Alle innlegg av Ted

Velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2024 (Arrangeres 30. August – 1. September)

Velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2024!

Furuholmen

Arrangementet går av stabelen 30. August -1. september og finner sted på vakre Furuholmen i Varteig.

Selve konkurransen starter lørdag kl. 10:00 (oppmøte SENEST 08:30 på Furuholmen) og avsluttes søndag kl.14:00 (alle båter vå være tilbake på Furuholmen SENEST 14:30).

Se kart her: Furuholmen

Furuholmen

Vertskapet på Furuholmen tilbyr en flott kafè med alle rettigheter!
Vi håper mange benytter seg av dette tilbudet og kommer innom for en matbit og noe godt å drikke i hyggelig lag.
De tilbyr også mange forskjellige alternativer til overnatting i hus/leilighet/hytter/lavvo for de som ønsker litt mer komfort, og som tidligere er det også muligheter for å overnatte i telt på området.

Det er fullt mulig å komme allerede på fredag og Vedtørka kafè er åpen fra 16:00 denne dagen.
Les mer om Furuholmen og fasilitetene som tilbys hjemmesiden deres:
https://www.furuholmen.as/
https://www.furuholmen.as/kafe/

https://www.furuholmen.as/overnatting/

Informasjon om selve konkurransen kommer snart, men det blir ingen store endringer fra tidligere år.

Velkommen!! 🙂

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2023.

Her er resultatene fra Nedre Glomma Gjeddefestival:

Lagkonkurransen (premiering til de 3 beste)

1478 (488)Garmin/Shimano Pro Team (LS) (Sondre Breian)107, 99, 97, 96 och 89
2468 (478)M&M Fiske (LS) (Stian Støa Johannesen, Martin Berglund)105, 95, 95, 92 och 91
3418 (428)Team Kamm/AGK (LS) (Marius Halden Jahr, Martin Buer, Tommy Woldmo Sand)88, 87, 87, 84 och 82
4378 cmMLP Fishing (LS) (Mikal Østby, Lars Petter Haugen, Kaja Engedahl)96, 84, 72, 68 och 68
5378 cmDream Pike (Emil Borgaas, Henrik Julian Aarbu)98, 82, 68, 65 och 65
6378 cmBARDA (Piotr Barda, Kacper Barda, Maja Barda)85, 78, 76, 75 och 64
7363 cmIse Pikeoppdragers (Martin Fløviken, Ole Martin Strand, Marius Karlsen)80, 76, 74, 72 och 61
8343 cmSTORGJEDDA (Steffen Pedersen, Daniel Pedersen)98, 91, 83 och 71
9293 cmRiverMonkeys (Aki Paltto, Camilla Næss, Inga Hætta, Patrick jr Amundsen)81, 74, 72 och 66
10261 cmTeam Log (Oskar Brevik, Anders Tofteberg, Aleksander Månsson)81, 68, 57 och 55
11252 cmGone Fishin’ (Lars-Otto Eliassen, Monica Eliassen, Jens-Otto Eliassen)98, 64, 48 och 42
12216 cmTMF1 (LS) (Lars-André Østby, Ann Irene Berg, Robin Andre Berg)74, 72 och 70
13214 cmSmall Pike (Jørgen Høydahl, Vegard Brynjeng Sandvik)83, 71 och 60
14211 cmViking (Jonas Smaaberg, Tobias Trøsberget, Martin Arntsen)81, 68 och 62
15199 cmTeam ST (Truls Johannesen, Sivert Bakke Eidissen)70, 68 och 61
16173 cmTeam Flesk Senior (Joacim Klavestad, Karl-Fredrik Stensrud, Ole-Mathis Stensrud)93 och 80
17148 cmRaklaverket (Trym Tønsberg, Fredrik Nordby)75 och 73
18146 cmBånnfast (Kjell Bøe, Kenneth Henriksen)77 och 69
19140 cmTeam Pocket Pike (Sindre Fredriksen, Håkon Lunde, Carsten Holter)78 och 62
20133 cmEvja Pikers (Lars-Jørgen Karlsen, Daniel Angel Reid Karlsen, Theo Kristian Magnussen Kollerød)78 och 55
21131 cmTeam Ambulansen (LS) (Ted Olsen)69 och 62
22131 cmSvendsen fishing team (Fredrik Svendsen, Espen Svendsen, Tommy Svendsen)66 och 65
23120 cmTEAM BOLE (Benjamin grønsveen, Ole christian evensen)64 och 56
24116 cmMonsterkrokodilla (Glenn Ringstad, Stian Rusten)61 och 55
2589 cmTeam kaos (Joacim Eriksen, Melissa eriksen, Rune skarsvåg)89
2685 cmGjeddejolla (Truls Grøtvedt, Andrè Grøtvedt)85
2785 cmTeam Prosecco Poppers (Thomas Arnesen, Inger Vidnes)85
2884 cmØstre Skjbergdal Storgeddelag (Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen)84
2976 cmSivjegerne (Aleksander Bernhus, Erlend Dramstad, Fredrik Tidell-Opsahl Engen, Henrik Lie-Olsen)76
3072 cmTeam GLM (Espen Braatnes, Erik Braatnes, Magnus Braatnes)72
3170 cmTeam best på fest (Thomas bergerud, Ørjan haugbro, Geir forberg)70
3269 cmSuser i sivet (Frode Pehrsen, Peter Pehrsen Løvskov)69
3367 cmTeam No Fish (Trond walstad, Iselin sesseng)67
3466 cmFirepike (Fredrik Hagen, Anders Galaas Hagen)66
3563 cmFryken (Ted Sørlie, Andreas Thorbjørnsen)63
3662 cmLang stang (Lars Peder Larsen)62
37

38
61 cm

58 cm

Team Westlie (Niklas Westlie)

Born To Fishing (LS) (Piotr Zeranski, Marcin Federowicz)

61

58

Åpen klasse Individuell (premiering topp 8)

