furuholmen for flott service og tilrettelegging av arrangementet!

Vi sender også en stor takk til våre sponsorer:

 

Skitt Fiske

 

Norsk Industri & Offshore Service

 

M & M Fiske og Fritid

Daiwa

Frydenbø Marine

Normark 13 Fishing

Video fra Gjeddedronninga Inger Vidnes som får på samme gjedde som Stian fikk på lørdag 🙂

Her til slutt kommer de komplette resultatene fra Nedre Glomma Gjeddefestival 2022.

Informasjon fra Vertskapet på Furuholmen

Furuholmen

Vedtørka Kafe

Vedtørka kafé er åpent fredag 26/8 fra kl.16.00- 23.00(eller lengre når stemningen er der)

Lørdag 27/8 er Vedtørka kafé åpent fra kl.08.00-01.00

Søndag 28/8 er Vedtørka kafé åpent fra kl.08.00 -16.00

Vedtørka kafè serverer god mat og drikke og har også skjenkebevilling! 😀😀

Skattekisten

Skattekisten er åpent fra kl.10-16.00 Lørdag og søndag under gjedde festivalen

Utleie av hytter

Formansbolig er ledig – 4 soverom med 8 soveplasser:

Bestill huset på air BNB: https://abnb.me/sxSh1CI5uqb

Hytta kan også leies- 2 soveplasser.

Bestill hytten på Air BNB: https://abnb.me/Y1pXFfQ5uqb

Hjertelig velkommen til alle dere herlige Gjedde fiskere😀😀😀

Nedre Glomma Gjeddefestival 2022 (27. – 28. august) @ Furuholmen!

Velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2022!

Furuholmen

Arrangementet går av stabelen siste helgen i august (27. -28. august) og finner sted på vakre Furuholmen i Varteig.

Se kart her: Furuholmen

Furuholmen

Vertskapet på Furholmen tilbyr en flott kafè med alle rettigheter!
Vi håper mange benytter seg av dette tilbudet og kommer innom for en matbit og noe godt å drikke i hyggelig lag.
De tilbyr også overnatting i hus/leilighet/lavvo for de som ønsker litt mer komfort, og som tidligere er det muligheter for å overnatte i telt på området.

Det er fullt mulig å komme allerede på fredag og Vedtørka kafè er åpen fra 16:00 denne dagen.
Les mer om Furuholmen og fasilitetene som tilbys hjemmesiden deres:
https://www.furuholmen.as/
https://www.furuholmen.as/kafe/

Informasjon om selve konkurransen

Påmelding
Alle lag må forhåndspåmeldes digitalt i forkant av konkurransen slik at vi får registrert kontaktinformasjon. Påmeldingsfristen er fredag 26. august kl.09:00

NB! Det er bindende påmelding

Meld dere på her!

Betaling.
Påmeldingen betales med VIPPS,, og alle må ha betalt påmeldingen i forkant av arrangementet.
Søk opp Vipps kode 12766 (eller skriv inn skjeberg og omegn jeger og fiskerforening) og overfør beløp for påmldingen.
Skriv navn på deltager(e), klasse og navn på Team i meldingsfeltet på Vipps.
Pris Senior: 300kr (fra 18år og oppover)
Pris Junior: 100Kr (fra 12-17år)
Pris Barn: gratis (0-11år)

Premier
Vi kommer iår til å dele ut pengepremier til de beste i åpen klasse og lagkonkurransen. (overføres til deltagernes VIPPS konto)
Åpen klasse: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr, 4.plass: 1.000.kr, 5.plass: 500kr
Lagkonkurransen: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr
I tillegg blir det som vanlig flotte premier til alle som deltar i barn/junior klassen, samt noe premiering litt utover i åpen klasse.

Informasjon om starten på lørdag.

Alle må være på Furuholmen senest kl. 08:45 for å overvære skippermøtet som skal gi obligatorisk informasjon om arrangementet.

Dere må også komme innom sekretæriatet på morgenen og påse at vi har registrert lag og personer korrekt, samt fremvise VIPPS betalingen på mobilen.

Alle tar med seg en målestav og 1 ark for registrering av fisk ved påmeldingen på lørdag. De som har målestav fra tidligere tar med denne også slik st vi får påklistret tape med årets farge.

Konkurranseregler:

Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
Gjedder skal kun fanges på stang
Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde. Store gjedder (over 100cm) bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker (og gjerne vekt).

NB! Båter uten godkjent flyteplagg til alle ombord vil bli nektet å delta i konkurransen

Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28
Steffen: 97060143

E-post: tedsorlie@gmail.com
Gjeddefestivalen arrangeres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.

Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Her er en foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2022:

Kontaktperson:Team:
Ted SørlieFryken
Stian Heier EvensenMauser
Thomas Johannessen K%T
Lars Peder Larsen Nesten
Niclas Berglund Jensen Pompel og Pilt
Jack Frode Pettersen Hakke Peiling
Mats widellLervik
Stian lunderLunder
Steffen Pedersen Storgjedda
Jarle Øby Larsen Berkut
Trygve hofffloke
Aleksander BernhusSiv jegerne
Bjørn UnnerudFiskebørsen
Joacim KlavestadIse Baits
Helge NorvangRiverpigs
Ole Mikkel KalgårdKeitech
Espen Braatnes GLM
Steffen Anderssonper pål & espen askeladd
Ted Ronny Olsen Ambulansen
Kjell BøeBånnfast
Thomas Arnesen Prosecco Poppers
Sindre FredriksenPocket Pike
Truls GrøtvedtGjeddejolla
Robert PredaLUKAS&FISHING TRIPS
Ole-Markus HelleReol
Dag-Olav SletnerUrutt
Martin fløvikenGjeddesluket
Anders Galaas HagenFirepike
Ole Martin Iversby StrandPike Tyson
Christer MarthinsenMarthinsen
Peter løvskov suser i sivet
Kristoffer Bjørglund Jerkeliten
Lars Andre ØstbyMonkey Fishing
Fredrik Grythe Jätte
Nicolai PajesøFishing Predator
Lars Henrik AndersenBlack mamba
Marius Grythe Vikeby Berkut
Emil Borgaas Dream Pike
Christoffer-Robin CarlsenBacklash
Martin EngenKaos
Eirik bergslandFlaks
Jonas Smaaberg Viking
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Glenn Ringstad Monster krokodilla
Pål DramstadLowrance/PD Baits
Joakim ReinertsenMauser
Hans RøhneGjeddegutta
Ronny Steinar ThoresenGjeldfrid
Lukasz MatuszykDonnay
Thomas DrøbakTinnsjøfiskerne
Morten LarsenLarsen
Thomas BernhusIse
Trym tønsbergTeam tønsberg
Ole Jørgen Aarnes Paven
Lars-Kristian MørkHelt Mørkt
Piotr BardaBarda
Aki PalttoRiverMonkeys
Thomas Fløviken Yellow peach
Ole Ragnar TorgersenSjøliv
Morten MartiniussenM & M
Lars Otto EliassenHåpet
William HermansenWilliam Hermansen
Marcus LøkkebergRevebuktaRacing
Alexander Skogen MDK
Fredrik SvendsenGreen mean
Benjamin HagstadiusPikeJaws
Adam WansaczFishbusters
Ole Jørgen Slutningen White shark
Øystein Aarvik Schaluppen
Romero RynningMidtre Skjeberg Gjeddefiskelag
Oscar LundeTarris

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2021

Her er resultatene fra Nedre Glomma Gjeddefestival 2021!

Dette var 12. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen neste år!

Stor takk til vertskapet på Furuholmen for flott service og tilrettelegging av arrangementet!

