Resultater og oppsummering 2015

Da var sjette utgaven av Gjeddefestival i Nedre Glomma  vel overstått, og for første gang ble arrangementet avviklet på høsten.

Dette ble en stor suksess med hele 36 båter påmeldt og ca. 70 detagere totalt.

Fisket var også det beste noensinne og det ble fisket hele 9 gjedder over 100cm, og Mats Larsson satte ny festivalrekord med en kjempeflott gjedde (se bilde) på hele 116cm og 11,160  kg :-)

Lagkonkurransen satte også ny rekord der Team Poppers (Jørgen Arnesen og Thomas Arnesen) fikk hele 483 cm fordelt på 5 gjedder. (3 gjedder over 1 meter)

Vinner i Østfold Gjeddecup ble Mats Larsson med 9 poeng fordelt på de 2 konkurransene i Aremark og Glomma.

Vi Gratulerer!!

Vi takker alle for deltagelsen og håper å få se alle igjen neste år!

Stor takk til våre sponsorer:  Garmin, Savage-Gear,    Ove Skaar A/S  og    M&M Fiske og Fritid

 

Vi ønsker også å takke vertskapet på Furuhomlen for utrolig bra service og flott opplegg!

Se resultatlister nedenfor.

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2015 -Individuelt
Plass Team: Navn Lengde
1 Ludde Mats Larsson 116.0
2 Perfect Hooking Håkon Dahl 107.0
3 Poppers Jørgen Arnesen 104.0
4 Predator Sven Erik Kristiansen 103.0
5 Poppers Thomas Arnesen 101.0
5 Jerkeliten Stian Bjørglund 101.0
7 Fryken Ted Sørlie 96.0
8 Ambulansen Ted Ronny Olsen 95.0
8 Fryken Andreas Johansen 95.0
8 Fishbusters Boguslaw Turczynowicz 95.0
10 CAP Aki Palto 93.0
11 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson 92.0
12 Tom Krok Per Olav Nilsen 91.0
13 Turboguttene Lars Petter Gressløs 88.0
14 Storgjedda Steffen Pedersen 84.0
15 Jerkeliten 1 Lars Peder Larsen 84.0
16 Storgjedda Stian Støa Johannesen 79.0
17 Nordfisker Niko Miller 78.0
17 Jerkeliten 1 Ole Magnus Handelsby 78.0
19 DreamCatcherz Helge Norvang 77.0
19 Gjedde Bjørnar Martinsen 77.0
21 Håpet Lars Otto Eliassen 76.0
22 CAP Patrick Amundsen 75.0
23 Tom Krok Martin Berggren Nilsen 74.0
24 Snella og snuppa Hans Petter Iversen 74.0
24 Fishbusters Adam Wansaczi 74.0
26 A-laget Tor Inge Borgaas 73.0
26 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund 73.0
28 Håpet Monica Pettersen 72.0
28 Brødrene Høydahl Stian Høydahl 72.0
28 Evja Pikers Kristian Navestad 72.0
31 Turboguttene Joachim Klavestad 70.0
32 Krokodille Christoffer Askheim 69.0
32 A-laget Linn Marie Borgaas 69.0
34 Nordfisker Ronny Spoerl 68.0
35 Håpet Jens Otto Eliassen 67.0
36 Krokodille Atle Høidalen 65.0
37 Gjedde Thomas Solberg 66.0
38 DreamCatcherz Ali Yusuff Hussein 62.0
39 Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen 62.0
39 Hagengutta Fredrik Hagen 61.0
41 Storgjedda Daniel Pedersen 57.0
42 A-laget Jon Borgaas 55.0
43 Brødrene Høydahl Jørgen Høydahl 54.0
44 Hagengutta Stian Hagen 53.0
45 Hagengutta Marius Hagen 50.0
46 Evja Pikers Marius Andersen 46.0
47 CAP Camilla Næss 40.0
48 Perfect Hooking Thomas Aarum 29.0
Østre Skjebergdal Storgjeddelag Jan Øyvind Haugen
Gjedde Martin Sand
Andersson Steffen Andersson
Andersson Sten Inge Andersson
Romero Romero Rynning
AK Arne Kasbo
Ise Thomas Bernhus
Ole Ole Ragnar Torgersen
Pikes Peak Geir Arne Hasle
Bergsprekken Dirty Tricks Andreas Norheim
Bergsprekken Dirty Tricks Ottar Johannsen
Fiska Før Magnus Oliversen
Fiska Før Dag Løkken Finess
KGB Lars Henning Eliassen
KGB Per Tommy Olsen
Ollvar O. Kleppvold Thomas Norheim
Ollvar O. Kleppvold Ole Petter Sandtangen
Predator Peter Kristiansen
Tistedal Simen Skammelsrud
Tistedal Caroline Mari Andreassen
Evja Pikers Carl Henrik Simensen

