Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 – Resultater og oppsummering

Da er Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 vel overstått, og iår var det hele 51 (!!) lag påmeldt og totalt 104 deltagere.

Vi takker alle for deltagelsen, og håper å få se alle igjen neste år!

Årets Gjeddekonge ble Jon Borgaas (se bilde) med ei flott gjedde på 112cm, tett etterfulgt av hele 3 deltagere med fisk på 110cm.

Team Dilorg vant lagkonkurransen med 471cm totalt. Truls Johannesen vant juniorkonkurransen med ei gjedde på 70cm og Amalie Svamo Torgersen vant barneklassen med ei gjedde på hele 81cm.

Vi Gratulerer!!

Her er bilder av vinnerne av de ulike klassene (Bilder av de største gjeddene kommer etterhvert) :

Barn:

Amalie Svamo Torgersen

Junior: Truls Johannesen (70cm)

Senior: Jon Borgaas (112cm)

Lag: Team Dilorg (Ole Martin Kolberg og Dyhre Tveit)

 

Stor takk til våre sponsorer:  Garmin, Flak    Ove Skaar A/S  og  M&M Fiske og Fritid

Vi ønsker også å takke vertskapet på Furuhomlen.

Her er fullstendige resultatlister:

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 -Individuelt Barn
Plass Team: Navn Lengde
1 Mermaid Amalie Svamo Torgersen 81.0
2 PS Mina Pham 69.0
3 Krabben Emil Borgaas 62.0

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 -Individuelt Junior
Plass Team: Navn Lengde
1 Turbo Truls Johannesen (J) 70.0
2 Tom Krok Martin Berggren Nilsen (J) 69.0
3 PS Julie Pham (J) 68.0
4 Turbo Sander Olsen (J) 59.0

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 -Individuelt Senior

Plass: Team: Navn Lengde
1 Slimpurka Jon Borgaas 112.0
2 Mermaid Ole Ragnar Torgersen 110.0
2 No Worries Jens-Otto Eliassen 110.0
2 Unknown Geir Andersen 110.0
5 M & M Geir Thorvaldsen 108.0
6 Storgjedda Stian Støa Johannesen 103.0
7 Dilorg Dyhre Tveit 100.0
8 Dilorg Ole Martin Kolberg 99.0
9 Pikesmen Bjørn Marthinsen 98.0
10 Grevling i Kveldssol Ove Grønlund 97.0
11 Perfect Hooking Thomas Aarum 95.0
11 Storgjedda Steffen Pedersen 95.0
13 Grøn Patrick Olsen 94.0
14 Poppers Thomas Arnesen 91.0
15 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 90.0
16 M & M Morten Martiniussen 87.0
17 Uflaks Lars Brest 86.0
18 Poppers Jørgen Arnesen 85.0
19 Tracker Henrik 82.0
19 Slimpurka Tor Inge Borgaas 82.0
21 Grøn Marius Halden Jahr 81.0
21 Vannulven Jack Moe 81.0
23 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund 79.0
23 Ambulansen Ted Olsen 79.0
25 Perfect Hooking Håkon Dahl 78.0
25 Storgjedda Daniel Pedersen 78.0
27 Veslefrikk Jan Konrad Wallin 77.0
28 No Worries Lars-Otto Eliassen 75.0
28 Varteig Marius Vikeby-Larsen 75.0
30 PS Lilliam Pham 74.0
30 Jerkeliten Stian Bjørglund 74.0
30 Lucious Roar Nilsen 74.0
30 Veslefrikk Kristian Hage 74.0
34 Jerkeliten Christer Berg Johansen 73.0
34 Gullkroken Per Berg 73.0
36 Riverpigs Helge Norvang 72.0
37 Fryken Ted Sørlie 71.0
37 Krokodille Per-Anders Arvidson 71.0
37 Evja Pikers Pål Østby 71.0
40 Suser i Sivet Peter Pehrsen Løvskog 70.0
40 Samen Aki Paltto 70.0
40 Gullkroken Mikkel Mosekk 70.0
43 Ludde Peter Kristiansen 68.0
44 Ludde Mats Larsson 67.0
45 Slimpurka Linn Mare Borgaas 67.0
46 Andersson Steffen Andersson 65.0
47 Rapax Arnfinn Grindvoll 64.0
47 Lucious Sven Erik Kristiansen 64.0
49 Krokodille Atle Høidalen 62.0
49 Krokodille Christoffer Askheim 62.0
49 Brakvak Kristin Berlin 62.0
49 Tracker Raymond Svendsen 62.0
53 Evja Pikers Kristian Navestad 60.0
53 Ise Thomas Bernhus 60.0
53 Rapax Geir Andre Pedersen 60.0
56 Midtre Skjebergdal Gjeddefiskelag Romero Rynning 59.0
57 Unknown Espen Andersen 58.0
58 Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen 57.0
59 Riverpigs Ali Yusuf Hussein 54.0
60 Fryken Andreas Johansen 53.0
61 Samen Camilla Næss 51.0
62 Suser i Sivet Frode Pehrsen 50.0
63 Clueless Mette Johannsen 48.0
64 Clueless Line M. Sundaas 40.0
BPF Thomas Austad
PS Ole Jørgen Slutningen
Jerkeliten 1 Ole Jørgen Slutningen
Suser i Sivet Petter Pehrsen
Backlash Fishing Norway Per Paulsen
Uflaks Hanne Brest
Bånnfast Kenneth Henriksen
Bånnfast Kjell Bøe
No Worries Monica Pettersen
Fishy SFK 1 Nils Christian Møll Bjørnestad
Fishy SFK 1 Chris Andrè Martinsen
Fishy SFK 1 Stian Søgaard
Fishy SFK 2 Daniel Andby
Fishy SFK 2 Martin Zetterqvist
Grevling i Kveldssol Ronny Grønlund
Kjell Åke’s Thomas Norheim
Kjell Åke’s Ole Petter Sandtangen
Big Bandit Joacim Klavestad
Big Bandit Karl Freddy Stensrud
Brakvak Johan Berlin
Samen Finn Bergerud
Varteig Fredrik Grythe
Gullkroken Bjørn Ove Fossengen
Gullkroken Anette Bredesen
Pikesmen Tore Johnsen
Pikesmen Christer Marthinsen
Trua Kjetil Møllerop
Trua Espen Møllerop
Fjas Joachim Brueland
Fjas Jonas Sørensen
Sputnik Øyvind Espenes
Sputnik Alexander Andreassen
Clueless Marianne Sundaas
Tom Krok Per Olav Nilsen
Bursdag David A. Olsen
Bursdag Alex Skogen
Anderson Daniel Rasmussen