Vi sender også en stor takk til våre sponsorer:
Østfold Rør

Ove Skår AS

M & M Fiske og Fritid

Frydenbø Marine

Motorguide Norge

Normark 13 Fishing

Marineshop

XXL

PD Baits

Det var iår 75 båter påmeldt (Fullbooket) og ca.170 deltagere totalt.

Selve fisket opplevdes nok som litt trått iår for de fleste, men jeg håper alle hadde en flott helg med fint vær og hyggelig selskap.

Håper vi sees igjen neste år!

Årets Gjeddekonge og vinner av åpen klasse: Kai Ingar Øby med en flott gjedde på 111cm (vekt: 8.2Kg)

Team Kaos vant lagkonkurransen (som ifjor) (Joacim Eriksen, Melissa Eriksen, Martin Engen) med 459 cm!

Vinner av juniorklassen ble Amalie  Svamo Togersen med en flott gjedde på 100cm.

Vinner av barneklassen ble Nicolay Reitan med en flott gjedde på 69cm.

Vi Gratulerer så mye til alle vinnerne!!

 

Øvrige resultater kommer her:

Resultater Individuelt Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 Barn
Plassering Navn Team Lengde:
1 Nicolay Reitan (B) Reitan 69
2 Kasper B. Eliassen (b) K.G.B 59
3 Loke Jørgensen (b) DG Baits
4 Oliver Blakkestad (b) Russki

 

Resultater Individuelt Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 Junior
Plassering Navn Team Lengde:
1 Amalie Svamo Torgersen (jr) Sjøliv 100
2 Håkon Lunde (jr) Pocket Pike 90
3 Carsten Holter (jr) Pocket Pike 88
4 Trym Tønsberg (jr) Lunder 63
5 Mina Slutningen (jr) Slutningen 60
6 Martin Arntsen (jr) Terhi 55
7 Even Knutsen (jr) 7000
8 Nicholas Wastvedt (jr) Wasta Gjengen
9 Andreas Tangen (jr) Shut up and fish
10 Emil Borgaas (jr) Shut up and fish
11 Kevin Wastvedt (jr) Wasta Gjengen
12 Oda Eline B. Eliassen (jr) K.G.B
Resultater Individuelt Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 Åpen klasse
Plassering Navn Team Lengde:
1 Kai Ingar Øby Varteig-Indianerne 111
2 Pompiliu-Valentin Pascu Fishing Trips 107
3 Adam Wansacz Fishbusters 105
4 Trond Engebretsen Lost 103
5 Andreas Thorbjørnsen Fryken 101
5 Joacim Eriksen Kaos 101
7 Jarle Pedersen Har ikke peiling 100
7 Amalie Svamo Torgersen (jr) Sjøliv 100
9 Niclas Berglund Jensen Pompel og pilt 99
10 Tor Andre Rugland Ryfylke Smaafiskarlag 98
11 Stian Bjørglund Jerkeliten 97
12 Sindre Fredriksen Pocket Pike 95
13 Martin Engen Kaos 94
14 Wojciech Grabowski Kruki 93
15 Håkon Lunde (jr) Pocket Pike 90
16 Ole Martin Strand Fizkelina Pikeoppdragers 89
16 Jens-Otto Eliassen Gone Fishin’ 89
18 Thomas Løvenskiold Mauser 88
19 Thomas Arnesen Poppers 88
20 Carsten Holter (jr) Pocket Pike 88
21 Christer Marthinsen Pikeopaths 88
22 Darek Makowski Jump Fishing 87
23 Kristoffer Bjørglund Jerkeliten 86
24 Ted Olsen Ambulansen 86
25 Martin Fløviken Den sorte dame 86
26 Aki Paltto Rivermonkeys 84
27 Romero Rynning Midtre Skjeberg Gjeddefiskelag 84
28 Steffen Pedersen (lærling) Storgjedda 83
29 Helge Norvang Riverpigs 82
30 Petter Stubberud Tysland Ryfylke Smaafiskarlag 82
31 Jarle Reitan Reitan 82
32 Peter Pehrsen Løvskov Suser i sivet 81
33 Thomas Drøbak Tinnsjø fiskerne 80
34 Marius Maksimavicius ZANDER CLUB MIX 80
35 Ida Bjerkan #TeamPinkPikers 79
36 Patrick Olsen KAMM 79
37 Stian Støa Johannesen Storgjedda 78
38 Marius Andersen Evja Pikers 78
39 Stian Heier Evensen Mauser 77
40 Lars-Jørgen Karlsen Evja Pikers 77
42 Mikkel Lindberg Hookers 77
43 Stian Jordansen Moonshine Bandits 77
44 Stian Lunder Lunder 75
45 Daniel Pedersen Storgjedda 74
46 Sander Hjelle Terhi 74
47 Tor Christofhersen Lost 74
48 Ernst Sundt Sørlandsgjedde 73
49 Lasse Amundsen Fiskebørsen UlvUlv 73
50 Ali Hussein Riverpigs 71
51 Joakim Hagen Fiskebørsen Gul Jig 71
52 Inger Vidnes Poppers 71
54 Marius Halden Jahr KAMM 71
55 Vegard Brynjeng Sandvik Small Pike 71
56 Tomek Sobien Jump Fishing 71
57 Marcus Andrè Andresen Pike fighters 71
58 Grzegorz Matuszyk Pieron 71
59 Jan Erik Unnestad Floke 70
60 Piotr Wyskwar Pieron 70
61 Lars-Otto Eliassen Gone Fishin’ 70
62 Inga Hætta Rivermonkeys 69
63 Joakim Seldal Ryfylke Smaafiskarlag 69
64 Nicoaly Reitan (b) Reitan 69
65 Stian Rusten Monster Krokodilla 68
66 Bjørn Unnerud Fiskebørsen UlvUlv 68
67 Espen Bjerketvedt Moonshine Bandits 68
68 Melissa Eriksen Kaos 67
69 Frode Pehrsen Suser i sivet 67
70 Kenneth Henriksen Bånnfast 67
71 Ellen Marie H Drøbak Tinnsjø fiskerne 67
72 Ole-Markus Helle Reol 67
73 Terje Unnerud Fiskebørsen Gul Jig 66
74 Camilla Næss Rivermonkeys 65
75 Emil Rustad Monkey Fishing 65
76 Kjell Bøe Bånnfast 65
77 Renè Nilsen Reol 65
78 Morten Martiniussen M & M 65
79 Kristian Navestad Evja Pikers 63
80 Ole Ragnar Torgersen Sjøliv 63
81 TrymTønsberg (jr) Lunder 63
82 Glenn Ringstad Monster Krokodilla 62
83 Charlin Strand Moonshine Bandits 62
84 Rune Sundt Sørlandsgjedde 61
85 Jack Frode Pettersen Har ikke peiling 61
86 Lars Henry Eliassen K.G.B 61
87 Ådne Jacobsen Gjeddefrykt 60
88 Carsten Lunde Fizkelina Pikeoppdragers 60
89 Ole Jørgen Slutningen Slutningen 60
90 Mina Slutningen (jr) Slutningen 60
91 Jan Øyvind Haugen Østre Skjebergdal Storgjeddelag 60
92 Eirik Bergeland Varteig-Indianerne 59
93 Jonas Smaaberg Terhi 59
94 Kasper B. Eliassen (b) K.G.B 59
95 Mantvydas Rimkus ZANDER CLUB MIX 59
96 Trygve Hoff Floke 58
97 Mats Widell #TeamPinkPikers 58
98 Jørgen Høydahl Small Pike 57
99 Martin Arntsen (jr) Terhi 55
Resultater Individuelt Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 Senior
Plassering Navn Team Lengde:
1 Joacim Eriksen, Martin Engen, Melissa Eriksen Kaos 459
2 Sindre Fredriksen, Håkon Lunde, Carsten Holter Pocket Pike 441
3 Adam Wansacz, Marcin Federowicz Fishbusters 438
4 Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund Jerkeliten 424
5 Jack Frode Pettersen, Jarle Pedersen Har ikke peiling 417
6 Tor Andrè Rugland, Petter Stubberud Tysland, Joakim Seldal Ryfylke Smaafiskarlag 411
7 Thomas Arnesen, Inger Vidnes Poppers 404
8 Steffen Pedersen, Daniel Pedersen, Stian Støa Johannesen Storgjedda 401
9 Ted Sørlie, Andreas Thorbjørnsen Fryken 398
10 Niclas Berglund Jensen, Marius Molvik Pompel og pilt 398
11 Lukasz Matuszyk, Wojciech Grabowski Kruki 394
12 Pompiliu-Valentin Pascu Fishing Trips 389
13 Carsten Lunde, Magnus Valleraune, Ole Martin Strand Fizkelina Pikeoppdragers 384
14 Lars-Otto Eliassen, Jens-Otto Eliassen Gone Fishin’ 374
15 Darek Makowski, Tomek Sobien Jump Fishing 373
16