1Sondre BreianGarmin/Shimano Pro Team (LS)107
2Stian Støa JohannesenM&M Fiske (LS)105
3Steffen PedersenSTORGJEDDA98
4Emil BorgaasDream Pike98
5Monica EliassenGone Fishin’98
6Kaja EngedahlMLP Fishing (LS)96
7Joacim KlavestadTeam Flesk Senior93
8Martin BerglundM&M Fiske (LS)91
9Joacim EriksenTeam kaos89
10Tommy Woldmo SandTeam Kamm/AGK (LS)88
11Marius Halden JahrTeam Kamm/AGK (LS)87
12Andrè GrøtvedtGjeddejolla85
13Thomas ArnesenTeam Prosecco Poppers85
14Kacper BardaBARDA85
15Martin JosefssonØstre Skjbergdal Storgeddelag84
16Lars Petter HaugenMLP Fishing (LS)84
17Jørgen HøydahlSmall Pike83
18Henrik Julian AarbuDream Pike82
19Patrick jr AmundsenRiverMonkeys81
20Aleksander MånssonTeam Log81
21Marius KarlsenIse Pikeoppdragers80
22Karl-Fredrik StensrudTeam Flesk Senior80
23Sindre FredriksenTeam Pocket Pike78
24Piotr BardaBARDA78
25Daniel Angel Reid KarlsenEvja Pikers78
26Kjell BøeBånnfast77
27Martin BuerTeam Kamm/AGK (LS)76
28Henrik Lie-OlsenSivjegerne76
29Fredrik NordbyRaklaverket75
30Lars-André ØstbyTMF1 (LS)74
31Camilla NæssRiverMonkeys74
32Martin FløvikenIse Pikeoppdragers74
33Fredrik NordbyBarberhøvelfabrikken73
34Leander HenriksenBånnfast72
35Espen BraatnesTeam GLM72
36Aki PalttoRiverMonkeys72
37Lars-André ØstbyTMF1 (LS)72
38Daniel PedersenSTORGJEDDA71
39Truls JohannesenTeam ST70
40Ann Irene BergTMF1 (LS)70
41Ørjan haugbroTeam best på fest70
42Frode PehrsenSuser i sivet69
43Ted OlsenTeam Ambulansen (LS)69
44Sivert Bakke EidissenTeam ST68
45Aleksander MånssonTeam Log68
46Iselin sessengTeam No Fish67
47Tommy SvendsenSvendsen fishing team66
48Fredrik HagenFirepike66
49Leander RingstadMonsterkrokodilla65
50Espen SvendsenSvendsen fishing team65
51benjamin grønsveenTEAM BOLE64
52Maja BardaBARDA64
53Niklas WestlieWestlie63
54Andreas ThorbjørnsenFryken63
55Lars Peder LarsenLang stang62
56Tobias TrøsbergetViking62
57Didrik Strand ArnesenFishing Predator
58Ole Martin StrandIse Pikeoppdragers61
59Stian RustenMonsterkrokodilla61
60Ole-Markus HelleTeam Reol60
61Marcin FederowiczBorn To Fishing (LS)58
62Anders ToftebergTeam Log57
63ole christian evensenTEAM BOLE56
64Theo Kristian Magnussen KollerødEvja Pikers55
65Glenn ringstadMonsterkrokodilla55
66Lars-Otto EliassenGone Fishin’48

Junior & Barn

PlasseringJuniorLengde
1Andrè Grøtvedt85
2BARDA (Kacper Barda)85
3Henrik Aarbu82
4Martin Arntsen80
5Leander Henriksen72
6Leander Ringstad65
7Niklas Westlie63
8Didrik Strand Arnesen61
Nicolai Pajesø
William Markussen Hermansen
Trym Tønsberg
Eveline Bøe
Ole-Henrik Syversen
Sander gundersen
Lukas Preda
Leander Ringstad
Amalie Svamo Torgersen
Viljar
Trygve
PlasseringBarnLengde
1Daniel Angel Reid Karlsen 78
2Maja Barda 64
3Theo Kristian Magnussen Kollerød 54
Olav Svamo Torgersen
Magnus Braatnes

Velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2023 (Arrangeres 1. – 3. September)

Velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2023!

Furuholmen

Arrangementet går av stabelen første helgen i september (1. -3. september) og finner sted på vakre Furuholmen i Varteig.

Se kart her: Furuholmen

Furuholmen

Vertskapet på Furholmen tilbyr en flott kafè med alle rettigheter!
Vi håper mange benytter seg av dette tilbudet og kommer innom for en matbit og noe godt å drikke i hyggelig lag.
De tilbyr også mange forskjellige alternativer til overnatting i hus/leilighet/hytter/lavvo for de som ønsker litt mer komfort, og som tidligere er det også muligheter for å overnatte i telt på området.

Det er fullt mulig å komme allerede på fredag og Vedtørka kafè er åpen fra 16:00 denne dagen.
Les mer om Furuholmen og fasilitetene som tilbys hjemmesiden deres:
https://www.furuholmen.as/
https://www.furuholmen.as/kafe/

https://www.furuholmen.as/overnatting/

Informasjon om selve konkurransen

Påmelding
Det blir i år litt endringer for påmelding og registrering av fangst. Vi har inngått en avtale med fiskeapp’en Fishy som MÅ brukes til registrering av fangst, og denne har også en egen påmeldingsside der må registrere laget sitt. Fishy er med som sponsor i år, og vi får bruk app’en deres gratis dette året!

For deltagere i barne-og junioklassen blir det en egen konkurranse på Fishy i tillegg til lagkonkurransen så de må melde seg på 2 turneringer (se link lenger ned på siden).

Alle får sin egen registreringskode når de melder seg på via nettsiden til Fishy, og dere må under konkurransen registrere alle fangster via app’en og den registreringskoden som tilhører laget deres. Vi håper dette blir godt mottatt av deltagerne og det vil forhåpentligvis føre til at premieutdelingen kan starte litt tidligere på søndagen, og det er mindre risiko for manuelle feil med innregistreringen.

Gå inn på nettsiden under for å registrere laget ditt på nettsiden til Fishy: Nedre Glomma Gjeddefetival 2023 (lagkonkurranse)

Nedre Glomma Gjeddefetival 2023 (Barn og junior individuelt)

Alle deltagere og lag må i tillegg forhåndspåmeldes digitalt på vanlig måte som tidligere vi får registrert nødvendig kontaktinformasjon.

