Resultater Nedre Glomma Gjeddefestvial 2019.

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2019 vel overstått.

Dette var 10. året vi arrangerer festivalen, og vi takker alle for fremmøte og håper vi sees igjen neste år! :-)

Det var iår 47 båter påmeldt og 99 deltagere fordelt på 4 barn, 11 junior og 84 senior.

Stor takk også til våre sponsorer som bidro til et meget godt premiebord:   Ove Skaar A/S  , Østfold Rør, XXL, Elbe Normark, MinnKota og  M&M Fiske og Fritid

Her er resultatene fra årets Nedre Glomma Gjeddefestival.

Årets Gjeddekonge ble Kristoffer Bjørglund med ei kjempeflott gjedde på hele 121cm (se bilde) :-)

Han ble da vinner av hovedpremien som iår var en MinnKota i Pilot el-motor! :-)

Han bidro også sterkt til at Team Jerkeliten (Kristoffer Bjørglund og Stian Bjørglund) vant lagkonkurransen med hele 493 cm.

Vinner av juniorklassen ble Carsten Holter med en flott gjedde på 98cm.

Vinner av barneklassen ble Kacper Barda med en flott gjedde på 76cm.

Vi Gratulerer!!

 

Øvrige resultater kommer her:

Åpen Klasse Individuelt

Plass: Team: Navn Lengde
1 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund 121.0
2 Vannulven Benedicte Tangeland 104.0
2 Bumblebee Steffen Andersson 104.0
2 PD Baits Lene Maria Lia 104.0
5 Firepike Anders Hagen 102.0
6 Gjeddefeber Martin Moskau 100.0
7 Bånnfast Kenneth Henriksen 98.0
7 Flåte 2 Carsten Holter (jr) 98.0
9 Ise Baits Karl-Fredrik Stensrud 97.0
10 Håpet Lars-Otto Eliassen 95.0
11 Fryken Andreas Thorbjørnsen 94.0
12 Jerkeliten Stian Bjørglund 93.0
13 Rapax 3 Arnfinn Grindvoll 93.0
14 Vannulven Jack Moe 91.0
15 Kanon Christer Berg Johansen 90.0
16 Bånnfast Kjell Bøe 89.0
17 Flåte Jonas Børresen Smaaberg (Jr) 88.0
17 Kanon Tom Arne Johansen 88.0
19 Ise Baits Joacim Klavestad 87.0
20 Jump Fishing – Team Donnay Gregor Matuszyk 85.0
20 Ambulansen Ted Olsen 85.0
22 JP og JFP Amatør Team Jarle Pedersen 84.0
23 Flåte 4 Håkon Smaaberg Lunde (Jr) 83.0
23 Suser i sivet Peter Løvskov Pehrsen 83.0
25 Rapax – AGK Ole Fosby 82.0
26 Riverpigs Ali Yusuf Hussein 80.0
27 Håpet Monica Pettersen 80.0
28 JP og JFP Amatør Team Jack Frode Pedersen 79.0
29 Barda Piotr Barda 79.0
30 Fryken Ted Sørlie 78.0
30 Reitan Jarle Reitan 78.0
32 Flåte Emil Skatt (Jr) 77.0
33 Pink Pikers Mats Widell 76.0
33 Barda Kacper Barda (B) 76.0
33 Firepike Fredrik Hagen 76.0
36 Pikesmen Bjørn Marthinsen 75.0
36 Slimpurka Emil Borgaas (Jr) 75.0
36 Reitan Nicolay Reitan (B) 75.0
39 Gjeddefeber Chris Andrè Nilsen 74.0
40 Storgjedda Stian Støa Johannesen 73.0
41 Pink Pikers Ida Bjerkan 72.0
41 Rapax Geir Andrè Pedersen 72.0
41 Pikesmen Tore Bjørn Johnsen 72.0
41 HP Hans Petter Iversen 72.0
44 Paven Ole Jørgen Aarnes 72.0
44 Bumblebee Stian Ruud Lysgård 72.0
46 Pikefishing Norway Stian Kristoffer Syversen 71.0
46 Suser i sivet Frode Pehrsen 71.0
46 PD Baits Pål Dramstad 71.0
49 Monkey Fishing 1 Lars Andrè Østby 70.0
50 Pikesmen Christer Marthinsen 69.0
50 Storgjedda Steffen Pedersen 69.0
52 Slimpurka Jon Borgaas 68.0
53 M & M Morten Martiniussen 67.0
53 Flåte 4 Sindre Fredriksen (Jr) 67.0
53 Slimpurka Linn Marie Borgaas 67.0
56 Monkey Fishing 1 Lars Kristian Mørk 66.0
57 Jump Fishing – Team Donnay Lukasz Matuszyk 65.0
57 Samen Aki Paltto 65.0
59 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson 64.0
59 Samen Camilla Næss 64.0
61 Flåte 2 Edvin Tokerud (Jr) 63.0
62 Poppers Thomas Arnesen 63.0
63 Pikefishing Norway Stian Häckert 62.0
64 M & M Lene Jensen 56.0
65 Poppers Josefine Arnesen (jr) 49.0