17

Trond Engebretsen, Tor Christophersen

Ole Ragnar Torgersen, Amalie Svamo Torgersen

Lost

Sjøliv

370

361

18 Marius Halden Jahr, Patrick Olsen KAMM 355
19 Aki Paltto, Camilla Næss, Inga Hætta Rivermonkeys 348
19 Stian Heier Evensen, Thomas Løvenskiold Mauser 348
20 Jørgen Høydahl, Vegard Brynjeng Sandvik Small Pike 343
21 Piotr Wyskwar, Grzegorz Matuszyk Pieron 339
22

23

Marius Andersen, Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad

Kjell Bøe, Kenneth Henriksen

Evja Pikers

Bånnfast

334

325

24 Marius Maksimavicius, Mantvydas Rimkus ZANDER CLUB MIX 324
25 Ole-Markus Helle, Renè Nilsen Reol 322
26 Trygve Hoff, Jan Erik Unnestad Floke 311
27 Morten Martiniussen M & M 284
28 Helge Norvang, Ali Hussein Riverpigs 278
29 Ted Olsen Ambulansen 277
30 Ernst Sundt, Rune Sundt, Frank Berntsen Sørlandsgjedde 265
30 Mikkel Lindberg Hookers 265
31 Bjørn Unnerud, Lasse Amundsen Fiskebørsen UlvUlv 261
32 Stian Lunder, Trym Tønsberg Lunder 250
33 Mats Widell, Ida Bjerkan #TeamPinkPikers 243
34 Jostein Øby, Katrine Hiin Dilling, Kai Ingar Øby, Eirik Bergeland Varteig-Indianerne 222
35 Jarle Reitan, Nicolay Reitan Reitan 212
36 Frode Pehrsen, Peter Pehrsen Løvskov, Petter Pehrsen Suser i sivet 210
37 Thomas Drøbak, Ellen Marie H Drøbak Tinnsjø fiskerne 208
38 Marius Karlsen, Martin Fløviken, Stian Aaserud Den sorte dame 207
39 Espen Bjerketvedt, Stian Jordansen, Charlin Strand Moonshine Bandits 207
40 Anders Krokeide, Joakim Hagen, Terje Unnerud Fiskebørsen Gul Jig 194
42 Jonas Smaaberg, Martin Arntsen, Sander Hjelle, Kenneth Pettersen Terhi 188
43 Glenn Ringstad, Camilla Ringstad, Stian Rusten Monster Krokodilla 182
44 Ole Jørgen Slutningen, Mina Slutningen Slutningen 167
45 Romero Rynning Midtre Skjeberg Gjeddefiskelag 157
46 Lars -Henrik Andersen, Marcus Andrè Andresen, Ann-Helen Andresen Pike Fighters 140
47 Lars Henry Eliassen, Ann Kristin B. Eliassen, Oda Eline B. Eliassen, Kasper B. Eliassen K.G.B 120
48 Christer Marthinsen, Bjørn Marthinsen, Daniel Istrefaj Pikopaths 88
49 Emil Rustad, Lars Andrè Østby Monkey Fishing 65
50 Thomas Mathisen, Ådne Jacobsen Gjeddefrykt 60
51 Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen Østre Skjebergdal Storgjeddelag 60

Nyttig informasjon til de som er påmeldt til Festivalen 2021

Furuholmen

Da ønsker vi som er påmeldt velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2021!
 
Her kommer litt nyttig informasjon om arrangementet:
 
Båtslipp/Parkering:
Det er iår rekordmange båter (75stk) påmeldt. Dette fører til stort press på båtslippen på Furuholmen, og vi anbefaler de som er kjent i området å bruke alternative plasser hvis mulig (Nipebrua, Trøsken, Nes lensepumper, ++). Husk også at bil+henger MÅ parkeres slik at de tar opp minst mulig plass. Anbefaler også de som har mulighet til det å sette ut båten på fredag.
Parkering og telting oppe på Furuholmen skal kun skje på anviste plasser. Det er viktig at utrykingskjøretøy alltid har fri passasje.
 
Skippermøte lørdag kl.09:00:
Alle (ihvertfall kaptein) må være tilstede under skippermøte lørdag morgen kl.09:00 der det blir gitt nødvendig informasjon om arrangementet, regler, fasiliteter på Furuholmen og annen nyttig informasjon.
Hvert team må innom sekretæriatet på morgenen og fremvise gyldig betaling på VIPPS, hente måleplanke/tape og innmeldingsskjema og fremvise redningsvester.
 
Fasiliteter på Furuholmen.
Vertskapet på Furholmen har gjort store oppgraderinger av området og tilbyr nå en flott kafè med alle rettigheter!
Vi håper mange benytter seg av dette tilbudet og kommer innom for en matbit og noe godt å drikke i hyggelig lag (innenfor Korona restriksjonene). For de som ønsker middag serveres det en rett med reinskav og en rett med fiskekaker denne helgen. NB! Det blir IKKE mulig å kjøpe baguetter iår.
Det er satt opp 3 helt nye toaletter i tilknytning til kafèen.
Det blir mulig å lade mobil, ol. på området.
Det er satt av et eget område for telting på anvist plass.
Les mer om Furuholmen og fasilitetene som tilbys hjemmesiden deres:
https://www.furuholmen.as/
 
Vi minner om påbud om redningsvest for alle deltagere og at dere viser hensyn til hverandre på sjøen. Vær ekstra forsiktige i området rundt Furuholmen der det kan være grunnt og det er endel stokker som stikker opp av elva..
 
Hvis noen av de som er påmeldt ikke kommer så gi oss beskjed snarest! Vi har båter på venteliste som ønsker å delta.. 🙂

Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 (28. – 29. august) @ Furuholmen!

Velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2021!

Arrangementet går av stabelen siste helgen i august (28. -29. august) og finner sted på vakre Furuholmen i Varteig.
Furuholmen

Se kart her: Furuholmen

Vertskapet på Furholmen har gjort store oppgraderinger av området og tilbyr nå en flott kafè med alle rettigheter!
Vi håper mange benytter seg av dette tilbudet og kommer innom for en matbit og noe godt å drikke i hyggelig lag (innenfor Korona restriksjonene).
De tilbyr også muligheter for overnatting i hus/leilighet/lavvo for de som ønsker litt mer komfort, og ellers har vi som tidligere muligheter for å overnatte i telt på området.
Les mer om Furuholmen og fasilitetene som tilbys hjemmesiden deres:
https://www.furuholmen.as/
https://www.furuholmen.as/kafe/

Informasjon om selve konkurransen

Påmelding
Grunnnet Korona situasjonen må alle lag forhåndspåmeldes digitalt iår også slik at vi får registrert kontaktinformasjon.
Vi har satt en begrensning på 75 båter av hensyn til Korona og med tanke på logistikken med arrangementet.
Det er bindende påmelding og førstemann til mølla som gjelder.
OBS!! Festivalen er nå fullbooket, og vi kan dessverre ikke ta imot flere påmeldinger..

