Resultater-og-oppsummering-2017

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 vel overstått, og iår var det hele 32 lag påmeldt og totalt 71 deltagere.

Vi takker alle for deltagelsen, og håper å få se alle igjen neste år!

Årets Gjeddekonge ble junioren Linus Arnesen (se bilde) som likegodt slo alle i seniorklassen og vant med ei flott gjedde på 113cm(!!).

Vi Gratulerer!!

Ellers var det meget jevnt i den individuelle konkuransen, og det var kun 1 cm skilte de 4 øverste plassene.

Team Storgjedda (Steffen Pedersen,Daniel Pedersen og Stian Støa Johanessen) vant lagkonkurransen med 430cm totalt.

Josefine Arnesen vant barneklassen med ei flott gjedde på hele 98cm, som holdt helt til 9.plass i åpen klasse.

Vi Gratulerer!!

 

Stor takk til våre sponsorer:   Ove Skaar A/S  , Bazar Outlet, Villmarksbutikken, Marine Shop, NJFF,  M&M Fiske og Fritid

Vi ønsker også å takke vertskapet på Furuhomlen.

Her er fullstendige resultatlister:

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 – LAG
Plass Team: Navn Lengde
1 Storgjedda Steffen Pedersen, Daniel Pedersen, Stian Støa Johannesen 430
2 Popper’s Thomas Arnesen, Josefine Arnsen (barn) 415
3 Fryken Ted Sørlie, Andreas Thorbjørnsen 410
4 Perfect Hooking Håkon Dahl, Thomas Aarum 390
5 Firepike Fredrik Hagen. Christer Berg Johansen 386
6 Pikesmen Tore Bjørn Johnsen, Chsister Martinsen, Bjørn Martinsen 381
7 Kystvakta Marius Olafsen, Trond Skjelle 374
8 Vannulven Jack Moe, Tommy Jørgensen, Benedicte Tangeland 373
9 M & M Morten Martiniussen, Geir Thorvaldsen 371
10 Fishbusters Adam Wanscacz, Boguslaw Turczynowicz, Lukas  Maslow 368
11 Evja Pikers 2 Jørgen Arnesen, Linus Arnesen (junior) 363
12 Jerkeliten Kristoffer Bjørglung, Stian Bjørglund 346
13 Slimpurka Jon Borgaas, Linn Borgaas, Tor I. Borgaas, Emil Borgaas 341
14 Ludde Mats Larsson, Jonatan Stensrud 335
15 Ambuansen Ted Olsen 331
16 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 329
17 Turbo Truls  Johannesen, Simen Signebøem 316
18 Bånnfast Kenneth Henriksen, Kjell Bøe 287
19 Evja Pikers 1 Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad 251
20 No Worries LarsOtto Eliassen, Jens-Otto Eliassen, Monica Pettersen 200
21 Samen Aki Palttom Camlla Næss, Eskil Persen 198
22 Andersen Geir Andersen, Espen Andersen 190
23 Noroco Christoffer Askheim, Andreas Askheim, Askheim, Per-Anders  Arvidson 137
24 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson, Jan Øivind Haugen 137
25 Ise Thomas Bernhus 133
26 Elias Lars Henry Eliassen, Ann Kristin Eliassen, Oda Eline Eliassen (barn) 128
27 Varteig Fredrik Grythe, Marius Vikeby
28 Lars- Jerkeliten Lars Peder Larsen
29 Sandbakken Aleksander sKogen, David Olsen
30 Krokodille Atle Høidalen, Heidi Smedsrud Hansen
31 Parebåten Ole Jørgen Aarnes, Lars Petter Didrichsen
32 Høydahl Jørgen Høydahl, Stian Høydahl

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 -Individuelt Barn
Plass Team: Navn Lengde
1 Popper’s Josefine Arnesen 98.0 Barn
2 Slimpurka Emil Borgaas 80.0 Barn
3 Elias Oda Eline Eliassen 73.0 Barn