Påmeldingsfristen er fredag 1. September kl.12:00

NB! Det er bindende påmelding

Meld dere på her!

Betaling.
Påmeldingsavgift betales med VIPPS, og alle må ha betalt påmeldingen i forkant av arrangementet.
Søk opp Vipps kode 12766 (eller skriv inn skjeberg og omegn jeger og fiskerforening) og overfør beløp for påmldingen.
Skriv navn på deltager(e), klasse og navn på Team i meldingsfeltet på Vipps.
Pris Senior: 300kr (fra 18år og oppover)
Pris Junior: 100Kr (fra 12-17år)
Pris Barn: gratis (0-11år)

Ved betaling via nettbank oppgi Kontonr. 1020.32.16195​​​ og oppgi navn og gjeddefestival i meldingstekst. Det er også mulig å betale kontant ved oppmøte lørdag morgen (ta med eksakt beløp!), men vi ser helst at betaling skjer via Vipps.

Premier
Vi kommer også iår til å dele ut pengepremier til de beste i åpen klasse og lagkonkurransen. (overføres til deltagernes VIPPS konto)
Åpen klasse: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr, 4.plass: 1.000.kr, 5.plass: 500kr
Lagkonkurransen: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr
I tillegg blir det som vanlig flotte premier til alle som deltar i barn/junior klassen, samt noe premiering litt utover i åpen klasse.

NB! Ved lik lengde i konkurransene vil lengden på neste fisk avgjøre hvem som vinner.

Informasjon om starten på lørdag.

Alle må være på Furuholmen senest kl. 08:30 for å overvære skippermøtet som skal gi obligatorisk informasjon om arrangementet.

Dere må også komme innom sekretæriatet på morgenen og påse at vi har registrert lag og personer korrekt, samt fremvise VIPPS betalingen på mobilen.

Alle tar med seg en målestav ved oppmøte på lørdag morgen, og alle må vise kvittering på Vipps om at de har betalt påmeldingsavgift. De som har målestav fra tidligere tar med denne slik st vi får påklistret tape med årets farge.

Vi oppfrodrer alle som ønsker litt ekstra bistand med bruk av Fishy-app’en om å møte opp kl.08:00 for å få hjelp av arrangør.

Konkurranseregler:

Alle deltagere må fysisk møte opp på Furuholmen SENEST kl.08:30 lørdag 2. september for å motta obligatorisk informasjon og skippermøte.
Alle som fisker med moderne hjelpemidler som Livescope, Mega Live eller Active target MÅ huke av for dette under påmeldingen, og lagene vil bli trukket 10cm totalt i lagkonkurransen for å få en mest mulig fair konkurranse. (Det er ingen fratrekk for den individuelle konkurransen der kun den lengste gjedda er tellende)
Det er ikke tillatt å ha denne type hjelpemidler tilgjengelig i båten hvis man ikke har krysset av for dette i påmeldingsskjemaet. Hvis man ikke skal bruke scope under konkurransen må det fysisk fjernes fra båten FØR konkurransen starter.
Alle fangster MÅ registreres ved bruk av Fishy sin app og den tildelte registreringskoden man har mottatt ved påmelding til Fishy for å bli godkjent.
Dette er en ren C&R konkurranse så alle gjedder skal slippes uti igjen etter bilde og registrering på Fishy-app’en.
Det er tillatt å fiske med opptil 6 stenger pr bår
Det er ikke tillatt å fiske med andre metoder enn fiskestang.
Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
Hjelpeutstyr som Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt, men alle må opptre aktsomt og ikke «blokkere» farvannet med utstyr som går langt ut fra båten og er til sjenanse for andre deltagere.
Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)

NB! Grunnet veldig høy vannføring i år kan det være at vi begrenser ned området noe av sikkerhetsmessige hensyn.


Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
Ved lik lengde i konkurransene vil lengden på neste fisk avgjøre hvem som vinner.

NB! Båter uten godkjent flyteplagg til alle ombord vil bli nektet å delta i konkurransen

Det er ikke tillatt å fiske i fredningssonen innerst i Vestvannet:

Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28
Steffen: 97060143

E-post: tedsorlie@gmail.com
Gjeddefestivalen arrangeres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.

Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Oversikt over påmeldte lag: Fishy lagkonkurranse

Spinnville resultater for Nedre Glomma Gjedddefestival 2022

Da er gjeddefestivalen 2022 vel overstått, og dette ble virkelig et år for historibøkene:

  • Aldri før har vi hatt så mange deltagere i junior (18) og barneklassen (8)
  • Aldri før har så mange ulike deltagere meldt inn gjedde over 1 meter (20 deltagere)
  • Aldri før har det blitt meldt inn så mange gjedder over 1 meter totalt (27 stk)
  • Aldri før har lagkonkurransen blitt vunnet med totallengde på over 5 meter (3 lag klarte dette i 2022: 521cm, 513cm og 508cm)
  • Aldri før har vi hatt 3 vinnere av åpen klasse (3 gjedder på 115cm ble meldt inn, og den samme gjedda ble tatt av to ulike fiskere lørdag og søndag så C&R fungerer!!)

Det var totalt 134 senior, 18 junior, 8 barn og 73 Team som deltok under gjeddefestivalen 2022.

Kacper Barda vant barneklassen med ei gjedde på 86cm, Martin Arntsen vant juniorklassen med ei gjedde på 90cm, og Stian Støa Johannesen, Joacim Eriksen og Inger Vidnes delte seieren i åpen klasse med gjedder på 115cm. Stian og Inger delte sågar samme gjedde da denne var sulten både lørdag og søndag!

Vinner av lagkonkurransen ble Team Kaos (Martin Engen, Joacim Eriksen, Melissa Eriksen) med hele 521cm, mens 2.plasss Fisbusters (Adam Wansacz, Grzegorz Listwan) fikk 513cm og Team Storgjedda (Stian Støa Johannessen, Daniel Pedersen) fikk 508cm.

Dette var 13. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen 1.-3. september neste år!