Betaling.
Påmeldingen betales med VIPPS,, og alle må ha betalt påmeldingen i forkant av arrangementet.
Søk opp Vipps kode 12766 (eller skriv inn skjeberg og omegn jeger og fiskerforening) og overfør beløp for påmldingen.
Skriv navn på deltager(e), klasse og navn på Team i meldingsfeltet på Vipps.
Pris Senior: 300kr (fra 18år og oppover)
Pris Junior: 100Kr (fra 12-17år)
Pris Barn: gratis (0-11år)

Premier
Vi kommer iår til å dele ut pengepremier til de beste i åpen klasse og lagkonkurransen. (overføres til deltagernes VIPPS konto)
Åpen klasse: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr, 4.plass: 1.000.kr, 5.plass: 500kr
Lagkonkurransen: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr
I tillegg blir det som vanlig flotte premier til alle som deltar i barn/junior klassen, samt noe premiering litt utover i åpen klasse.

Informasjon om starten på lørdag.

Alle må være på Furuholmen senest kl. 09:00 for å overvære skippermøtet som skal gi obligatorisk informasjon om arrangementet og eventuelle tiltak i forhold til Korona.

Dere må også komme innom sekretæriatet på morgenen og påse at vi har registrert lag og personer korrekt, samt fremvise VIPPS betalingen på mobilen.

Alle tar med seg en målestav og 1 ark for registrering av fisk ved påmeldingen på lørdag. (Fint om alle som har målestav fra tidligere tar med denne så får dere påklistret tape med årets farge)

Vi satser på et arrangement som blir mest mulig likt tidligere år, men hvis nødvendig vil vi gjøre endringer i opplegget for å tilfredsstille de til enhvert tid gjeldene krav fra myndighetene med tanke på Covid-19 situasjonen. Ved svært uheldige omstendigheter kan Festivalen bli utsatt eller avlyst på kort varsel. Deltagerne vil da få refundert påemldingsavgiften.

Konkurranseregler:

Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
Gjedder skal kun fanges på stang
Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde. Store gjedder (over 100cm) bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker (og gjerne vekt).
NB!! Båter uten godkjent flyteplagg til alle ombord vil bli nektet å delta i konkurransen

Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28
Steffen: 97060143

E-post: fiskeavdeling@skjebergojff.no
Gjeddefestivalen arrangeres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.

Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Her er en foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2021:

Navn:Team:
Ted SørlieFryken
Thomas MathisenGjeddefrykt
Espen BraatnesGLM
Trygve hoffFloke
Kristoffer bjørglundJerkeliten
Helge NorvangRiverpigs
Aki PalttoRivermonkeys
Ernst SundtSørlandsgjedde
Thomas NorheimBrødrene Norheim
Ted OlsenAmbulansen
Stian LunderLunder
Glenn RingstadMonster Krokodilla
Joacim EriksenKaos
Christer berg JohansenPike Bite
Bjørn UnnerudFiskebørsen UlvUlv
Anders KrokeideFiskebørsen GulJig
Emil RustadMonkey Fishing
Frode PehrsenSuser i sivet
Mats Widell#TeamPinkPikers
Steffen Pedersen (lærling)Storgjedda
Jostein ØbyVarteig-Indianerne
Kjell BøeBånnfast
Simen HjerkinnHaga Fiskeklubb
Stian Heier EvensenMauser
Thomas ArnesenPoppers
Marius Vikeby-Larsen Lures
Niclas Berglund Jensen Pompel og pilt
Thomas DrøbakTinnsjø fiskerne
Sindre Fredriksen
Pocket Pike
Carsten LundeFizkelina Pikeoppdragers
Emil BorgaasShut up and fish
Marius KarlsenDen sorte dame
Ole Jørgen slutningenSlutningen
Tor Andre RuglandRyfylke smaafiskarlag
Christer MarthinsenPikeopaths
Jonas SmaabergTerhi
Pompiliu-Valentin PascuFishingTrips
Øyvind KnutsenTeam 7000
Ole-Markus HelleTeam ReOl
Marius Halden JahrKAMM
Jack frode Pettersenhar ikke peiling
Lars Herman HeggPike Pirates
Jørgen Høydahl Small Pike
Adam WansaczFishbusters
Ole-jørgen AarnesPaven
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Robert PredaLukas
Darek MakowskiJump Fishing
Piotr WyskwarPieron
Tobias TrøsbergetØya pikers
Ole Ragnar TorgersenSjøliv
Morten MartiniussenM & M
Ole Mikkel KalgårdRusski
Mikkel LindbergHookers
Romeo RynningMidtre Skjeberg Gjeddefiskelag
Bjørn KristiansenMDK
Ronny ThoresenPike monster
Espen Bjerketvedtmoonshine bandits
Jarle ReitanTeam Reitan
Lars Henry Eliassen K.G.B
Lars -Henrik AndersenPike fighters
Thore BergsakerVannari
Lars-Otto EliassenGone Fishin’
Martin JosefssonØstre Skjebergdal Storgjeddelag
Kim Jonas SandtangenDet drar
Marius MaksimaviciusZANDER CLUB MIX
Lukasz MatuszykKruki
Truls AaserudFishy Business 1
William Jenssen ChristensenFishy Business 2
Andreas StrømJackass
Tommy JørgensenDG Baits
Stein Thomas WastvedtWasta Gjengen
Trond EngebretsenLost
Chris NilsenGjeddefeber
Pål DramstadPD Baits

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestvial 2020.

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2020 vel overstått.

Dette var 11. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen neste år!

Stor takk til vertskapet på Furuholmen for flott service og tilrettelegging av arrangementet!

Det var iår hele 67 båter påmeldt og ca.150 deltagere totalt.

Stor takk også til våre sponsorer som bidro til et meget godt premiebord:   Østfold Rør, XXL, Elbe Normark, Marineshop og  M&M Fiske og Fritid

Her er resultatene fra årets Nedre Glomma Gjeddefestival.

Årets Gjeddedronning ble Melissa Eriksen med ei flott gjedde på 116cm (vekt: 11.06Kg)

Dette er første året vi har en kvinnelig vinner av festivalen, og vi gratulerer så mye!

Hun bidro også sterkt til at Team Kaos (Joacim Eriksen, Melissa Eriksen, Martin Engen) vant lagkonkurransen med hele 499 cm!

Vinner av juniorklassen ble Emil Borgaas med en flott gjedde på 99cm.

Vinner av barneklassen ble Nicolay Reitan med en flott gjedde på 76cm.

Vi Gratulerer så mye til alle vinnerne!!