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2016 – LAG
Plass Team: Navn Lengde
1 Dilorg Ole Martin Kolberg, Dyhre Tveit 471
2 Storgjedda Steffen Pedersen, Daniel Pedersen, Stian Støa Johannesen 436
3 Poppers Thomas Arnesen, Jørgen Arnesen 424
4 Perfect Hooking Håkon Dahl. Thomas Aarum 399
5 Mermaid Ole Ragnar Torgersen, Amalie Svamo Torgersen (B) 397
6 M & M Morten Martiniussen, Geir Thorvaldsen 393
7 No Worries Lars-Otto Eliassen, Monica Pettersen, Jens-Otto Eliassen 388
8 Slimpurka Jon Borgaas, Tor Inge Borgaas, Linn Marie Borgaas 379
9 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund, Christer Berg Johansen 378
10 Grøn Marius Halden Jahr, Patrick Olsen 376
11 Vannulven Jack Moe 363
12 Tracker Raymond Svendsen, +1 348
13 Unknwon Geir Andersen Espen Andersen 346
14 Veslefrikk Jan Konrad Wallin, Kristian Hage 346
15 PS Ole Jørgen Slutningen, Lilliam Pham, Julie Pham, Mina Pham 338
16 Grevling i Kveldssol Ove Grønlund Ronny Grønlund 338
17 Gullkroken Mikkel Mosekk, Bjørn Fossengen, Per Berg, Anette Bredesen 331
18 Krokodille Atle Høidalen, Christoffer Askheim Per Ander Arvidson 318
19 Pikesmen Tore Johnsen, Bjørn Marthinsen, Christer Marthinsen 318
20 Turbo * (Junior) Truls Johannesen, Sander Olsen 316
21 Riverpigs Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 309
22 Tom Krok Per Olav Nilsen, Martin Berggren Nilsen 301
23 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 221
24 Lucious Sven Erik Kristiansen, Roar Nilsen 197
25 Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen, Kristian Navestad 188
26 Ambulansen Ted Olsen 186
27 Suser i sivet Frode Pehrsen, Peter Pehrsen Løvskog, Petter Pehrsen 175
28 Uflaks Hanne Brest, Lars Brest 144
29 Ludde Mats Larsson, Peter Kristiansen 135
30 Fryken Ted Sørlie, Andreas Johansen 124
31 Rapax Arnfinn Grindvoll, Geir Andrè Pedersen 124
32 Samen Aki Paltto  Camilla Næss, Finn Bergerud 121
33 Anderson Steffen Anderson, Daniel Rasmussen 120
34 Midtre Skjebergdal Gjeddefiskelag Romero Rynning 117
35 Krabben * (Barn) Emil Borgaas 115
36 Ise Thomas Bernhus 111
37 Clueless Marianne Sundås, Mette Johannsen, Line M. Sundås 88
38 Varteig Marius Vikelby-Larsen, Fredrik Grythe 75
39 Brakvak Johan Berlin, Kristin Berlin 62
BPF Thomas Austad
Backlash Fishing Norway Per Paulsen
Bånnfast Kenneth Henriksen, Kjell Bøe
Fishy SFK 2 Daniel Andby, Martin Zetterqvist
Fishy SFK 1 Nils Christian Møll Bjørnestad, Chris Andrè Martinsen
Kjell Åke’s Thomas Norheim, Ole Petter Sandtangen
Big Bandit Joacim Klavestad, Karl Freddy  Stensrud
Høydahl Jørgen Høydahl
Bursdag David Olsen, Alex Skogen
Sputnik Øyvind Espenes, Alexander Andreassen
Fjas Joachim Brueland, Jonas Sørensen
Trua Kjetil Møllerop, Espen Møllerop

Om Ted