Stor takk til vertskapet på Furuholmen for flott service og tilrettelegging av arrangementet!

Vi sender også en stor takk til våre sponsorer:

 

Skitt Fiske

 

Norsk Industri & Offshore Service

 

M & M Fiske og Fritid

Daiwa

Frydenbø Marine

Normark 13 Fishing

Video fra Gjeddedronninga Inger Vidnes som får på samme gjedde som Stian fikk på lørdag 🙂

Her til slutt kommer de komplette resultatene fra Nedre Glomma Gjeddefestival 2022.

Informasjon fra Vertskapet på Furuholmen

Furuholmen

Vedtørka Kafe

Vedtørka kafé er åpent fredag 26/8 fra kl.16.00- 23.00(eller lengre når stemningen er der)

Lørdag 27/8 er Vedtørka kafé åpent fra kl.08.00-01.00

Søndag 28/8 er Vedtørka kafé åpent fra kl.08.00 -16.00

Vedtørka kafè serverer god mat og drikke og har også skjenkebevilling! 😀😀

Skattekisten

Skattekisten er åpent fra kl.10-16.00 Lørdag og søndag under gjedde festivalen

Utleie av hytter

Formansbolig er ledig – 4 soverom med 8 soveplasser:

Bestill huset på air BNB: https://abnb.me/sxSh1CI5uqb

Hytta kan også leies- 2 soveplasser.

Bestill hytten på Air BNB: https://abnb.me/Y1pXFfQ5uqb

Hjertelig velkommen til alle dere herlige Gjedde fiskere😀😀😀

Nedre Glomma Gjeddefestival 2022 (27. – 28. august) @ Furuholmen!

Velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2022!

Furuholmen

Arrangementet går av stabelen siste helgen i august (27. -28. august) og finner sted på vakre Furuholmen i Varteig.

Se kart her: Furuholmen

Furuholmen

Vertskapet på Furholmen tilbyr en flott kafè med alle rettigheter!
Vi håper mange benytter seg av dette tilbudet og kommer innom for en matbit og noe godt å drikke i hyggelig lag.
De tilbyr også overnatting i hus/leilighet/lavvo for de som ønsker litt mer komfort, og som tidligere er det muligheter for å overnatte i telt på området.

Det er fullt mulig å komme allerede på fredag og Vedtørka kafè er åpen fra 16:00 denne dagen.
Les mer om Furuholmen og fasilitetene som tilbys hjemmesiden deres:
https://www.furuholmen.as/
https://www.furuholmen.as/kafe/

Informasjon om selve konkurransen

Påmelding
Alle lag må forhåndspåmeldes digitalt i forkant av konkurransen slik at vi får registrert kontaktinformasjon. Påmeldingsfristen er fredag 26. august kl.09:00

NB! Det er bindende påmelding

Meld dere på her!

Betaling.
Påmeldingen betales med VIPPS,, og alle må ha betalt påmeldingen i forkant av arrangementet.
Søk opp Vipps kode 12766 (eller skriv inn skjeberg og omegn jeger og fiskerforening) og overfør beløp for påmldingen.
Skriv navn på deltager(e), klasse og navn på Team i meldingsfeltet på Vipps.
Pris Senior: 300kr (fra 18år og oppover)
Pris Junior: 100Kr (fra 12-17år)
Pris Barn: gratis (0-11år)

Premier
Vi kommer iår til å dele ut pengepremier til de beste i åpen klasse og lagkonkurransen. (overføres til deltagernes VIPPS konto)
Åpen klasse: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr, 4.plass: 1.000.kr, 5.plass: 500kr
Lagkonkurransen: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr
I tillegg blir det som vanlig flotte premier til alle som deltar i barn/junior klassen, samt noe premiering litt utover i åpen klasse.

Informasjon om starten på lørdag.

Alle må være på Furuholmen senest kl. 08:45 for å overvære skippermøtet som skal gi obligatorisk informasjon om arrangementet.

Dere må også komme innom sekretæriatet på morgenen og påse at vi har registrert lag og personer korrekt, samt fremvise VIPPS betalingen på mobilen.

Alle tar med seg en målestav og 1 ark for registrering av fisk ved påmeldingen på lørdag. De som har målestav fra tidligere tar med denne også slik st vi får påklistret tape med årets farge.

Konkurranseregler:

Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
Gjedder skal kun fanges på stang
Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde. Store gjedder (over 100cm) bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker (og gjerne vekt).

NB! Båter uten godkjent flyteplagg til alle ombord vil bli nektet å delta i konkurransen

Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28
Steffen: 97060143

E-post: tedsorlie@gmail.com
Gjeddefestivalen arrangeres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.

Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Her er en foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2022:

Kontaktperson:Team:
Ted SørlieFryken
Stian Heier EvensenMauser
Thomas Johannessen K%T
Lars Peder Larsen Nesten
Niclas Berglund Jensen Pompel og Pilt
Jack Frode Pettersen Hakke Peiling
Mats widellLervik
Stian lunderLunder
Steffen Pedersen Storgjedda
Jarle Øby Larsen Berkut
Trygve hofffloke
Aleksander BernhusSiv jegerne
Bjørn UnnerudFiskebørsen
Joacim KlavestadIse Baits
Helge NorvangRiverpigs
Ole Mikkel KalgårdKeitech
Espen Braatnes GLM
Steffen Anderssonper pål & espen askeladd
Ted Ronny Olsen Ambulansen
Kjell BøeBånnfast
Thomas Arnesen Prosecco Poppers
Sindre FredriksenPocket Pike
Truls GrøtvedtGjeddejolla
Robert PredaLUKAS&FISHING TRIPS
Ole-Markus HelleReol
Dag-Olav SletnerUrutt
Martin fløvikenGjeddesluket
Anders Galaas HagenFirepike
Ole Martin Iversby StrandPike Tyson
Christer MarthinsenMarthinsen
Peter løvskov suser i sivet
Kristoffer Bjørglund Jerkeliten
Lars Andre ØstbyMonkey Fishing
Fredrik Grythe Jätte
Nicolai PajesøFishing Predator
Lars Henrik AndersenBlack mamba
Marius Grythe Vikeby Berkut
Emil Borgaas Dream Pike
Christoffer-Robin CarlsenBacklash
Martin EngenKaos
Eirik bergslandFlaks
Jonas Smaaberg Viking
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Glenn Ringstad Monster krokodilla
Pål DramstadLowrance/PD Baits
Joakim ReinertsenMauser
Hans RøhneGjeddegutta
Ronny Steinar ThoresenGjeldfrid
Lukasz MatuszykDonnay
Thomas DrøbakTinnsjøfiskerne
Morten LarsenLarsen
Thomas BernhusIse
Trym tønsbergTeam tønsberg
Ole Jørgen Aarnes Paven
Lars-Kristian MørkHelt Mørkt
Piotr BardaBarda
Aki PalttoRiverMonkeys
Thomas Fløviken Yellow peach
Ole Ragnar TorgersenSjøliv
Morten MartiniussenM & M
Lars Otto EliassenHåpet
William HermansenWilliam Hermansen
Marcus LøkkebergRevebuktaRacing
Alexander Skogen MDK
Fredrik SvendsenGreen mean
Benjamin HagstadiusPikeJaws
Adam WansaczFishbusters
Ole Jørgen Slutningen White shark
Øystein Aarvik Schaluppen
Romero RynningMidtre Skjeberg Gjeddefiskelag
Oscar LundeTarris