Øvrige resultater kommer her:

Åpen klasse Individuelt:

1 Melissa Eriksen Kaos 116
2 Thomas Norheim Banan 114
2 Raymond svendsen Tracker 114
4 Martin Engen Kaos 106
5 Kristoffer Bjørglund Jerkeliten 105
6 Marius Halden Jahr AGK 103
7 Stian Støa Johannesen Storgjedda 102
9 Jørgen Høydahl small pike 99
9 Emil Borgaas (Jr) Slimpurka 99
10 Lars-Jørgen Karlsen Evja Pikers 98
10 Trygve Hoff Floke 98
12 Anders Galaas Hagen Firepike 97
13 Sindre Fredriksen (Jr) Sabeltann 97
14 Simen fredheim Johansen Samen 93
15 Ole Ragnar Torgersen Sjøliv 91
16 Stian Bjørglund Jerkeliten 90
17 Jan Erik Unnestad Floke 90
18 Piotr barda Barda 89
19 Joacim Klavestad Ise Baits 89
20 Kenneth Henriksen Bånnfast 89
21 Ali Yusuf Hussein Riverpigs 88
22 Pål Dramstad PD BAITS 88
23 Carsten Holter Pocket pike 88
24 Joacim Eriksen Kaos 87
25 Karl-Fredrik Stensrud Ise Baits 87
26 Even Ysterud Evjen Fizkelina Pikeoppdragers 87
27 Stian lunder Lunder 86
28 Andreas Norheim Banan 83
29 Boguslaw Turczynowicz FISHBUSTERS 82
30 Espen Braatnes GLM – Gjedde Lives Matter 81
31 Lene Mari Lia PD BAITS 81
32 Andrè Grøtvedt Gjeddejolla 81
33 Lars Mørk Monkey Fishing 80
34 Henrik Johansen Jerkeliten 80
35 Valentin Pascu Pilu-Team 80
36 Vegard Sandvik small pike 80
37 Daniel Pedersen Storgjedda 80
38 Marcin Fedorowicz FISHBUSTERS 79
39 Glenn ringstad Monster krokodilla 79
40 Kjell Remi Westlie Gjeddejeger Norge 79
42 Truls Grøtvedt Gjedde Jolla 78
43 Jarle Reitan Reitan 78
44 Lars Peder Larsen Jerkeliten 2 78
45 Helge Norvang Riverpigs 78
46 Marius vikeby-Larsen motortrøbbel 78
47 Adam Wansacz Fishbusters 77
48 Jonas Smaaberg (Jr) Sabeltann 77
49 Lars-Andre Østby Monkey Fishing 76
50 Kenneth Pettersen Yamaha 76
51 Łukasz Masłoń Fishbusters 76
52 Robert Preda Lukas 76
54 Nicolay Reitan (B) Reitan 75
55 Ted Magnus Sørlie Fryken 74
56 Heidi Smedsrud Hansen Colibri 74
57 Sander Karlsen Yamaha 74
58 Kjell Bøe Bånnfast 74
59 Carsten Lunde Fizkelina Pikeoppdragers 74
60 Morten Martiniussen M & M 74
61 Stian Høydal small pike 73
62 Josefine Opstad Arnesen (Jr) Poppers 72
63 Patrick Olsen AGK 71
64 Lillian Slutningen Slutningen 71
65 Martin Josefsson Østre Skjebergdal Storgjeddelag 71
66 Jan Øyvind Haugen Østre Skjebergdal Storgjeddelag 71
67 Håkon Lunde (Jr) Sabeltann 71
68 Martin Arntsen Pocket pike 71
69 Bjørn Kristiansen MdK 70
70 Ida Bjerkan #TeamPinkPikers 69
71 Alexander Skogen MdK 68
72 Lucian Dobos Transformers 67
73 Andreas Thorbjørnsen Fryken 66
74 Atle Høidalen Colibri 66
75 Ole Martin Strand Fizkelina Pikeoppdragers 66
76 Serban Bogdan Transformers 65
77 Aki Paltto Samen 65
78 Mina Slutningen Slutningen 65
79 Ted Olsen Ambulansen 63
80 Jon Borgaas Slimpurka 61
81 Thomas Arnesen Poppers 61
82 Jens-Otto Eliassen Gone Fishin’ 60
83 Ole Jørgen Slutningen Slutningen 60
84 Joakim Gjermundsen Firepike 60
85 Camilla Næss Samen 60
86 Marius Molvik pompel og pilt 60
87 Jonatan Stensrud Kiwi 59
88 Steffen Andersson Bumblebee 59
89 Linn Marie Borgaas Slimpurka 59
90 Fredrik grythe fredriksen motortrøbbel 58
91 Emil Rustad Monkey Fishing 55
92 Lars-Otto Eliassen Gone Fishin’ 54
93 Marius Andersen Evja Pikers 54
94 Ole mikkel kalgård motortrøbbel 50
95 Kacper Barda (B) Barda 50
96 Niklas Rekdal Norsefishing 39

Junior:

1 Emil Borgaas (Jr) Slimpurka 99
2 Sindre Fredriksen (Jr) Sabeltann 97
3 Carsten Holter Pocket pike 88
4 Andrè Grøtvedt Gjeddejolla 81
5 Jonas Smaaberg (Jr) Sabeltann 77
6 Josefine Opstad Arnesen (Jr) Poppers 72
7 Håkon Lunde (Jr) Sabeltann 71
8 Martin Arntsen Pocket pike 71
9 Mina Slutningen Slutningen 65
10 Sander Bjerkli Pocketpike
11  Kevin Bjerke Gjeddene
12 Nicholas Wastvedt Gjeddene

Barn:

Plassering Navn Team Lengde:
1 Nicolay Reitan (B) Reitan 75
2 Kacper Barda (B) Barda 50

Lagkonkurransen:

Plassering Navn Team Lengde:
1 Joacim Eriksen, Melissa Eriksen, Martin Engen Kaos 499
2 Trygve Hoff, Jan Erik Unnestad Floke 443
3 Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund, Henrik Johansen Jerkeliten 441
4 Thomas Norheim, Andreas Norheim Banan 432
5 Jørgen Høydahl, Vegard Sandvik,Stian Høydal small pike 413
6 Ole Ragnar Trogersen Sjøliv 411
7 Kjell Bøe, Kenneth Henriksen Bånnfast 402
8 Sindre Fredriksen, Jonas Smaaberg, Håkon Lunde Sabeltann 395
9 Boguslaw Turczynowicz, Marcin Fedorowicz FISHBUSTERS 391
10 Stian lunder Lunder 383
11 Raymond svendsen Tracker 380
12 Lars-Andre Østby, Emil Rustad, Lars Mørk Monkey Fishing 375
13 Marius Halden Jahr, Patrick Olsen AGK 375
14 Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein Riverpigs 373
15 Adam Wansacz, Łukasz Masłoń Fishbusters 373
16 Truls Grøtvedt, Andrè Grøtvedt Gjedde Jolla 371
17 Even Ysterud Evjen, Carsten Lunde, Ole Martin Strand Fizkelina Pikeoppdragers 360
18 Jon Borgaas, Linn Marie Borgaas, Emil Borgaas Slimpurka 357
19 Ted Magnus Sørlie, Andreas Thorbjørnsen Fryken 351
20 Jarle Reitan, Nicolay Reitan Reitan 351
21 Kenneth Pettersen, Sander Karlsen Yamaha 345
22 Robert Preda Lukas 345
23 Stig Tore Sundell, Kjell Remi Sundell Gjeddejeger Norge 343
24 Bjørn Kristiansen, Alexander Skogen MdK 335
25 Joacim Klavestad, Karl-Fredrik Stensrud Ise Baits 334
26 Thomas Arnesen, Josefine Opstad Arnesen Poppers 318
27 Steffen Pedersen, Stian Støa Johannesen, Daniel Pedersen Storgjedda 315
28 Serban Bogdan, Lucian Dobos Transformers 306
29 Pål Dramstad, Lene Mari Lia PD BAITS 298
30 Christer Berg Johansen, Anders Galaas Hagen, Joakim Gjermundsen Firepike 297
31 Lars Peder Larsen Jerkeliten 2 290
32 Aki Paltto, Simen fredheim Johansen, Solveig Lindstad, Camilla Næss Samen 290
33 Ted Olsen Ambulansen 285
34 Atle Høidalen, Heidi Smedsrud Hansen Colibri 255
35 Ole Jørgen Slutningen, Lillian Slutningen, Mina Slutningen Slutningen 252
36 Marius vikeby-Larsen, Ole mikkel kalgård, Fredrik grythe fredriksen Motortrøbbel 251
37 Carsten Holter, Martin Arntsen, Sander Bjerkli Pocket pike 224
38 Valentin Pascu Pilu-Team 219
39 Glenn ringstad, Stian Rusten Monster krokodilla 180
40 Lars-Otto Eliassen,Jens-Otto Eliassen Gone Fishin’ 170
42 Lars-Jørgen Karlsen, Marius Andersen Evja Pikers 152
43 Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen Østre Skjebergdal Storgjeddelag 142
44 Piotr barda, Kacper Barda Barda 139
45 Morten Martiniussen M & M 130
46 Steffen Andersson, Stian Lysgård Bumblebee 116
47 Espen Braatnes, Erik Braatnes GLM – Gjedde Lives Matter 81
48 Mats Widell, Ida Bjerkan #TeamPinkPikers 69
49 Niclas Berglund Jensen, Marius Molvik pompel og pilt 60
50 Jonatan Stensrud, Mats Larsson Kiwi 59
51 Sander Håndlykken, Niklas Rekdal, Jakub Makowski, Martin Håndlykken Norsefishing 39

 

 

 

Nedre Glomma Gjeddefestival 2020 (29. – 30. august) @ Furuholmen!