Lagkonkurransen

Plass Team: Navn Lengde
1 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund 493.00
2

3

Vannulven

Bånnfast

Jack Moe, Benedicte Tangeland, Tommy Jørgensen

Kjell Bøe, Kenneth Henriksen

428.00

412.00

4 Håpet Lars-Otto Eliassen, Monica Petteren 404.00
5 Gjeddefeber Chris Andrè Nilsen, Martin A Moskau 396.00
6 Fryken Andreas Thorbjørnsen, Ted Sørlie 392.00
7 JP og JFP Amatør Team Jack Frode Pedersen, Jarle Pedersen 388.00
8 Firepike Fredrik Hagen, Anders Hagen, Aleksander Edvardsen 385.00
9 Kanon Christer Berg Johansen, Tom Arne Johansen 384.00
10 Flåte (jr) Jonas Børresen Smaaberg, Emil Skatt, Martin Arntsen 383.00
11 Jump Fishing – Team Donnay Lukasz Matuszyk, Gregor Matuszyk 380.00
12 Rapax 3 Arnfinn Grindvoll 379.00
13 Ambulansen Ted Olsen 375.00
14 Flåte 2 (Jr) Edvin Tokerud, Carsten Holter 365.00
15 Barda Piotr Barda, Kacper Barda (B) 362.00
16 Pikesmen Tore-Bjørn Johnsen, Christer Marthinsen, Bjørn Marthinsen 358.00
17 Suser i sivet Frode Pehrsen, Peter Løvskov Pehrsen 354.00
18 Flåte 4 (Jr) Sindre Fredriksen, Håkon Smaaberg Lunde 350.00
19 Pink Pikers Mats Widell, Ida Bjerkan 348.00
20 Storgjedda Steffen Pedersen, Stian Støa Johannesen 348.00
21 Rapax Geir Andrè Pedersen 343.00
22 Slimpurka Jon Borgaas, Emil Borgaas (Jr), Linn Marie Borgaas 331.00
23 Paven Ole-Jørgen Aarnes 330.00
24 Ise Baits Joacim Klavestad, Karl-Fredrik Stensrud 315.00
25 PD Baits Pål Dramstad, Lene Mari Lia 313.00
26 M & M Morten Martiniussen, Lene Jensen 303.00
27 Bumblebee Steffen Andersson, Atle Sælid, Stian Ruud Lysgård 292.00
28 Monkey Fishing 1 Lars Andrè Østby, Lars Kristian Mørk 260.00
29 Poppers Thomas Arnesen, Josefine Arnesen (Jr) 260.00
30 Reitan Jarle Reitan, Nicolay Reita (B) 220.00
31 Rapax – AGK Ole Fosby 214.00
32 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 201.00
33 Samen Aki Paltto, Camilla Næss 190.00
34 Pikefishing Norway Stian Häckert, Stian Kristoffer Syversen 188.00
35 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen 64.00
Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen
Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad, Marius Andersen, Ole Johan Roska
Flåte 3 (Jr) Sander Andrè Håkonsen Bjerkeli, Kenneth Pettersen
Den er liten men lukter som en stor Alexander Fjeld Karlsen, Jan Aage Gjedrum, Kari Anne Hulløen, Erik Andrè Onsum Swaberg
Monkey Fishing 2 Emil Rustad
Banan Thomas Norheim, Andreas Norheim
HP Hans Petter Iversen,
Rapax 1 Ole Henrik Bjerknes
Kola Lars Henry Eliassen, Ann Kristin Eliassen, Oda Eline Eliassen (B), Kasper Eliassen (B)
Andersen Lars Henrik Andersen, Hanne Andersen

Junior:

Plass Team: Navn Lengde
1 Flåte 2 Carsten Holter 98.0
2 Flåte Jonas Børresen Smaaberg 88.0
3 Flåte 4 Håkon Smaaberg Lunde 83.0
4 Flåte Emil Skatt 77.0
5 Slimpurka Emil Borgaas 75
6 Flåte 4 Sindre Fredriksen 67.0
7 Flåte 2 Edvin Tokerud 63.0
8 Poppers Josefine Arnesen 49.0
Flåte Martin Arntsen
Flåte 3 Sander Andrè Håkonsen Bjerkeli
Flåte 3 Kenneth Pettersen

Barn:

Plass Team: Navn Lengde
1 Barda Kacper Barda 76
2 Reitan Nicolay Reitan (B) 75
3 Kola Oda Eline Eliassen
3 Kola Kasper Eliassen

Om Ted