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2021

Her er resultatene fra Nedre Glomma Gjeddefestival 2021!

Dette var 12. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen neste år!

Stor takk til vertskapet på Furuholmen for flott service og tilrettelegging av arrangementet!

Vi sender også en stor takk til våre sponsorer:
Østfold Rør

Ove Skår AS

M & M Fiske og Fritid

Frydenbø Marine

Motorguide Norge

Normark 13 Fishing

Marineshop

XXL

PD Baits

Det var iår 75 båter påmeldt (Fullbooket) og ca.170 deltagere totalt.

Selve fisket opplevdes nok som litt trått iår for de fleste, men jeg håper alle hadde en flott helg med fint vær og hyggelig selskap.

Håper vi sees igjen neste år!

Årets Gjeddekonge og vinner av åpen klasse: Kai Ingar Øby med en flott gjedde på 111cm (vekt: 8.2Kg)

Team Kaos vant lagkonkurransen (som ifjor) (Joacim Eriksen, Melissa Eriksen, Martin Engen) med 459 cm!

Vinner av juniorklassen ble Amalie  Svamo Togersen med en flott gjedde på 100cm.

Vinner av barneklassen ble Nicolay Reitan med en flott gjedde på 69cm.

Vi Gratulerer så mye til alle vinnerne!!

 

Øvrige resultater kommer her:

Resultater Individuelt Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 Barn
Plassering Navn Team Lengde:
1 Nicolay Reitan (B) Reitan 69
2 Kasper B. Eliassen (b) K.G.B 59
3 Loke Jørgensen (b) DG Baits
4 Oliver Blakkestad (b) Russki

 