Nedre Glomma Gjeddefestival (29.august – 30. august 2020) @ Furuholmen.

Vi ønsker alle velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival siste helgen i august, og vi er svært fornøyde over å være tilbake på Furuholmen.

Se kart her:  Furuholmen

Informasjon om starten på lørdag.

Alle må være på Furuholmen senest kl. 09:00 for å overvære skippermøtet som skal gi obligatorisk informadsjon om konkurransen.

Dere må også ta en tur innom sekretæriatet på morgenen og påse at vi har registrert lag og personer korrekt.

Alle tar med seg en målestav og 1 ark for registrering av fisk ved påmeldingen på lørdag.

 

Informasjon om påmelding og betaling.

NB!! Festivalen er nå fullbooket og det er ikke lenger mulig å melde seg på!

For dere som allerede har meldt dere på:

Her er informasjon vedrørende betaling til festivalen.

Åpne Vipps og velg enten å betale til kode 12766 eller skriv inn skjeberg og omegn jeger og fiskerforening.

Velg deretter Gjeddefestivalen. (Senior(18-> år): 250 kr, Junior(12-17 år): 100k, Barn (0-11 år): gratis)

Vipps

 

 

 

 

 

 

 

<———————–

 

 

Betaling vil skje i form av VIPPS, og vi legger ut info om dette nær festivalen nærmer seg.

Senior: 250kr (18år ->)

Junior: 100 kr (12-17 år)

Barn: gratis (0-11år)

 

Kiosksalg på Furuholmen

Det vil iår være gode muligheter for å kjøpe seg mat under festivalen.

NB! Vi ser helst at alle betaler med Vipps.

kiosk

 

 

 

 

 

 

 

 

Her følger liste over utvalg og priser på mat og drikke under Gjeddefestivalen.

——————

Vafler med tilbehør kr.20

————

Baguetter m/ost og skinke kr.49

Baguetter m/salami kr.49

Baguetter m/ost kr. 49

——————–

Hamburgere kr.79

Cheesburgere kr. 89

Grillpølser i brød/lompe kr. 25

Det vil være eget bord med tilbehør/garnityr til hamburgere og pølser, som f.eks salat, tomat, agurk, løk, dressing, ketchup, sennep etc. for selvbetjening.

————

Kaffe kr.10

Brus kr. 25

—————

Det vil også være noe småkaker, lefser +++

—————-

Muligheter for å leie overnatting på Furuholmen

utleiehus_furuholmenjpgDet er iår mulig å leie Hus, hytte eller lavvo for overnatting under Gjeddefestivalen.

https://www.airbnb.no/rooms/44144793?location=Varteig&source_impression_id=p3_1594974908_FYTrlfxqtUbUXE%2F5&guests=1&adults=1

https://www.airbnb.no/rooms/43316784?location=Varteig&previous_page_section_name=1000&federated_search_id=277fb072-273b-4c1c-9849-f975e65083b8

https://www.airbnb.no/rooms/43362022?location=Varteig&previous_page_section_name=1000&federated_search_id=504bd4f5-05ab-4043-94ab-48bd4518286a

Klikk på linkene for mer informasjon om dette tilbudet.

 

Informasjon om selve konkurransen og arrangementet

Vi satser på et arrangement som blir mest mulig likt tidligere år, men hvis nødvendig vil vi gjøre endringer i opplegget for å tilfredsstille de til enhvert tid gjeldene krav fra myndighetene med tanke på Covid-19 situasjonen. Ved svært uheldige omstendigheter kan Festivalen bli utsatt eller avlyst på kort varsel.

Konkurranseregler:

  • Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
  • Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
  • Gjedder skal kun fanges på stang
  • Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
  • Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
  • Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
  • Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
  • All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter innveiing, måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
  • Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde (og gjerne vekt). Store gjedder bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker.
  • NB!! Båter uten godkjent flyteplagg ombord vil bli nektet å delta i konkurransen
Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28

E-post: gjeddefestival@skjebergojff.no

  • Gjeddefestivalen utføres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.
Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2020:

Navn:Team:
Helge NorvangRiverpigs
Geir Andrè PedersenRapax
Truls GrøtvedtGjeddejolla
Lene JensenStorslips
Espen BraatnesGLM - Gjedde Lives Matter
Jarle ReitanReitan
Steffen PedersenStorgjedda
Ted SørlieFryken
Lars-Otto EliassenGone Fishin'
Morten MartiniussenM & M
Lars-Andrè ØstbyMonkey Fishing
Piotr BardaBarda
Mats LarssonLille Ludde
Kristoffer BjørglundJerkeliten
Lars Peder LarsenJerkeliten 2
Sindre FredriksenSabeltann
Ernst SundtSørlandsgjedde
Frode PehrsenSuser i sivet
Mats Widell#TeamPinkPikers
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Ole Petter SandtangenMotörboat
Steffen AnderssonBumblebee
Hans Petter IversenNo team
Joacim EriksenKaos
Marius Halden JahrAGK
Kenneth HenriksenBånnfast
Thomas ArnesenPoppers
Serban BogdanTransformers
Bjørn Unnerud
Trøgstad Tur og Gjeddelag
Jon Borgaas
Slimpurka
Adam Wansacz
Fishbusters
Jørgen Høydahl
small pike
Carsten Holter
Pocket pike
Boguslaw Turczynowicz
FISHBUSTERS
Kenneth Pettersen
Yamaha
Joacim Klavestad
Ise Baits
Ted OlsenAmbulansen
Christer Marthinsen
Pikeopaths
Atle Høidalen
Colibri
Valentin Pascu
Pilu-Team
Ole Jørgen Slutningen
Slutningen
Kristian Hjerkinn
Haga Fiskeklubb
Pål Dramstad
PD BAITS
Aki PalttoSamen
Martin JosefssonØstre Skjebergdal Storgjeddelag
Thomas NorheimBanan
Trygve HoffFloke
Anders Galaas HagenFirepike
Stian LunderLunder
Even Ysterud EvjenFizkelina Pikeoppdragers
Robert PredaLukas
Ole Ragnar TorgersenSjøliv
Glenn RingstadMonster krokodilla
Thomas Koffeld IversenSkjetve-gjedder
Niclas Berglund Jensen pompel og pilt
Tommy JørgensenGjeddene
Sondre BreianBKK
Kaiingar Øby Ørka
Sander HåndlykkenNorsefishing
Raymond svendsen
Tracker
Jostein ØbyOvaskogs
Bjørn KristiansenMdk
Stig Tore SundellGjeddejeger Norge
Marius vikeby-LarsenMotortrøbbel

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestvial 2019.

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2019 vel overstått.

Dette var 10. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen neste år! 🙂

Det var iår 47 båter påmeldt og 99 deltagere fordelt på 4 barn, 11 junior og 84 senior.