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 -Individuelt Junior
Plass Team: Navn Lengde
1 Evja  Pikers 2 Linus Arnesen 113.0 Junior
2 Turbo Truls Johanessen 66.0 Junior
3 Turbo Simen Signebøen 64.0 Junior

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2017 -IndividueltÅpen Klasse
Plass: Team: Navn Lengde
1 Evja  Pikers 2 Linus Arnesen 113.0
 2 Fryken Ted Sørlie 112.0
3 Ambulansen Ted Olsen 111.0
4 Storgjedda Daniel Pedersen 110.0
5 Firepitk Fredrik Hagen 107
6 M & M Geir Thorvaldsen 105.0
7 Storgjedda Stian Støa Johannesen 100.0
8 Pikesmen Tore Bjørn Johnsen 98
9 Popper’s Thomas Arnesen 98
10 Popper’s Josefine Arnesen 98.0 Barn
0 Perfect Hooking Thomas Aarum 97
12 Perfect Hooking Håkon Dahl 95
13 Fryken Andreas  Thorbjørnsen 94.0
14 Firepitk Christer Berg Johansen 93
15 Kystvakta Trond Skjelle 89
16 Ludde Jonatan Stensrud 89.0
17 No Worries Jens-Otto Eliassen 88.0
18 Fishbusters Adam Wansacz 84.0
19 Riverpigs Ali Yusuf Hussin 83.0
20 Evja Pikers 2 Jørgen Arnesen 82
21 Slimpurka Emil Borgaas 80.0 Barn
22 Kystvakta Marius Olafsen 77.0
23 Jerkeliten Stian  Bjørglund 77
24 Pikesmen Christer Martinsen 76
25 M & M Morten Martiniussen 76.0
26 Bånnfast Kjell Bøe 75.0
27 Østre Skjerbdal Storgjeddelag Jan Øivind Haugen 73.0
28 Elias Oda Eline Eliassen 73.0 Barn
29 Samen Aki Paltto 71.0
30 Fishbusters Lukas Maston 71.0
31 Fishbusters Boguslaw Turczynowicz 70.0
32 Noroco Per-Anders Arvidson 70.0
33 Vannulven Benedicte Tangeland 68
34 Jerkeliten Kristofffer Bjørglund 68
0 Ise Thomas Bernhus 67.0
36 Slimpurka Tor I Borgaas 67.0
37 Andersen Espen Andersen 66.0
38 Turbo Truls Johanessen 66.0 Junior
39 Andersen Geir Andersen 65
40 Slimpurka Jon Borgaas 65.0
41 Evja Pikers 1 Kristian Navestad 65.0
42 Turbo Simen Signebøen 64.0 Junior
43 Evja Pikers 1 Lars-Jørgen Karlsen 63.0
44 Samen Eskil Persen 61.0
45 Ludde Mats Larsson 61.0
46 Riverpigs Helge Norvang 59.0
47 No Worries Monica  Pettersen 58.0
48 Bånnfast Kenneth Henriksen 57.0
49 Elias Ann Kristin Eliassen 55
50 Slimpurka Linn Borgaas 55.0
51 No Worries Lars-Otto Eliassen  54.0
52 Høydahl Jørgen Høydahl
53 Høydahl Stian Høydahl
54 Vannulven Jack Moe
55 Vannulven Tommy Jørgensen
56 Elias Lars Henry Eliassen
57 Samen Camilla Næss
58 Parebåten Ole Jørgen Aarnes
59 Parebåten Lars Petter Didrichsen
60 Krokodille Atle Høidalen
61 Krokodille Heide Smedsrud Hansen
62 Østre Skjerbdal Storgjeddelag Martin Josefsson
63 Sandbakken Alexander Skogen
64 Sandbakken David Olsen
65 Lars – Jerkeliten Lars Peder Larsen
66 Varteig Marius Vikebye
67 Varteig Fredrik Grythe
51 Pikesmen Bjørn Martinsen
69 Storgjedda Steffen Pedersen
70 Noroco Christoffer Askheim
71 Noroco Anders Askheim

Om Ted