Resultater Individuelt Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 Junior
Plassering Navn Team Lengde:
1 Amalie Svamo Torgersen (jr) Sjøliv 100
2 Håkon Lunde (jr) Pocket Pike 90
3 Carsten Holter (jr) Pocket Pike 88
4 Trym Tønsberg (jr) Lunder 63
5 Mina Slutningen (jr) Slutningen 60
6 Martin Arntsen (jr) Terhi 55
7 Even Knutsen (jr) 7000
8 Nicholas Wastvedt (jr) Wasta Gjengen
9 Andreas Tangen (jr) Shut up and fish
10 Emil Borgaas (jr) Shut up and fish
11 Kevin Wastvedt (jr) Wasta Gjengen
12 Oda Eline B. Eliassen (jr) K.G.B
Resultater Individuelt Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 Åpen klasse
Plassering Navn Team Lengde:
1 Kai Ingar Øby Varteig-Indianerne 111
2 Pompiliu-Valentin Pascu Fishing Trips 107
3 Adam Wansacz Fishbusters 105
4 Trond Engebretsen Lost 103
5 Andreas Thorbjørnsen Fryken 101
5 Joacim Eriksen Kaos 101
7 Jarle Pedersen Har ikke peiling 100
7 Amalie Svamo Torgersen (jr) Sjøliv 100
9 Niclas Berglund Jensen Pompel og pilt 99
10 Tor Andre Rugland Ryfylke Smaafiskarlag 98
11 Stian Bjørglund Jerkeliten 97
12 Sindre Fredriksen Pocket Pike 95
13 Martin Engen Kaos 94
14 Wojciech Grabowski Kruki 93
15 Håkon Lunde (jr) Pocket Pike 90
16 Ole Martin Strand Fizkelina Pikeoppdragers 89
16 Jens-Otto Eliassen Gone Fishin’ 89
18 Thomas Løvenskiold Mauser 88
19 Thomas Arnesen Poppers 88
20 Carsten Holter (jr) Pocket Pike 88
21 Christer Marthinsen Pikeopaths 88
22 Darek Makowski Jump Fishing 87
23 Kristoffer Bjørglund Jerkeliten 86
24 Ted Olsen Ambulansen 86
25 Martin Fløviken Den sorte dame 86
26 Aki Paltto Rivermonkeys 84
27 Romero Rynning Midtre Skjeberg Gjeddefiskelag 84
28 Steffen Pedersen (lærling) Storgjedda 83
29 Helge Norvang Riverpigs 82
30 Petter Stubberud Tysland Ryfylke Smaafiskarlag 82
31 Jarle Reitan Reitan 82
32 Peter Pehrsen Løvskov Suser i sivet 81
33 Thomas Drøbak Tinnsjø fiskerne 80
34 Marius Maksimavicius ZANDER CLUB MIX 80
35 Ida Bjerkan #TeamPinkPikers 79
36 Patrick Olsen KAMM 79
37 Stian Støa Johannesen Storgjedda 78
38 Marius Andersen Evja Pikers 78
39 Stian Heier Evensen Mauser 77
40 Lars-Jørgen Karlsen Evja Pikers 77
42 Mikkel Lindberg Hookers 77
43 Stian Jordansen Moonshine Bandits 77
44 Stian Lunder Lunder 75
45 Daniel Pedersen Storgjedda 74
46 Sander Hjelle Terhi 74
47 Tor Christofhersen Lost 74
48 Ernst Sundt Sørlandsgjedde 73
49 Lasse Amundsen Fiskebørsen UlvUlv 73
50 Ali Hussein Riverpigs 71
51 Joakim Hagen Fiskebørsen Gul Jig 71
52 Inger Vidnes Poppers 71
54 Marius Halden Jahr KAMM 71
55 Vegard Brynjeng Sandvik Small Pike 71
56 Tomek Sobien Jump Fishing 71
57 Marcus Andrè Andresen Pike fighters 71
58 Grzegorz Matuszyk Pieron 71
59 Jan Erik Unnestad Floke 70
60 Piotr Wyskwar Pieron 70
61 Lars-Otto Eliassen Gone Fishin’ 70
62 Inga Hætta Rivermonkeys 69
63 Joakim Seldal Ryfylke Smaafiskarlag 69
64 Nicoaly Reitan (b) Reitan 69
65 Stian Rusten Monster Krokodilla 68
66 Bjørn Unnerud Fiskebørsen UlvUlv 68
67 Espen Bjerketvedt Moonshine Bandits 68
68 Melissa Eriksen Kaos 67
69 Frode Pehrsen Suser i sivet 67
70 Kenneth Henriksen Bånnfast 67
71 Ellen Marie H Drøbak Tinnsjø fiskerne 67
72 Ole-Markus Helle Reol 67
73 Terje Unnerud Fiskebørsen Gul Jig 66
74 Camilla Næss Rivermonkeys 65
75 Emil Rustad Monkey Fishing 65
76 Kjell Bøe Bånnfast 65
77 Renè Nilsen Reol 65
78 Morten Martiniussen M & M 65
79 Kristian Navestad Evja Pikers 63
80 Ole Ragnar Torgersen Sjøliv 63
81 TrymTønsberg (jr) Lunder 63
82 Glenn Ringstad Monster Krokodilla 62
83 Charlin Strand Moonshine Bandits 62
84 Rune Sundt Sørlandsgjedde 61
85 Jack Frode Pettersen Har ikke peiling 61
86 Lars Henry Eliassen K.G.B 61
87 Ådne Jacobsen Gjeddefrykt 60
88 Carsten Lunde Fizkelina Pikeoppdragers 60
89 Ole Jørgen Slutningen Slutningen 60
90 Mina Slutningen (jr) Slutningen 60
91 Jan Øyvind Haugen Østre Skjebergdal Storgjeddelag 60
92 Eirik Bergeland Varteig-Indianerne 59
93 Jonas Smaaberg Terhi 59
94 Kasper B. Eliassen (b) K.G.B 59
95 Mantvydas Rimkus ZANDER CLUB MIX 59
96 Trygve Hoff Floke 58
97 Mats Widell #TeamPinkPikers 58
98 Jørgen Høydahl Small Pike 57
99 Martin Arntsen (jr) Terhi 55
Resultater Individuelt Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 Senior
Plassering Navn Team Lengde:
1 Joacim Eriksen, Martin Engen, Melissa Eriksen Kaos 459
2 Sindre Fredriksen, Håkon Lunde, Carsten Holter Pocket Pike 441
3 Adam Wansacz, Marcin Federowicz Fishbusters 438
4 Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund Jerkeliten 424
5 Jack Frode Pettersen, Jarle Pedersen Har ikke peiling 417
6 Tor Andrè Rugland, Petter Stubberud Tysland, Joakim Seldal Ryfylke Smaafiskarlag 411
7 Thomas Arnesen, Inger Vidnes Poppers 404
8 Steffen Pedersen, Daniel Pedersen, Stian Støa Johannesen Storgjedda 401
9 Ted Sørlie, Andreas Thorbjørnsen Fryken 398
10 Niclas Berglund Jensen, Marius Molvik Pompel og pilt 398
11 Lukasz Matuszyk, Wojciech Grabowski Kruki 394
12 Pompiliu-Valentin Pascu Fishing Trips 389
13 Carsten Lunde, Magnus Valleraune, Ole Martin Strand Fizkelina Pikeoppdragers 384
14 Lars-Otto Eliassen, Jens-Otto Eliassen Gone Fishin’ 374
15 Darek Makowski, Tomek Sobien Jump Fishing 373
16

17

Trond Engebretsen, Tor Christophersen

Ole Ragnar Torgersen, Amalie Svamo Torgersen

Lost

Sjøliv

370

361

18 Marius Halden Jahr, Patrick Olsen KAMM 355
19 Aki Paltto, Camilla Næss, Inga Hætta Rivermonkeys 348
19 Stian Heier Evensen, Thomas Løvenskiold Mauser 348
20 Jørgen Høydahl, Vegard Brynjeng Sandvik Small Pike 343
21 Piotr Wyskwar, Grzegorz Matuszyk Pieron 339
22