Stor takk også til våre sponsorer som bidro til et meget godt premiebord:   Ove Skaar A/S  , Østfold Rør, XXL, Elbe Normark, MinnKota og  M&M Fiske og Fritid

Her er resultatene fra årets Nedre Glomma Gjeddefestival.

Årets Gjeddekonge ble Kristoffer Bjørglund med ei kjempeflott gjedde på hele 121cm (se bilde) 🙂

Han ble da vinner av hovedpremien som iår var en MinnKota i Pilot el-motor! 🙂

Han bidro også sterkt til at Team Jerkeliten (Kristoffer Bjørglund og Stian Bjørglund) vant lagkonkurransen med hele 493 cm.

Vinner av juniorklassen ble Carsten Holter med en flott gjedde på 98cm.

Vinner av barneklassen ble Kacper Barda med en flott gjedde på 76cm.

Vi Gratulerer!!

 

Øvrige resultater kommer her:

Åpen Klasse Individuelt

Plass: Team: Navn Lengde
1 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund 121.0
2 Vannulven Benedicte Tangeland 104.0
2 Bumblebee Steffen Andersson 104.0
2 PD Baits Lene Maria Lia 104.0
5 Firepike Anders Hagen 102.0
6 Gjeddefeber Martin Moskau 100.0
7 Bånnfast Kenneth Henriksen 98.0
7 Flåte 2 Carsten Holter (jr) 98.0
9 Ise Baits Karl-Fredrik Stensrud 97.0
10 Håpet Lars-Otto Eliassen 95.0
11 Fryken Andreas Thorbjørnsen 94.0
12 Jerkeliten Stian Bjørglund 93.0
13 Rapax 3 Arnfinn Grindvoll 93.0
14 Vannulven Jack Moe 91.0
15 Kanon Christer Berg Johansen 90.0
16 Bånnfast Kjell Bøe 89.0
17 Flåte Jonas Børresen Smaaberg (Jr) 88.0
17 Kanon Tom Arne Johansen 88.0
19 Ise Baits Joacim Klavestad 87.0
20 Jump Fishing – Team Donnay Gregor Matuszyk 85.0
20 Ambulansen Ted Olsen 85.0
22 JP og JFP Amatør Team Jarle Pedersen 84.0
23 Flåte 4 Håkon Smaaberg Lunde (Jr) 83.0
23 Suser i sivet Peter Løvskov Pehrsen 83.0
25 Rapax – AGK Ole Fosby 82.0
26 Riverpigs Ali Yusuf Hussein 80.0
27 Håpet Monica Pettersen 80.0
28 JP og JFP Amatør Team Jack Frode Pedersen 79.0
29 Barda Piotr Barda 79.0
30 Fryken Ted Sørlie 78.0
30 Reitan Jarle Reitan 78.0
32 Flåte Emil Skatt (Jr) 77.0
33 Pink Pikers Mats Widell 76.0
33 Barda Kacper Barda (B) 76.0
33 Firepike Fredrik Hagen 76.0
36 Pikesmen Bjørn Marthinsen 75.0
36 Slimpurka Emil Borgaas (Jr) 75.0
36 Reitan Nicolay Reitan (B) 75.0
39 Gjeddefeber Chris Andrè Nilsen 74.0
40 Storgjedda Stian Støa Johannesen 73.0
41 Pink Pikers Ida Bjerkan 72.0
41 Rapax Geir Andrè Pedersen 72.0
41 Pikesmen Tore Bjørn Johnsen 72.0
41 HP Hans Petter Iversen 72.0
44 Paven Ole Jørgen Aarnes 72.0
44 Bumblebee Stian Ruud Lysgård 72.0
46 Pikefishing Norway Stian Kristoffer Syversen 71.0
46 Suser i sivet Frode Pehrsen 71.0
46 PD Baits Pål Dramstad 71.0
49 Monkey Fishing 1 Lars Andrè Østby 70.0
50 Pikesmen Christer Marthinsen 69.0
50 Storgjedda Steffen Pedersen 69.0
52 Slimpurka Jon Borgaas 68.0
53 M & M Morten Martiniussen 67.0
53 Flåte 4 Sindre Fredriksen (Jr) 67.0
53 Slimpurka Linn Marie Borgaas 67.0
56 Monkey Fishing 1 Lars Kristian Mørk 66.0
57 Jump Fishing – Team Donnay Lukasz Matuszyk 65.0
57 Samen Aki Paltto 65.0
59 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson 64.0
59 Samen Camilla Næss 64.0
61 Flåte 2 Edvin Tokerud (Jr) 63.0
62 Poppers Thomas Arnesen 63.0
63 Pikefishing Norway Stian Häckert 62.0
64 M & M Lene Jensen 56.0
65 Poppers Josefine Arnesen (jr) 49.0

Lagkonkurransen

Plass Team: Navn Lengde
1 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund 493.00
2

3

Vannulven

Bånnfast

Jack Moe, Benedicte Tangeland, Tommy Jørgensen

Kjell Bøe, Kenneth Henriksen

428.00

412.00

4 Håpet Lars-Otto Eliassen, Monica Petteren 404.00
5 Gjeddefeber Chris Andrè Nilsen, Martin A Moskau 396.00
6 Fryken Andreas Thorbjørnsen, Ted Sørlie 392.00
7 JP og JFP Amatør Team Jack Frode Pedersen, Jarle Pedersen 388.00
8 Firepike Fredrik Hagen, Anders Hagen, Aleksander Edvardsen 385.00
9 Kanon Christer Berg Johansen, Tom Arne Johansen 384.00
10 Flåte (jr) Jonas Børresen Smaaberg, Emil Skatt, Martin Arntsen 383.00
11 Jump Fishing – Team Donnay Lukasz Matuszyk, Gregor Matuszyk 380.00
12 Rapax 3 Arnfinn Grindvoll 379.00
13 Ambulansen Ted Olsen 375.00
14 Flåte 2 (Jr) Edvin Tokerud, Carsten Holter 365.00
15 Barda Piotr Barda, Kacper Barda (B) 362.00
16 Pikesmen Tore-Bjørn Johnsen, Christer Marthinsen, Bjørn Marthinsen 358.00
17 Suser i sivet Frode Pehrsen, Peter Løvskov Pehrsen 354.00
18 Flåte 4 (Jr) Sindre Fredriksen, Håkon Smaaberg Lunde 350.00
19 Pink Pikers Mats Widell, Ida Bjerkan 348.00
20 Storgjedda Steffen Pedersen, Stian Støa Johannesen 348.00
21 Rapax Geir Andrè Pedersen 343.00
22 Slimpurka Jon Borgaas, Emil Borgaas (Jr), Linn Marie Borgaas 331.00
23 Paven Ole-Jørgen Aarnes 330.00
24 Ise Baits Joacim Klavestad, Karl-Fredrik Stensrud 315.00
25 PD Baits Pål Dramstad, Lene Mari Lia 313.00
26 M & M Morten Martiniussen, Lene Jensen 303.00
27 Bumblebee Steffen Andersson, Atle Sælid, Stian Ruud Lysgård 292.00
28 Monkey Fishing 1 Lars Andrè Østby, Lars Kristian Mørk 260.00
29 Poppers Thomas Arnesen, Josefine Arnesen (Jr) 260.00
30 Reitan Jarle Reitan, Nicolay Reita (B) 220.00
31 Rapax – AGK Ole Fosby 214.00
32 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 201.00
33 Samen Aki Paltto, Camilla Næss 190.00
34 Pikefishing Norway Stian Häckert, Stian Kristoffer Syversen 188.00
35 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen 64.00
Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen
Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad, Marius Andersen, Ole Johan Roska
Flåte 3 (Jr) Sander Andrè Håkonsen Bjerkeli, Kenneth Pettersen
Den er liten men lukter som en stor Alexander Fjeld Karlsen, Jan Aage Gjedrum, Kari Anne Hulløen, Erik Andrè Onsum Swaberg
Monkey Fishing 2 Emil Rustad
Banan Thomas Norheim, Andreas Norheim
HP Hans Petter Iversen,
Rapax 1 Ole Henrik Bjerknes
Kola Lars Henry Eliassen, Ann Kristin Eliassen, Oda Eline Eliassen (B), Kasper Eliassen (B)
Andersen Lars Henrik Andersen, Hanne Andersen