 

Resultater Nedre Glomma Gjeddefestival 2015 – LAG
Plass Team Navn Lengde (cm)
1 Poppers Thomas Arnesen, Jørgen Arnesen 483
2 Perfect Hooking Håkon Dahl, Thomas Aarum 477
3 Fryken Ted Sørlie, Andreas Johansen 434
4 Ludde Mats Larsson 412
5 Jerkeliten Kristoffer Bjørglund, Stian Bjørglund 399
6 Ambulansen Ted Ronny Olsen 372
7 Turboguttene Joachim Klavestad, Lars Petter Gressløs 365
8 Storgjedda Stian Støa Johannesen, Steffen Pedersen, Daniel Pedersen 359
9 Håpet Lars Otto Eliassen, Jens Otto Eliassen, Monica Pettersen 356
10 A-laget Jon Borgaas, Tor Inge Borgaas, Linn Marie Borgaas 347
11 Fishbusters Adam Wansaczi, Bogustav Tunczynoisicz 346
12 DreamCatcherz Helge Norvang, Ali Yusuf Hussein 344
13 Nordfisker Ronny Spoerl, Niko Miller 337
14 Gjedde Thomas Solberg, Bjørnar Martinsen, Martin Sand 333
15 CAP Aki Palto, Camilla Næss, Patrick Amundsen 331
16 Krokodille Atle Høidalen, Chistoffer Askheim 324
17 Jerkeliten 1 Ole Magnus Handelsby, Lars Peder Larsen 294
18 Evja Pikers Lars-Jørgen Karlsen, Marius Andersen,Carl Henrik Simensen, Kristian Navestad 290
19 Østre Skjebergdal Storgjeddelag Martin Josefsson, Jan Øyvind Haugen 282
20 Brødrene Høydahl Jørgen Høydahl, Stian Høydahl 275
21 Hagengutta Stian Hagen, Marius Hagen, Fredrik Hagen 266
22 Tom Krok Martin Berggren Nilsen, Per olav Nilsen 236
23 Snella & Snuppa Hans Petter Iversen 193
24 Ise Thomas Bernhus 139
25 Predator Sven Erik Kristiansen, Peter Kristiansen 103
Andersson Steffen Andersson, Sten Inge Andersson
Romero Romero Rynning
AK Arne Kasbo
Ole Ole Ragnar Torgersen
Pikes Peak Geir Arne Hasle
Bergsprekkens Dirty Tricks Andreas Norheim, Ottar Johansen
Fiska Før Magnus Oliversen, Dag Løkken Finess
Ollvar O. Kleppvold Thomas Norheim, Ole Petter Sandtangen
Tistedal Simen Skammelsrud, Caroline Mari Andreassen
Resulater Østfold Gjeddecup 2015
Plass Navn Poeng Aremark Poeng Glomma Poeng Totalt
1 Mats Larsson 8 (81cm) 1 (116cm) 9
2 Martin Josefsson 2 (92cm) 11 (92cm) 13
3 Kristoffer Bjørglund 6 (85cm) 11 (73cm) 17

Om Ted