23

Marius Andersen, Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad

Kjell Bøe, Kenneth Henriksen

Evja Pikers

Bånnfast

334

325

24 Marius Maksimavicius, Mantvydas Rimkus ZANDER CLUB MIX 324
25 Ole-Markus Helle, Renè Nilsen Reol 322
26 Trygve Hoff, Jan Erik Unnestad Floke 311
27 Morten Martiniussen M & M 284
28 Helge Norvang, Ali Hussein Riverpigs 278
29 Ted Olsen Ambulansen 277
30 Ernst Sundt, Rune Sundt, Frank Berntsen Sørlandsgjedde 265
30 Mikkel Lindberg Hookers 265
31 Bjørn Unnerud, Lasse Amundsen Fiskebørsen UlvUlv 261
32 Stian Lunder, Trym Tønsberg Lunder 250
33 Mats Widell, Ida Bjerkan #TeamPinkPikers 243
34 Jostein Øby, Katrine Hiin Dilling, Kai Ingar Øby, Eirik Bergeland Varteig-Indianerne 222
35 Jarle Reitan, Nicolay Reitan Reitan 212
36 Frode Pehrsen, Peter Pehrsen Løvskov, Petter Pehrsen Suser i sivet 210
37 Thomas Drøbak, Ellen Marie H Drøbak Tinnsjø fiskerne 208
38 Marius Karlsen, Martin Fløviken, Stian Aaserud Den sorte dame 207
39 Espen Bjerketvedt, Stian Jordansen, Charlin Strand Moonshine Bandits 207
40 Anders Krokeide, Joakim Hagen, Terje Unnerud Fiskebørsen Gul Jig 194
42 Jonas Smaaberg, Martin Arntsen, Sander Hjelle, Kenneth Pettersen Terhi 188
43 Glenn Ringstad, Camilla Ringstad, Stian Rusten Monster Krokodilla 182
44 Ole Jørgen Slutningen, Mina Slutningen Slutningen 167
45 Romero Rynning Midtre Skjeberg Gjeddefiskelag 157
46 Lars -Henrik Andersen, Marcus Andrè Andresen, Ann-Helen Andresen Pike Fighters 140
47 Lars Henry Eliassen, Ann Kristin B. Eliassen, Oda Eline B. Eliassen, Kasper B. Eliassen K.G.B 120
48 Christer Marthinsen, Bjørn Marthinsen, Daniel Istrefaj Pikopaths 88
49 Emil Rustad, Lars Andrè Østby Monkey Fishing 65
50 Thomas Mathisen, Ådne Jacobsen Gjeddefrykt 60
51 Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen Østre Skjebergdal Storgjeddelag 60

Nyttig informasjon til de som er påmeldt til Festivalen 2021

Furuholmen

Da ønsker vi som er påmeldt velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2021!
 
Her kommer litt nyttig informasjon om arrangementet:
 
Båtslipp/Parkering:
Det er iår rekordmange båter (75stk) påmeldt. Dette fører til stort press på båtslippen på Furuholmen, og vi anbefaler de som er kjent i området å bruke alternative plasser hvis mulig (Nipebrua, Trøsken, Nes lensepumper, ++). Husk også at bil+henger MÅ parkeres slik at de tar opp minst mulig plass. Anbefaler også de som har mulighet til det å sette ut båten på fredag.
Parkering og telting oppe på Furuholmen skal kun skje på anviste plasser. Det er viktig at utrykingskjøretøy alltid har fri passasje.
 
Skippermøte lørdag kl.09:00:
Alle (ihvertfall kaptein) må være tilstede under skippermøte lørdag morgen kl.09:00 der det blir gitt nødvendig informasjon om arrangementet, regler, fasiliteter på Furuholmen og annen nyttig informasjon.
Hvert team må innom sekretæriatet på morgenen og fremvise gyldig betaling på VIPPS, hente måleplanke/tape og innmeldingsskjema og fremvise redningsvester.
 
Fasiliteter på Furuholmen.
Vertskapet på Furholmen har gjort store oppgraderinger av området og tilbyr nå en flott kafè med alle rettigheter!
Vi håper mange benytter seg av dette tilbudet og kommer innom for en matbit og noe godt å drikke i hyggelig lag (innenfor Korona restriksjonene). For de som ønsker middag serveres det en rett med reinskav og en rett med fiskekaker denne helgen. NB! Det blir IKKE mulig å kjøpe baguetter iår.
Det er satt opp 3 helt nye toaletter i tilknytning til kafèen.
Det blir mulig å lade mobil, ol. på området.
Det er satt av et eget område for telting på anvist plass.
Les mer om Furuholmen og fasilitetene som tilbys hjemmesiden deres:
https://www.furuholmen.as/
 
Vi minner om påbud om redningsvest for alle deltagere og at dere viser hensyn til hverandre på sjøen. Vær ekstra forsiktige i området rundt Furuholmen der det kan være grunnt og det er endel stokker som stikker opp av elva..
 
Hvis noen av de som er påmeldt ikke kommer så gi oss beskjed snarest! Vi har båter på venteliste som ønsker å delta.. 🙂

Nedre Glomma Gjeddefestival 2021 (28. – 29. august) @ Furuholmen!

Velkommen til Nedre Glomma Gjeddefestival 2021!

Arrangementet går av stabelen siste helgen i august (28. -29. august) og finner sted på vakre Furuholmen i Varteig.
Furuholmen

Se kart her: Furuholmen

Vertskapet på Furholmen har gjort store oppgraderinger av området og tilbyr nå en flott kafè med alle rettigheter!
Vi håper mange benytter seg av dette tilbudet og kommer innom for en matbit og noe godt å drikke i hyggelig lag (innenfor Korona restriksjonene).
De tilbyr også muligheter for overnatting i hus/leilighet/lavvo for de som ønsker litt mer komfort, og ellers har vi som tidligere muligheter for å overnatte i telt på området.
Les mer om Furuholmen og fasilitetene som tilbys hjemmesiden deres:
https://www.furuholmen.as/
https://www.furuholmen.as/kafe/

Informasjon om selve konkurransen

Påmelding
Grunnnet Korona situasjonen må alle lag forhåndspåmeldes digitalt iår også slik at vi får registrert kontaktinformasjon.
Vi har satt en begrensning på 75 båter av hensyn til Korona og med tanke på logistikken med arrangementet.
Det er bindende påmelding og førstemann til mølla som gjelder.
OBS!! Festivalen er nå fullbooket, og vi kan dessverre ikke ta imot flere påmeldinger..

Betaling.
Påmeldingen betales med VIPPS,, og alle må ha betalt påmeldingen i forkant av arrangementet.
Søk opp Vipps kode 12766 (eller skriv inn skjeberg og omegn jeger og fiskerforening) og overfør beløp for påmldingen.
Skriv navn på deltager(e), klasse og navn på Team i meldingsfeltet på Vipps.
Pris Senior: 300kr (fra 18år og oppover)
Pris Junior: 100Kr (fra 12-17år)
Pris Barn: gratis (0-11år)

Premier
Vi kommer iår til å dele ut pengepremier til de beste i åpen klasse og lagkonkurransen. (overføres til deltagernes VIPPS konto)
Åpen klasse: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr, 4.plass: 1.000.kr, 5.plass: 500kr
Lagkonkurransen: 1.plass: 5.000.kr, 2.plass: 3.000.kr, 3.plass: 2.000.kr
I tillegg blir det som vanlig flotte premier til alle som deltar i barn/junior klassen, samt noe premiering litt utover i åpen klasse.