Junior:

Plass Team: Navn Lengde
1 Flåte 2 Carsten Holter 98.0
2 Flåte Jonas Børresen Smaaberg 88.0
3 Flåte 4 Håkon Smaaberg Lunde 83.0
4 Flåte Emil Skatt 77.0
5 Slimpurka Emil Borgaas 75
6 Flåte 4 Sindre Fredriksen 67.0
7 Flåte 2 Edvin Tokerud 63.0
8 Poppers Josefine Arnesen 49.0
Flåte Martin Arntsen
Flåte 3 Sander Andrè Håkonsen Bjerkeli
Flåte 3 Kenneth Pettersen

Barn:

Plass Team: Navn Lengde
1 Barda Kacper Barda 76
2 Reitan Nicolay Reitan (B) 75
3 Kola Oda Eline Eliassen
3 Kola Kasper Eliassen

Nedre Glomma Gjeddefestival 2019 (24. august – 25. august)

Nedre Glomma Gjeddefestival (24.august – 25. august 2019)

Årets Nedre Glomma Gjeddefestival går av stabelen 24.-25. august.

Årets Festival arrangeres på Trøsken (avkjøring ved Trøskenbrua der Mingevannet møter Vestvannet)

Se Kart her:  Trøsken

Det er samme sted som vi arrangerte ifjor. Plassen burde være velkjent for de fleste, og her er det også gode muligheter å sette ut båt. Det er også svært sentralt i forhold til hvor de fleste pleier å fiske under konkurransen. Fasilitetene blir som ifjor ved at vi leier et toalett og setter opp et telt hvor vi kan samles for å ha det sosialt på kvelden. Tar også med et strømaggregat så det blir mulig å koke kaffe og lade telefoner. Hvis noen har ønske om å campe andre steder er det selvsagt fritt frem for å gjøre som man måtte ønske.

Eneste vi har som krav er at alle møter opp til påmeldingen lørdag, og at alle er inne SENEST 14:30 på søndag. Selve konkurransen blir helt lik som før og dere kan lese mer om dette her:

  • Nedre Glomma Gjeddefestival er en Catch & Release konkurranse der den lengste gjedda premieres individuelt, mens det er totallengde for de 5 lengste gjeddene som premieres pr team/båt.
  • Konkurransen starter lørdag kl 10:00 og varer helt frem til søndag kl 14:00.
  • Påmelding på lørdag morgen fra kl.08:00 til kl. 09:00. OBS! Møt opp i god tid. Det er lagt inn en halvtimes kjøretid, så båtene kan forlate startområdet kl.09:30 lørdag. Alle båtene må være tilbake SENEST kl. 14:30 søndag ettermiddag.
  • Pris: 250kr pr deltager uavhengig av om om man overnatter eller ikke (Junior 100kr, barn: gratis)
  • Vi anbefaler deltagerne å sette ut båten på en av båtslipppene for Nedre Glomma som ligger i nærheten av startområdet (Detaljer om dette kommer senere)
  • For de som ønsker å overnatte anbefales det og ta med eget telt.
  • Husk å ta med blyant/kulepenn, kamaera og overføringskabel (USB) for overføring av fangstbilder fra kamera til PC.
  • Alle båtene skal ha godkjent flyteplagg til alle deltagerne ombord, og det er også påbudt at man har dette på seg når man oppholder seg i båten.
  • Dette vil bli kontrollert i forkant av konkurransen og under konkurransen.

Priser:

Senior 250 kr (18 år og oppover)

Junior: 100 kr (13-17 år)
Barn: Gratis (0-12 år)

Betaling:

Vi tilbyr to alternativer for betaling.
Alternativ 1: Deltagerne betaler kontant under påmeldingen på lørdag.
NB! Husk å ta med nøyaktig beløp! 🙂

Alternativ 2: Betale med Vipps:

Starte opp Vipps og velg «Betal».

Søk opp Skjeberg og omegn jeger og fiskeforening

vippsvipps1

Velg arrangement: Gjeddefestivalen

Betal for ønsket antall Senior og Junior deltagere (PS! Barn er gratis)

Parkering:
Det er mulig å parkere nede ved båtslippene der festivalen arrangeres. Kapasiteten er noe begrenset, og vil avhenge av vannstand. I tillegg er det mulig å parkere på veilommene oppe ved riksveien. NB! Vi anbefaler alle å møte opp i god tid, da det må påregnes litt kø når mange skal sette ut båter og parkere biler samtidig. Alle som har mulighet anbefales å komme og sette ut båten allerede på fredag.

Målestav: Vi kommer til å dele ut 1 stk målestav til alle lagene ved påmelding iår også. Denne skal benyttes ved fotografering av fangst, og vil forenkle arbeide vårt med å kontrollere lengden av gjeddene.

NB! Målestaven skal leveres inn igjen sammen med innlevering av fangstkort på søndag. De som ønsker det kan kjøpe målestaven av oss under påmeldingen (Pris: 150kr)

De som har kjøpt målestav tidligere kan bruke denne, men den må medbringes på påmeldingen slik at den merkes med årets klistremerke.

Konkurranseregler:

  • Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
  • Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
  • Gjedder skal kun fanges på stang
  • Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
  • Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
  • Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
  • Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
  • All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter innveiing, måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
  • Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde (og gjerne vekt). Store gjedder bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker.
  • NB!! Båter uten godkjent flyteplagg ombord vil bli nektet å delta i konkurransen
Uforpliktende forhåndspåmelding kan gjøres ved å sende oss en E-post: til gjeddefestival@skjebergojff.no og sende info om Team/båt og antall deltagere.
OBS! Vi oppfordrer alle som ønsker å delta om å forhåndspåmelde seg slik at vi får en oversikt over hvor mange deltagere som kommer.
Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28

E-post: gjeddefestival@skjebergojff.no

  • Gjeddefestivalen utføres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.
Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2019:

Navn:Team:
Helge NorvangRiverpigs
Geir Andrè PedersenRapax
Chris Andrè NilsenGjeddefeber
Stian Kristoffer SyversenPikefishingnorway
Martin JosefssonØstre Skjebergdal Storgjeddelag
Jack Frode Pettersen
Steffen PedersenStorgjedda
Ted SørlieFryken
Lars-Otto EliassenHåpet
Morten MartiniussenM & M
Christer MarthinsenPikesmen
Lukasz MatuszykJump Fishing - Team Donnay
Piotr BardaBARDA
Kristoffer BjørglundJerkeliten
Jonas Børresen SmaabergFlåte
Edvin TokerudFlåte 2
Sander Andrè Håkonsen BjerkeliFlåte 3
Sindre FredriksenFlåte 4
Mats WidellPink Pikers
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Ole Petter SandtangenMotörboat
Alexander Fjeld KarlsenDen er liten men lukter som en stor
Thomas BernhusIse
Lars Andrè ØstbyMonkey Fishing 1
Emil RustadMonkey Fishing 2
Lars Peder LarsenJerkeliten 1
Kim JuliussenFredrikstad Trolling
Christer Berg JohansenKanon
Pål FjeldbergVarlum Gråteig
Aki PalttoSamen
Frode PehrsenSuser i sivet
Kenneth HenriksenBånnfast
Ole FosbyRapax - AGK
Thomas ArnesenPoppers
Thomas NorheimBanan