Informasjon om starten på lørdag.

Alle må være på Furuholmen senest kl. 09:00 for å overvære skippermøtet som skal gi obligatorisk informasjon om arrangementet og eventuelle tiltak i forhold til Korona.

Dere må også komme innom sekretæriatet på morgenen og påse at vi har registrert lag og personer korrekt, samt fremvise VIPPS betalingen på mobilen.

Alle tar med seg en målestav og 1 ark for registrering av fisk ved påmeldingen på lørdag. (Fint om alle som har målestav fra tidligere tar med denne så får dere påklistret tape med årets farge)

Vi satser på et arrangement som blir mest mulig likt tidligere år, men hvis nødvendig vil vi gjøre endringer i opplegget for å tilfredsstille de til enhvert tid gjeldene krav fra myndighetene med tanke på Covid-19 situasjonen. Ved svært uheldige omstendigheter kan Festivalen bli utsatt eller avlyst på kort varsel. Deltagerne vil da få refundert påemldingsavgiften.

Konkurranseregler:

Det er tillatt med opptil 6 stenger pr bår
Fangstmetoder som ikke er godkjent i Norge er ikke tillatt (levende agn, gjeddesaks, etc)
Gjedder skal kun fanges på stang
Paravan, dyprigg og ekkolodd er tillatt
Ved meiting fra land er det kun tillatt med 3 stenger pr person
Fiskekonkurransen strekker seg fra Vamma (Askim) til Opsundtangen (Sarpsborg)
Utkjøring med båter starter etter utdelt informasjon på Furuholmen kl.09:30 og båtene må være inne SENEST kl.14:30 på søndag.
All gjedde skal slippes ut umiddelbart etter måling og fotografering. Gjedde som ikke slippes ut vil ikke telle i konkurransen
Det vil bli utdelt lister hvor deltagerne selv fører opp lengde. Store gjedder (over 100cm) bør også ha et poseringsbilde med både fisk og fisker (og gjerne vekt).
NB!! Båter uten godkjent flyteplagg til alle ombord vil bli nektet å delta i konkurransen

Ta kontakt hvis dere lurer på noe:
Lars-Otto: 95 77 31 50
Ted: 92 26 56 53
Morten: 90 69 69 28
Steffen: 97060143

E-post: fiskeavdeling@skjebergojff.no
Gjeddefestivalen arrangeres i regi av Skjeberg og Omegn Jeger- og Fiskeforening.

Sjøvettreglene skal følges. Sikkerheten er deltakernes eget ansvar.
OBS! Husk påbud om flytevester ombord i båtene

Her er en foreløpig oversikt over påmeldte Team til Nedre Glomma Gjeddefestival 2021:

Navn:Team:
Ted SørlieFryken
Thomas MathisenGjeddefrykt
Espen BraatnesGLM
Trygve hoffFloke
Kristoffer bjørglundJerkeliten
Helge NorvangRiverpigs
Aki PalttoRivermonkeys
Ernst SundtSørlandsgjedde
Thomas NorheimBrødrene Norheim
Ted OlsenAmbulansen
Stian LunderLunder
Glenn RingstadMonster Krokodilla
Joacim EriksenKaos
Christer berg JohansenPike Bite
Bjørn UnnerudFiskebørsen UlvUlv
Anders KrokeideFiskebørsen GulJig
Emil RustadMonkey Fishing
Frode PehrsenSuser i sivet
Mats Widell#TeamPinkPikers
Steffen Pedersen (lærling)Storgjedda
Jostein ØbyVarteig-Indianerne
Kjell BøeBånnfast
Simen HjerkinnHaga Fiskeklubb
Stian Heier EvensenMauser
Thomas ArnesenPoppers
Marius Vikeby-Larsen Lures
Niclas Berglund Jensen Pompel og pilt
Thomas DrøbakTinnsjø fiskerne
Sindre Fredriksen
Pocket Pike
Carsten LundeFizkelina Pikeoppdragers
Emil BorgaasShut up and fish
Marius KarlsenDen sorte dame
Ole Jørgen slutningenSlutningen
Tor Andre RuglandRyfylke smaafiskarlag
Christer MarthinsenPikeopaths
Jonas SmaabergTerhi
Pompiliu-Valentin PascuFishingTrips
Øyvind KnutsenTeam 7000
Ole-Markus HelleTeam ReOl
Marius Halden JahrKAMM
Jack frode Pettersenhar ikke peiling
Lars Herman HeggPike Pirates
Jørgen Høydahl Small Pike
Adam WansaczFishbusters
Ole-jørgen AarnesPaven
Lars-Jørgen KarlsenEvja Pikers
Robert PredaLukas
Darek MakowskiJump Fishing
Piotr WyskwarPieron
Tobias TrøsbergetØya pikers
Ole Ragnar TorgersenSjøliv
Morten MartiniussenM & M
Ole Mikkel KalgårdRusski
Mikkel LindbergHookers
Romeo RynningMidtre Skjeberg Gjeddefiskelag
Bjørn KristiansenMDK
Ronny ThoresenPike monster
Espen Bjerketvedtmoonshine bandits
Jarle ReitanTeam Reitan
Lars Henry Eliassen K.G.B
Lars -Henrik AndersenPike fighters
Thore BergsakerVannari
Lars-Otto EliassenGone Fishin’
Martin JosefssonØstre Skjebergdal Storgjeddelag
Kim Jonas SandtangenDet drar
Marius MaksimaviciusZANDER CLUB MIX
Lukasz MatuszykKruki
Truls AaserudFishy Business 1
William Jenssen ChristensenFishy Business 2
Andreas StrømJackass
Tommy JørgensenDG Baits
Stein Thomas WastvedtWasta Gjengen
Trond EngebretsenLost
Chris NilsenGjeddefeber
Pål DramstadPD Baits